Mám pokračovat s Utrogestanem na začátku těhotenství?

market_s
2. bře 2016

Ahoj, prosím o názor. V lednu jsem začala užívat Utrogestan pro zvýšení sliznice v děloze. (21.-25. den cyklu) V únoru jsem Utrogestan ještě brala, menstruace nepřišla a těhotenský test vyšel pozitivně!!! 😀 Na gynekologii jsem již objednaná za 14 dní na 8. týden těhotenství, ale zapomněla jsem se paní doktorky zeptat, zda mám pokračovat s užíváním Utrogestanu. Tento týden má dovolenou, nemůžu se dovolat, tak se obracím na Vás...máte někdo podobnou situaci? Nerada bych neco zanedbala. Děkuji moc a krásný den 🙂

kvakuska
2. bře 2016

Pokud ho ještě teď bereš, tak ho ber dál až do kontroly u doktorky. Většinou se Utrogestan vysazuje v 10-12 týdnu těhotenství, protože v tu dobu přebírá produkci hormonů placenta. Pokud jsi ho v tom 25 DC brát přestala, tak s ním znovu nezačínej 😎

daisy1
2. bře 2016

Jsem v 11.TT a utrogestan beru.

hllucie
2. bře 2016

já jsem utrogestan brala do konce 13 týdne, tak už to vydrž aspon do kontroly 🙂

mrshka
2. bře 2016

já brala utrogestan rok před otěhotněním a teď až do 16tt, takže pokračuj, jen to pomůže 🙂

hanpavka
2. bře 2016

ahoj, určitě nepřestávej, ublížit to nemůže! Já podstoupila IVF tam se Utrogestan nasazuje, ještě před transferem, jsem v 6 týdnu a budu ho brát do 12 týdne a i potom budu mít strach, že když vysadím, nedopadne to ☹

zandi
2. bře 2016

Take jsem brala cca do 10 tydne, kvuli udrzeni plodu, protoze mi praskl zloutkovy vacek. Neublizi miminku, tak raději ber 🙂. Nekdo ti mozna napise chytre, ze je to chemie, ale to paralen taky a fura lidi se mu nebrani 🙂. Bez nej bych dneska nebyla v 18 tydnu.

andysek2512
2. bře 2016

Ahojky ,určitě můžeš 🙂 já ho brala skoro celé těhu, myslim že až ve 30 tt my ho vysadili, ale zaváděla jsem si ho.... 🙂

ivis_b
2. bře 2016

Utrogestan v těhotenství vůbec nevadí, naopak, předepisuje se na udržení těhu. Já ho taky brala až někdy do 13. týdne. Takže těhotenství rozhodně není kontraindikace, na rozdíl třeba od Provery, která je obdobná Utrogestanu, ale v těhotenství se nedoporučuje. Utrogestan je progesteron, což je hormon, který tělo normálně tvoří, resp. tvořit by ho mělo. Nemyslím si, že je to nějaký těžká chemie, doktoři mi vysvětlovali, že oproti Proveře je to jakože "přírodní" hormon (blbě řečeno).

kahramana
2. bře 2016

Holky a berete prosím Utrogestan každý den? Kolik tablet?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru