Mám být v 10tt, UTZ odpovídá o měsíc mladšímu těhotenství

hamsule
23. pro 2015

Ahoj holky,
včera jsem byla na gyndě. Podle poslední menstruace bych měla být 10. tt. Bohužel však Dr. říkal, že podle ultrazvuku to vypadá na těhotenství o měsíc mladší. Což mně se jeví jako blbost. Jelikož už měsíc vím, že jsem těhotná, kdy jsem měla průkazný těhotenský test a dva týdny předtím jsem už registrovala bolest v podbříšku a bolest v prsou. Na ultrazvuku by měl být vidět už plod, zatím tam byl jen takový ten žloutkový váček. Máte s tím některá zkušenost? Nemůže to být zkrátka to, že se plod nevyvíjí, tak jak by měl být......? Docela mne i začíná pobolívat v podbřišku, místy takové nepříjemné píchání...... tak nevím....

verunatom
23. pro 2015

to je celkem divne v 10 tt je už vidět malinke miminko.....přeci jen ve 12 tt se chodí na genetiku a krásne je na 3d videt miminko tak nevím to je divné-a ty bolesti k těhu patří ale ve vašem případě nemusí....,žloutkový váček je tak 5-6 týden

hamsule
autor
23. pro 2015

Tu poslední menstruaci, co jsem měla, tak jsem docela o deset dnů dříve. Dr. mi na to řekl, že díky tomu, že jsem ji dostala dříve, jsem mohla mít později ovulaci. Ale i tak si myslím, že by to měl být alespoň 8. tt.... když už..... Ty bolesti v podbřišku mám už skoro měsíc...... teď se mi ale zdá, že jsou intenzívnější.... Mám přijít na kontrolu až 11. ledna.....

kaciobst
23. pro 2015

Být Vámi počkala bych do toho 11.ledna, protože doktor asi ví, co dělá a říká.. Je možné, že jste měla ovulaci později a nebo (snad Vás tento názor nějak neurazi) pokud jste se na mimco těšila je možné , že bolesti jste si vsugerovala, kamarádka měla stejný případ tak moc chtěla mimi az si příznaky sama vsugerovala, a otěhotněla až později 🙂 určité je miminko v pořádku pokud nemáte nějaké výrazné bolesti a nekrvacite nebo nespinite nechala bych to na přírodě 🙂 uvidíte, že v lednu bude vše v pořádku držím Vám moc palce 🙂 @hamsule

gremlin_ka
23. pro 2015

Je možné, že se jedná o zamlklé těhotenství ☹ Plod se prostě přestane vyvíjet. Brali ti krev na hodnotu Hcg? Bolesti v podbříšku můžou být normální.

kaciobst
23. pro 2015

@hamsule .. Ještě chci dodat to vsugerovani asi nebude pokud jste měli pozitivní tehotensky test.. Ale doktor by měl poznat zda se jedna o zamlkle těhotenství nebo je ještě brzy? Nevím v tomhle se moc nevyznam..

dany69
23. pro 2015

já bych se asi bála, že je něco špatně, pokud si si opravdu jistá, že máš být min v 8tt.. já jsem takhle byla u dr. a ten mi řekl, že to odpovídá ukončenému 4. týdnu, podle ms jsem ale měla být už v 7tt takže mělo být vidět srdíčko, které vidět nebylo.. doktor naprosto v klidu, tak jsem si řekla, že ví co dělá.. a do další kontroly jsem spontánně potratila.. tím tě určitě nechci strašit, ale pokud máš nějaké pochybnosti tak možná zkus zajít na ultrazvuk někam jinam..

kaciobst
23. pro 2015

Mne se také stalo, že jsem byla na kontrole u jedné Dr. a to mi řekla ať se neraduju, že miminko by mělo být větší, že je asi něco špatně, ale pak jsem šla zpátky ke svému Dr. a ten řekl, že je všechno v pořádku, že plod odpovídá TT .. Určité si zkuste zajít ještě jinam na ultrazvuk..

hamsule
autor
23. pro 2015

Těhotenské bolesti jsem si nevsugerovala..... Těhu jsem neplánovala 🙂 Myslela jsem si, že prostě mám jen opožděnou menstruaci a delší fázi premenstruačního syndromu. To právě si myslím, že by také měl Dr. poznat, zda je to zamlklé těhotenství či ne....... No, asi budu muset vyčkat a uvidím do další kontroly, jak se to vyvine...... Krev mi nebrali. Udělal mi jen stěr děložního čípku a ultrazvuk.

gremlin_ka
23. pro 2015

Doktor při první ultrazvuku nepozná zda se jedná o zamlklé těhotenství, jelikož nemá s čím to u tebe porovnat.

hamsule
autor
23. pro 2015

Aha. Já měla za to, že se to pozná tak, že plod zkrátka odumře...... a že to na UTZ uvidí. Ale jestli to dobře chápu tak se může nějakou chvíli špatně či pomalu vyvíjet a vlastně kdykoliv odumřít......?

kulatakosticka
23. pro 2015

To píchání v podbřišku bývá, že se roztahují vazy a roste děloha. Možná má doktor pravdu. Naopak bych ocenila jeho vyčkávací přístup. Někteří hned ženou na revizi a těsně před zákrokem se zjistí, že je miminko v pořádku.

verunatom
23. pro 2015

jste byla poprvé u dr ted v 10 tt??

markyzka84
23. pro 2015

ja teda musim rict ze to mam pravidelny a cekame druhe a misto v 10tt jsem v 8 tt uz jsem byla na utz 2x a mimi uz melo srdicko ... a u prvni to bylo uplne stejne proste o dva tydny jinak no ... ale az na velkem utz posouvajk tp.

strawberr
23. pro 2015

@hamsule já v některých cyklech mívala ovulaci až třeba 20-25.DC 🙂 může to být i váš případ. Každopádně MUDr bude vědět, co a jak 🙂 . Pozná se to při dalších kontrolách - pokud by se náhodou vyvíjelo pomalu... Ale já měla taky rozdílné termíny porodu - co se týče MS a měření plodu 🙂 , syn byl o dost menší a přitom se narodil zcela zdravý a v pořádku 🙂 .
Může to být prostě jen pozdě zadělané miminko 🙂 . Hlavní bude termín porodu podle měření 🙂

hamsule
autor
23. pro 2015

@verunatom Ano, byla jsem poprvé. Zjistila jsem těhu později a taky skoro tři týdny trvalo objednání. U prvního těhu jsem tam naběhla, hned jak jsem to zjistila (asi 5. tt) a Dr. mne poslal domů s tím, že je brzy.... takže jsem si říkala, že není kam spěchat.....

hamsule
autor
23. pro 2015

@kulatakosticka Ano, já jeho přístup oceňuji. Je to starší pán, profesor a celkově má vyčkávací taktiku a nikam zbytečně nehoní. Je to ještě taková rozumná stará škola...... 😉 Prostě jsem z toho byla překvapená. Čekala jsem, že už odejdu s těhu průkazkou a uvidím vyvíjejícího se cvrčka. Ono stejně nezbývá nic jiného než počkat a důvěřovat svému tělu, že ví, co dělá, i v případě, že by to nedopadlo.....

kulatakosticka
23. pro 2015

Já měla obě těhotenství o týden až dva mladší než dle MS a vždy jsem byla na víc prohlídkách, než jsem průkazku dostala. Dr. Sledovala růst miminka.

gremlin_ka
24. pro 2015

@hamsule já byla právě poprvé u doktora v 6+3 a byl tam jen váček, což bylo ještě Ok, jelikož mám dlouhý cyklus. Ale jelikož mi i v 8. týdnu ukazoval clear blue stále 2-3 a na utz stále jen tečka tak mi to bylo jasné. Držím pěsti, aby cvrček rostl a dohnal co mu dle lékaře chybí 🙂

pekkaa
24. pro 2015

Neda se tady bohuzel poradit jinak nez pockat do dalsiho ultrazvuku, aby to slo s necim porovnat.
Drzim palce

hamsule
autor
24. pro 2015

Holky, děkuji moc za vaše odpovědi a podporu. Bohužel jsem v noci začala potrácet ☹

markyzka84
24. pro 2015

@hamsule mrzi to ,ale priroda vi co dela...vzdy je duvod...takhle brzo to byva padny duvod

kulatakosticka
24. pro 2015

@hamsule to je mi líto, tak se drž a brzy bude lépe

jamia
24. pro 2015

@hamsule Ach ne :( Hodně síly.

dany69
24. pro 2015

@hamsule drž se.. 😢

clear301
25. pro 2015

Mrzí mě to! Hodně sil a snad se brzy znovu zadaří 🙂

gremlin_ka
26. pro 2015

@hamsule to mě mrzí, ale musíš věřit tomu, že tělo poznalo, že je něco špatně. Prošla jsem si tím na začátku prosince. Hodně sil do dalšího snažení 🙂

hamsule
autor
26. pro 2015

@gremlin_ka Vím, že to mělo určitě svůj důvod. S postiženým dítětem bych se asi vyrovnávala hůře..... Ale i tak to zaskočí, s něčím takovým jsem nepočítala........ Nikdy by mne nenapadlo, že projdu takovou zkušeností ☹ Taky jsem moc ráda, že i potrat se podařil sám od sebe v klidu domova, bez vnějších zásahů. Už jsem se domluvila s kamarádkou, která dělá čínskou medicínu, aby mne doplnila energii, kterou jsem potratem ztratila a celkově dala do kupy. Říkala, že tak 3-4 měsíce jsou ideální než se tělo dá opět do formy po všech stránkách..... Tak pevně doufám, že se to ještě podaří.....

mogwaika
26. pro 2015

@hamsule nech si to potvrdit na UTZ. Měla jsem to podobně, plod o 3 týdny menší, krvácení. Krvácení bylo hematomem, z plodu je holčička 🙂 Narodila se mrňavá - 2600g, tj o 4 tt menší, ale i my dva s mužem jsem malí a štíhlí.

lucykal
26. pro 2015

@mogwaika také jsem měla hematom obrovský šílené krvácení několikrát hospitalizace a nakonec taky holčička 1600g . Holčičky jsou bojovnice koukám

mogwaika
26. pro 2015

@lucykal jsou, nevěřila jsem, že porodím 🙂 Ve 31tt mi řekli, že porodím předčasně, holka držela do 39+1 🙂 Do toho placenta praevia centralis, ale mrňavá vše zvládla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru