Krvácení v těhotenství. Má s tím někdo zkušenost?

wulady
1. led 2021

Dobrý deň mám taký problém som v 6t začala som pred večerom viac špiniť potom len krvácať bola som dva krát na pohotovosti dali mi ascorutin a povedali že je to rizikové tehotenstvo vraj to musím preckat a prísť len v prípade je budem mat kŕče a teplotu čo nemám ale krvácanie stupňuje dnes som sa zobudila a skoro cela vložka od krvy má stym niekto skúsenosť ?

jakreb
1. led 2021

@wulady Ano. Mala som hematóm. 2tyzdne kludovy rezim, vacsinou ležať a Utrogestan. Našťastie sa vstrebal.

evahofer
1. led 2021

Také jsem měla a byla na pohotovosti, lékař mě nechal v nemocnici cca 3 dny dostala jsem utrogestan a klidový režim na lůžku doma. pokud se krvácení stupňuje pro jistotu bych se opět nechala zkontrolovat lékařem.

nita1984
1. led 2021

@wulady bohužel, první trimestr je vždycky buď/nebo. Nejde nic dělat, jen brát léky, dodržovat klidový režim a věřit miminku. U mě to dvakrát nedopadlo, ale znám holky, co prokrvacely celý první trimestr a mají doma zdravá miminka. Držím palce

mrstte
1. led 2021

Taky jsem měla hematom hnedka vedle dělohy, doktor mi napsal gynprodyl a ascorutin, 3 dny jsem musela jen ležet a ani doma nic nedělat. Špinila jsem potom ještě asi 2 týdny. A pak jsem začala krvácet znovu ve 12tt a to si mě nechali v nemocnici týden, zvýšili dávky ascorutinu a nasadili utrogestan. Z doktorky nakonec vypadlo že tam mám znovu hematom a prichytava se placenta tak to udělalo neplechu....

wulady
autor
1. led 2021

@evahofer bola som tam streda a štvrtok povedali mi že pokial nemám kŕče a teploty zimnicu tak mám ostať doma

agneska7
1. led 2021

Přeji aby to tak nebylo , ale krvácení v takové míře není dobré ... 😔 U mě to nedopadlo

martiniquest
1. led 2021

Ja zakrvacela sice jen lehce, ale nedopadlo to. Velmi vhodne porodni asistentky oznacuji prvni trimestr za obdobi, kdy je zena v nadeji a od druheho potom, ze je v ocekavani. Tak to bohuzel je.

evahofer
1. led 2021

@wulady zajímavý přístup lékařů. Já bych pokud je možnost zkusila i jinou nemocnici.

agneska7
1. led 2021

@evahofer přijde mi to jako běžný postup ono se v tomto týdnu stejně nic dělat nedá . Buď to dopadne nebo ne

wulady
autor
1. led 2021

@evahofer tiež má to napadlo tak to skúsim ...

barmil
1. led 2021

@wulady stejně nic neudělají. Pokud začneš krvácet a je to potrat, tak se to nedá zastavit. Ascorutin zastavuje krvaceni, kdyz je to praskla zilka z prekrveni atd. Pokud se to stupňuje, je to hematom, nebo potrat. Takhle malé to odejde samo, proto říkají návrat jen při teplotě, to by znamenalo, že to je zamlkle a je třeba revize. V pondělí bych zavolala svému gyn, ať se koukne přes utz, co se děje.

evahofer
1. led 2021

@agneska7 je to možné. Jen já jsem se stím to přístupem nesetkala.

jjasmina
1. led 2021

Je to bud anebo, u me spineni se většinou rizjelo do ms a odešlo to s ms

veronika9595
2. led 2021

Bohužel je to jak píší ostatní, buď a nebo ... mě to takto dvakrát po sobě odešlo s menstruací, teď jsem na začátku 16 týdne a stejně se bojím 🤦🏻‍♀️ Ale vždy říkám že pozitivní je, že jsi otěhotněla. Ikdyby to nedejbože odešlo s MS, doporučuji ihned zkoušet dál, tělo je nastartované a je velká šance že se zadaří znova. Bez revize není důvod čekat. Držím palce ať to dopadne 🍀

alik20
2. led 2021

@wulady taky jsem to mela pred 14 dni. Bohuzel to nevyslo, lezela jsem v nemocnici asi týden, vse vypadalo ok, srdicko vse bylo v pohodě a v 8tt potrat a revize, držím palce 🍀

wulady
autor
4. led 2021

@alik20 ja som potratila tiež nakoniec je mi to ľúto hrozné že takéto veci sa deju ale vraj mame sa pokúšať stále ďalej že šanca je veľká

veronika9595
4. led 2021

@wulady to mě mrzí, ale určitě se poštěstí brzy znovu, klidně hned první následující ovulaci se může zadařit, také jsem to tak měla 🍀 doporučuji zkusit čaj dle Báby Radnické na podporu otěhotnění a brát už teď prenatální vitamíny pokud ještě nebereš, ikdyby jen pro dobrý pocit i ten může pomoct. Držím palce 🍀

alik20
5. led 2021

@wulady tak to me mrzi no je to desny, my to mame po ivf tak tolik nadeje nemame 😏 uz jen posledni pokus.

wulady
autor
5. led 2021

@veronika9595 aj mna to mrzí ale snáď sa nám to podarí čo najskôr ...ďakujem tak ja si ho kúpim a mám kyselinu listovú tak ju budem teda užívať ďalej

wulady
autor
5. led 2021

@alik20 kamarátka tiež tak potratila dva krát jeden krát v 5 týždni a druhý krát mimodelozne a tiež majú posledný pokus je to hrozné najviac človeka zamrzí to že vidí všelijaké fetacky majú zdravé deti a normálnym ženám sa nedarí 😞

alik20
6. led 2021

@wulady jojo presne tak, desny no ale ja snad ujecam manzela jeste na dalsi ivf, ted mame vse z ketu. Mame tam jeste dve embrya ale jsou zmrazeny spolu, tak nevim, jestli zavest dve nebo jedno a to druhy nechat zlikvidovat 🤷, jedno je lepsi kvality a druhy horsi o nevo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru