Na začáku těhotenství stres, popíjení, cigarety

pemaha
23. zář 2015

Ahoj holky,
začínám čtvrtý týden a právě jsem zjistila, že jsem v tom🙂 Mám hrozně velkou radost.. S manželem jsem si říkala, že od začátku září se začínáme od začátku snažit. .Od té doby jsme spolu spali bez ochrany.19.9 jsme měli svatbu. a ted pár dní po svatbě jsem zjistila, že jsem těhotná.Ani by mě nenapadlo, že se nám zadaří takhle na začátek. Takže je jasný, že se to podařilo hned na začátku září možná na první/druhý nechráněny styk. Ale proč píšu, jak se chystaly věci kolem svatby, byl stres, tak se někdy popíjelo, proběhla rozlučka a do toho jsem si někdy i zapálila.. bojím se, jak moc se to mohlo ty tři týdny co jsem nežila zrovna zdravě pokazit? :( Bojím se , aby už ted nebylo pozdě něco změnit.

dasara
23. zář 2015

Placentarni obeh zacina fungovat tusim v 5.tydnu, takze do te doby to urcite zadne "skody" nenapachalo. Takze si v klidu uzivej tehotenstvi:-P

izzybickerstaff
23. zář 2015

většina lidí včetně mě to ani nezjistí tak brzo jako ty 😉 Kdybych měla těhotenský režim už během snažení, to bych se musela zbláznit, jak bych se pozorovala, aby to vyšlo. Nehledě na to, že někdo pije alkohol i během těhotenství a stresu se i tak nevyhneš 😀 Bude to vpohodě.

sara84
23. zář 2015

Ja jsem v prvim mesici natirala okna a vse ok! Samik je uzasny 🙂

kacinda
23. zář 2015

Ja den pred zjistenim tehu (v den vynechani ms) parila skoro do rana, takze urcite tvrde, cigarety.... pak uz ale ani nahodou. Maly je zdravy a v poradku. Taky jsem se na to ptala doktora a rikal ze kdyz to uz delat nebudu tak takhle brzo to na mimco vliv nema

m21elis
23. zář 2015

já byla v pátek na oslavě narozenin, v sobotu na svatbě a v pátek sem zjistil, že sem těhotná, spousta pití a cigaret, malá začala chodit v 10 m a někdy mi přijde až moc chytrá, takže se neboj,

megy
23. zář 2015

No já ti asi klid nepřidám, ale měla jsem to podobně jako ty, jen ne svatba -ale oslava řádná a alkohol také. Byla jsem v té době těhule a nevěděla jsem to. Nicméně fámy o to, že nefunguje placenta, tak vše o.k - to je absolutní blbost. Narodil se nám syn s rozštěpem rtu a to ho v rodině nemáme - nevěděli jsme to až vykoukl na svět. Při operaci nám bylo sděleno, že rozštěp vzniká v cca 4-5 týdne těhotenství a alkohol tomu mohl napomoci vzhledem k tomu, že nic podobného v rodině nemáme a neměli jsme.Neříkám, že ho budete mít to vůbec, jen z osobní zkušenosti to byl u nás bohužel jeden faktor který sehrál roli.

markyska88
23. zář 2015

@pemaha ahoj 🙂 tak nejdřív gratuluji k mimi 🙂 no a teď k tvé otázce... Jak už tady zaznělo, v žádném případě si nedělej obavy !! 🙂 myslím, že většina z nás se nechovala v těch prvních týdnech vzorně a nic se nestalo . Já např. v prvním týdnu těhu na mejdanu s kámoškama vypila sama dvě sedmičky bílýho 😀
A moje kamarádka, která otěhotněla přes tělísko, tak ta zjistila těhu až tak v 8tt (logicky ho nečekala), taky byla nešťastná ze sebe, jelikož alkoholu na ruzných oslavách popila dost, pak brala nějaké léky, co těhu nesmí a strávila pár dní s nakaženou roční dcerou na infekčním v nemocnici, kde byla vystavena možné nákaze a prcek v bříšku se držel jak klíště a všechno tohle zvládl bez následků 😀 buď v klidu a užívej těhu 🙂

hollybelly
23. zář 2015

já zjistila, že jsem těhu až v 6.tt, navíc to bylo v době, kdy byly 3 oslavy narozenin, takže jsem celý měsíc prakticky pořád pila, kouřila, ponocovala, nervy v práci atd... dcerka bude mít dnes 2 roky a je to úžasný, zdravý rošťáček 🙂

danca_
23. zář 2015

@pemaha vůbec se tímto nestresuj, zjistila jsi to opravdu brzo...snad každý koho znám řešil přesně to samé a všichni mají zdravé prcky...několik dr mi říkalo, že v tomto období by se plod neudržel než aby se tímto poškodil...prý už bysme jako populace dávno vymřeli...

moulinkaa
24. zář 2015

@pemaha Moc gratuluji a neboj, nic se nestane. Můžu se zeptat, jak dlouho jste byli s manželem spolu, než jste šli do svatby? 🙂

salikova
24. zář 2015

Tak Já si udělala test a byl negativní, takže sem šla opravdu na dost bouřlivou party. .. Rum,pivo, cigarety, tequila. . Opravdu sem se dost picla. Druhy den večer jsem si jen tak udělala test znova a bylo to tam. Výčitky svědomí hrozny! Ale rošťák naprosto zdravej....

loc
24. zář 2015

@pemaha neboj, zjistila jsi to brzy a v teto dobe jeste plati pravidlo " vse nebo nic" - tzn. ze dite bud vsechny skodlive vlivy prekona bez ujmy a zdrave se vyviji dal nebo podlehne a neuchyti se, to druhe se ti evidentne nestalo, kdyz jsi stale tehotna, takze to zadny vliv nemelo 🙂 . Ja se taky v prvnim tehu 2x opila - poprve tyden od oplodneni a za tyden podruhe... A maly je naprosto zdravy 😉. A gratuluju k miminku 😉

veraga
24. zář 2015

Ahoj, já taky nepatřím do řad předtěhotenských jeptišek. Měla jsem to stejně jako ty. Předsvatební stres, svatba.. Domácí slivovice nebylo poskrovnu, tak jsem se pěkně zdesinfikovala 😝. O týden později taky, zužitkovávaly se zásoby ze svatby. To jsem nevěděla, že bylo čertsvě zaděláno, protože stejně jako ty máme i my hotovo na první šťouch 🙂.... Byla jsem z toho celá vyplašená, ale doktor mě uklidnil. Tenhle scénář prý slýchá od každé druhé těhule... Teď to bobišovi vynahrazuju fakt zdravou stravou, jsem v 9tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru