Může kočka vycítit těhotenství?

bobule2015
6. dub 2016

Ahojte všechny..... Mám doma 9ti měsíční perskou kočičku, a poslední dobou mi přijde hrozně mazlivá. Ukončuji třetí měsíc těhotenství a každý den, když přijdu z práce na mě hupsne, začne se uvelebovat co nejvíc břicha a vrní a vrní a vrní..... To samé každé ráno, jakmile vidí, že už se probouzím a ležím na zádech, tak si na mě opatrně vleze, hlavou ke mě a zas vrní a lísá se a přijde mi že i vrtí zadečkem na tom břiše 😀 .. jinak je to děsná raubířka, takovej malej ďábel, ale jakmile lehnu tak se tulí a snaží se mě jakoby zahřívat... Je možný, že cítí, že mám v bříšku další dva členy rodiny? Zajímají mě vaše názory, či vlastní zkušenosti, jestli je možný že to vycítí už takhle brzy.... 🙂

liska01
6. dub 2016

😀 Nemám číču, ale psa a naše fenka to rozhodně poznala a to hodně brzo. Někdy kolem 4TT se semnou totálně přestala bavit. Nesnesla sedět vedle mne na gauči a to je jinak mega mazel, jsem její bohyně a mám jí věčně za zadkem. Hormony jsou holt cítit. Té naší jsem pekelně smrděla. Zvykla si za pár týdnů. Vaší kočičce voníte, máte tu lepší variantu. 😉

bobule2015
autor
6. dub 2016

@liska01 no asi jo, ona je teoreticky ještě kotě, je jí 9m, ale tak jak se vždycky nechala pomazlit tak teď je to extrém.. ona je na mě závislá, takovej malej závisláček, mamánek.... vždycky říkám, že už jedno dítě mám, ale teď je to fakt extrém... ona je schopná si přede mě sednout, začne mňoukat dokud jí neudělám místo v klíně aby se mohla namáčknout na břicho a spát 😀.. a s psíkem ti to nezávidím.. chudák malá 😀

liska01
6. dub 2016

@bobule2015 Já byla chudák! Jsem to oplakala, už jsem si myslela, že ke mě nikdy nebude chtít. 😀 Spí s námi v posteli a tehdy se odstěhovala na gauč... Ale naštěstí jí to přešlo a pak se mi taky mačkala na břicho a vůbec jí nevadilo, že jí mimčo kope do hlavy. 😀

bobule2015
autor
6. dub 2016

@liska01 Tak to je fakt, že potom chudák ty a ne ona 😀 .... tak hlavně že se s tím smířila, jinak jsem ti okoukla fotky, malá je krásná 🙂

barumat
6. dub 2016

Určitě může, máme doma kocoura a kočku, zvlášť kočka je samorost a moc se nemazlí, a od té doby, co jsem těhotná, se po mě neustále aspoň jeden z nich válí. A chtějí masírovat břicho 🙂

bobule2015
autor
6. dub 2016

@barumat jo jo, to je přesně ono... našlapuje a masíruje.. teda jenom když ležím.. jako ne že by mi to nebylo příjemný, ale když zabloudí výš, tak mám pak pocit, že jí chudáka poblinkám 😀

ruzenkas
6. dub 2016

@bobule2015 To je hezký 🙂 taky máme Peršanku, těhotná nejsem, ale naše se nechce vůbec mazlit, tak snad nás to jednou čeká taky. Píšeš, že jí je 9 měsíců, že je koťátko, tak ta naše na 9měsících už mrouskala 😀

liska01
6. dub 2016

@bobule2015 Dík. Jen by nemusela to nešťastné psisko dloubat a plácat, strká jí ruce až málem do krku. Ještě že je to hodný pes, asi věděla tehdy proč se mnou nechce mít nic společného... To bude mít kočička lepší, ta uteče někam vysoko a bude mít svatý klid! 🙂

bobule2015
autor
6. dub 2016

@ruzenkas Tak my ji máme vykastrovanou, je to čistě gaučáček.... ven nechodí, maximálně se mnou v náručí na balkon, a nebo na okno si vyskočí když je pěkně... Vykastrovat jsem ji nechala v 6ti měsících, takže jsem naštěstí od mrouskání ušetřena 🙂

bobule2015
autor
6. dub 2016

@liska01 No u nás zase hrozí to, že na kočku budou dva nebo dvě nebo pár ještě nevíme, ale každopádně asi jí udělám ležení někde hooooodně u stropu, aby byla ušetřená od tahání za ocásek atd 😀

ruzenkas
6. dub 2016

@bobule2015 My jí taky nechali pak vykastrovat. Naše chodí taky jen na balkon (panelák), jinak je doma a spí a spí a spí. Večer jí občas chytne rapl a běhá jak splašilá.

bobule2015
autor
6. dub 2016

@ruzenkas Tak to ta naše dokáže běhat celý den, přijde mi jak na baterky.. jakmile se nažere, tak to má jak nabíječku... dobije a řádí zase do dalšího jídla... 🙂.. je teda pravda, že dopoledne je doma sama, takže asi odpočívá a nabírá síly na odpolední řádění a pruzení členů rodiny 😀

liska01
6. dub 2016

@bobule2015 Ooojééé, tak to pelíšek u stropu určitě ocení! 😀

alboo
6. dub 2016

Zvirata to citi velmi brzo. Nase kocky sou prevazne venkovni. Ale jedna psice me zacala furt pozorovat, chodila se divat i do koupelny, ani s ji nemusela videt, ten pohled byl citit a beda kdyby na me nekdo nehezky sahl. Druha psice z toho mela v hlave gulas a az pozdeji si davala hlavu na břicho

bobule2015
autor
6. dub 2016

@alboo To ta naše číča za mnou leze i do koupelny, počká na koberečku než se osprchuji a až potom jde se mnou do ložnice, to samé na wc... nesmím se zavřít, jinak se tam dobývá a sedí přede mnou 😀 ... nedej bože když jdu vykonat větší potřebu, to je pak nepříčetná, mňouká, tahá mě za ponožky jako by říkala pojď už... seš tam dlouho... 😀

bobule2015
autor
7. dub 2016

Jo jinak tady Vám holky posílám fotku toho satánka kvůli kterýmu jsem tuhle diskuzi založila 🙂

lady_giraffe
7. dub 2016

ano pozná. Vím o osobě, které kočka detekovala těhotenství dřív než test a to dvakrát 😀

bobule2015
autor
7. dub 2016

Tý jo, tak to já to začaa u tý naší potvory pozorovat až teď ty poslední tři týdny 🙂

jsemagi
17. črc 2016

Naše kočička (britská whiskas) miminko u mě v bříšku určitě cítí. Mazlivá je ohromně, ale teď se mnou chce přes noc i nonstop spát, stočená u mého břicha.
Ještě jsem se nepídila po dokumentech, článcích na toto téma, ale rozhodně budu, je to krásné a zajímavé🙂

kulihrasekzeleny
25. črc 2016

Holky nebojíte se jak budou číč3 reagovat spíš na narozené miminko? Jestli neskočí do postýlky atd.. ?

ppejskova
25. črc 2016

@kulihrasekzeleny skočí, a ne jednou důležité hned po příchodu seznámit, a třeba naše rapl kočka je na malou jak milius,jednou mi i proběhla do ložnice a našla jsem jí u malé v postýlce, ale u nožiček 🙂 samozřejmě hlídám jak můžu, ale tomu se asi zabránit nedá

ppejskova
25. črc 2016

A k tématu, ta naše to věděla dřív než já, chodila mi spát na bříško

bobule2015
autor
26. črc 2016

Ja myslim, ze kdyz bude cica s mimcem od malicka tak to bude dobry .... A jak rikate vejs, tomu se neubranime aby lezli do postylek.... Jen to hlidat at ne k hlavicce... Akorat u nas to bude mit kocka slozitejsi, bude si muset vybrat kde bude vubec spat 😀

bibianne
31. črc 2016

My mame kocoura a kocku,oba kastrovani,..uz nekolik dni jsou neuveritelne umazleni. Kdyz lezim na zadech hodi packy a hlavu na bříško,jak se otocim,tak plynne navazou a lehnou mi na zada a masiruji v urovni bricha 😀 rozhodne to poznali driv nez ja 🙂

simi1510
16. srp 2016

Mám doma kočku, ale ta nic, když jsem si ji dala na sebe, tak na mě nevydržela... tak nevím, zda to poznala nebo ne ☹ u přítelova táty ale mi po nohách najednou skákala fenka, tak ta asi jo 🙂

azalka123
17. srp 2016

já mám také doma kočku, a jelikož vždy příjde a stoupne si mi na bříško jakoby nic, tak to asi nepoznala 😀

sarlotaaaaaa
2. lis 2022

Zdravím můžu se zeptat můžu být těhotná ikdyz mám menstruaci ..

kubesovaadelka
2. lis 2022

@bobule2015 za mě 100% v době těhotenství Jsem měla doma 2 kocoury, ten, který byl semnou největší kámoš najednou byl hrozně opatrný a moc ke mě nechodil a druhý kocour, který si mě skoro ani nevšiml, zamnou najednou začal furt chodit, otírat se o břicho. Furt mi po břiše přešlapoval, dokud nedostal kopačky od mimca 😂 pak už jen lehaval v klíně ❤️❤️ po narození to byl největší hlídač a od malé se nehnul, dokud spávala v obýváku jako miminko. Teď ji je skoro 10mesicu a už je to úhlavní nepřítel číslo jedna neboť je furt nahání 😂❤️

eves333
28. únor 2023

Zdravím děvčata. Mě si ta naše chlupatá kočičí dáma (spíš slečna) začla lehat poslední 3-4 dny přesně mezi nohy. Na testu je slabý 👻. A jak tady procitam vaše názory, že zvířata to vycítí, tak doufám, že i ona to cítí a má pravdu. A co se týče lehání kočiček do postýlky. Měli jsme kocourka, který s dětmi spal od malička. Pouze je vždy zahříval, ale tak, že jim ležel u těla. Jen dospělému člověku si lehnul na hrudník. Zvířata jsou moc chytrý a poznají, co mají dělat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru