icon

Nepřestávající špinění v těhotenství ve 6. týdnu: Co očekávat?

17. pro 2022

Zdravím vás, milé MK.
Jsem v šestém týdnu těhotenství a už několik dní permanentně špiním. Začalo to prudkým krátkým krvácením před pár dny, po kontrolách u lékaře je ale vše kde má být. Hematom vidět nebyl, přesto ale od té doby špiním, jednou víc, jednou méně, ale pořád, bolesti jako před menstruací mám také téměř pořád.
Vím, že je to v tomto stádiu 50/50, ale mojí psychice by pomohlo přečíst si pár zkušeností. Setkal se s tímto někdo a těhotenství přesto dobře dopadlo?
Děkuji za váš čas.

avatar
merope
17. pro 2022

Jak moc se pohybuješ? Já špinila v podstatě při libovolném pohybu. Byla jsem po IVF, tak mě i doktorka objednala (5. pokus, poprvné || takže fakt vyplašená). Dala jsem si raději opravdu velmi klidový režim (aby nebyl ten pohyb, při kterém jsem špinila a plašila) a pak to ustalo. Doktorka říkala, že špinění je ok, že vadí krvácení. Špinila jsem nějak 5+6 a dál, 6+2 na kontrole, pak za týden už "klasická" kontrola, to už jsem snad nešpinila a bylo i srdíčko. Už je tu pár let s námi 🙂.

autor
17. pro 2022

@merope jsem doma, přestala jsem radši teď pracovat a snažím se hodně ležet. Asi je to lepší, po tom co jsem si dala "oraz". Vitamin C, Magnosolv, Amelgen, vše už beru. Tohle budou dlouhé týdny.

avatar
barmil
17. pro 2022

Měla jsem to tak do 16tt, dlouhé stání, spinim,procházka, spineni..pomáhal ascorutin..synovi je 2,5roku

avatar
tasimia
17. pro 2022

Ja jsem spinila až do porodu. U mě to bylo spíše tak, ze kdybych přestala tak se bojím, ze je něco špatně :P. Bolesti jako při MS, jsem měla též ;).

avatar
merope
17. pro 2022

Držím palce, já asi tuším, kdo je i tento anonym - o to víc moc moc moc držím palečky, ať to dopadne.

autor
20. pro 2022

@barmil děkuji za povzbuzení. Sleduji to také tak. Sezení, stání, chůze- víc špinění. Snad to dopadne i u nás.