Nevolnost v těhotenství. Jak zvládnout?

andyskarsgard
10. kvě 2020

Ahojky vím že tady je hodně diskuzi a přečetla jsem toho hodně ale už si nevím rady.
Jsem teď v 9tt, a nevolnosti mi začali tak před tydnem a půl, dost se to stupňuje. A já už nevím co a tím.
Zkoušela jsem zazvorova Lizatka nefungují.
Zkoušela jsem hned co vstanu v posteli ještě něco snis ale nepohlo to a bylo to horší, hned jsem běžela zvracet.
Teď jsem v takovém stádiu že i voda mě bere na zvracení.. Mám neustálý pocit žaludku na vodě nic mi nepomáhá, mám hrozně nechutenství k jídlu. Na nic nemám chuť na co se kouknu prostě mě bere hned na zvracení. Vůbec nevím co a tím. Zkoušela jsem i Coca colu po lzickach nepomohlo. To. Mám pořád pocit takového prekyselelneho žaludku nebo něco podobného.
Říkala jsem lékaři na kontrole že mám nějaké nevolnosti chodíme na kontrolu každý týden, byla jsem na ivf a tohle je moje první těhotenství.
Ještě mám do toho silnou alergii na pyl, a neberu žádné prasky takže mám pernamentne ucpaný nos, a hleny mi jdou asi i do žaludku. A to mi normálně dělalo zle i když jsem byla těhotná.
Zkoušela jsem i jablečný džus pomohlo to jeden den abych se mohla aspoň napít ale teď... Už ani to nedám. Vůbec nezvládám pot vitamíny na těhotenství ptz to chce hned ven když to vidím.
Prosím Vas nemáte nějaké rady? Nebo nápady co vám pomohlo. Já už si opravdu nevím rady.

jjasmina
10. kvě 2020

@andyskarsgard úplně si mi připomněla moje těhotenství, bohužel nepomohlo vůbec nic, prostě to přežít, taky jsem měla úplně stejné pocity. Hodně jsem odpocivala a spala. Hodně jsem jedla mrkev a ředkvičky, ty jsem nevyblila skoro nikdy. Je to těžké , ale zlepší se to 🙂

andyskarsgard
autor
10. kvě 2020

@jjasmina pořád doufám, že se to zlepší.. Co nejdřív tu mrkev jsem ještě nezkoušela ale asi to vyzkouším. 🤔

jjasmina
10. kvě 2020

Od 5. Měsíce mi bylo lépe 🙂

andyskarsgard
autor
10. kvě 2020

@jjasmina no to mě moc nepotesilo..doufam že to přijde drive.. Jak jsi to zvládla v práci?

jjasmina
10. kvě 2020

@andyskarsgard já jsem byla doma, měla jsem za sebou pár potratů

jjasmina
10. kvě 2020

@andyskarsgard A upřímně v práci bych to nezvládla stejně

andyskarsgard
autor
10. kvě 2020

@jjasmina aha, hlavně že to dobře dopadlo. Já jsem teď na nemocenské kvůli tomu ivf ale nevím jestli mě nechají celou dobu ptz v 13 tt mě mají už přesunout k mojí gynekolozce. Problém je že semnou v práci už nějak nepočítají ptz jsem 3 měsíce doma a šéf potřeboval někoho kdo by mě zaskočil tak už vzaly někoho jiného když jsem mu řekla že jsem těhotná. Jasně vyhodit me nemůže..

jjasmina
10. kvě 2020

@andyskarsgard já myslím, že tě stejně nechají doma, pokud to budeš mít stejně jako já, budeš ráda, že zvladnes doběhnout na záchod a pak vůbec vstát od wc, měla jsem co dělat sama se sebou a to fakt nejsem žádná citlivka. Jako neumím si představit, že bych v té době měla doma ještě jedno dítě třeba, jako jasně z zvládnout bych to musela, ale teda...Ale tak nějak jsem to brala, že by to mohlo tentokrát dopadnout dobře aspoň 🙂

sylvusska
10. kvě 2020

Me trapily tyto nevolnosti od 6.-11.tt vkuse. Ja v podstate ani nejedla, spala. Byl problem i ujit tu cestu zachod na zvraceni a zpet lehnout. Mela jsem prakticky 5ti tydenni strevni chripku. 3x dennee jsem si kousla rohliku a dlouho zvykala, po lzicce bramborovou kasi - nemela zadnou chut a pach. Lizla jsem si parkrat tvarohoveho nanuka. Jinak jsem zvracela a bylo me spatne. Doktorka nabizela na 3dny na kapacky do nemocnice, mela jsem predepsane cipky torecan. Ty mi vcelku zabrali, ze jen mi bylo zle a zvracela jsem jen 2x denne. Doktor by ti mel po celou dobu nevolnosti napsat neschopenku. Doktorka mi to nabizela. Ale ja byla doma. Takto jsem zvladla 2 tehu. Ted se snazime o 3.ditko a vubec nevim, co v tomto stavu s detma budu delat :( nedelam si iluze, ze to na potreti nebude stejne. Vzdy behem techto 5 tydny -6kg.

sylvusska
10. kvě 2020

Ohledne piti, cucala jsem zamrazenou coca colu do kostek. To pozvolny rozpousteni v puse jsem vcelku zvladala rozdychat bez zvraceni

andyskarsgard
autor
10. kvě 2020

@sylvusska já jsem zkoušela tu colu po lzickach, ale celkem jsem se bála, jelikož jsem četla že Cola a Cafe by se nemělo. 😳 😳 😳 Tak jsem raději to neprehanela.

marti89
10. kvě 2020

@andyskarsgard Jablečný džus vynech, ty šťávy jsou agresivní i normálně na trávení, když už tak zředěný vodou (třeba jahodový). Měla jsem bohužel 2x stejný průběh, naprosto příšerné stavy (s malým se mi to srovnalo kolem 15. týdne, teď s druhým začínám fungovat od 20. týdne), z doktorských věcí nezabralo nic. Na pálení žáhy Rennie a vynechat mléčné výrobky, špatně se tráví i syrová zelenina. Cucala jsem při návalu Hašldrky a Sněhulky. Samotná voda je problém, dochucovala jsem buď džusem, nebo kouskem citrónu. Určitě doplnit magnezium (buď jde rychle přes rozpustný tabletky, max. kolem 600 mg denně po dobu týdne, pak snížit na obvyklou dávku, nebo přes epsomskou sůl ve vlažné koupeli, popř. roztírat magneziový olej na nohy) a vitamín B6 (třeba lahůdkové droždí, knedlíčky z droždí v polévce, kvasnicová pomazánka) a tepelně zpracované jídlo (i kdybys měla sníst jen 2 porce denně, mastné polévky při blití nepodráždí krk), vynechat čerstvé bílé pečivo. Jako dobrý zdroj na doplnění vápníku je mák (makové koláčky) a čistit často zuby (ideálně bylinnou pastou, nebo máta s citronem). A z umělých vitamínů si nic nedělej, to jsem neměla ani u jednoho, ani kyselinu listovou - zbytečně bych kvůli tomu zvracela, to nemělo význam. Jinak vadí ti i pachy, nebo čistě pohyb s prázdným žaludkem?

veruuu_kubesovic
10. kvě 2020

@andyskarsgard mě nepomohlo vůbec nic, čím víc jsem řešila co by mi mohlo pomoct a následně to zkoušela, tím víc zle mi bylo, pomohlo jen přežít první trimestr...jinak opravdu nic...

tasimia
10. kvě 2020

@andyskarsgard musíš to vydržet, uvidíš za chvíli to poleví. Mi pomáhala pořádně zmrzlá Coca Cola, nalít do ledovače a cucat - aspoň v nějaké dny, další dny jsem vyzvracela co jsem mohla, nejvíc to teda bylo před ranní, zákon schvalnosti. Každopádně po 13tt se mi ulevilo ze dne na den.

janablizka
10. kvě 2020

Musíš vydržet přejde to.

flabelina
10. kvě 2020

Já měla velké nevolnosti až do týdne před porodem...zkus najít něco po čem ti bude dobře u mě to byly jen suché pečivo

jako_mala_holka
10. kvě 2020

Podobne jak pisou nektere holky, taky mi nepomahalo nic, zhubla jsem 7kg, byla na kapackach, i tak jsem zvracela, trochu pomohl torecan v cipkach, to jsem zvracela treba jen 2x denne, zato jsem byla oblbla, jen jsem spala, ale aspon jsem nezvracela 15x denne... nechutenstvi silene, v te nemocnici jsem nebyla schopna snist ani cely rohlik na snidani, kdyz jsem snedla kousek chleba s cajem, stejne to slo ven... urcite bych to resila s doktorem, zvlast pokud neudrzis ani vodu, tekutiny... to mi bylo receno, ze to je nejvetsi problem... u me to trvalo cca ty tri mesice, to bylo nejhorsi, predtim a potom lepsi... pozitivum bylo, ze nas to jeste vic sblizilo s manzelem, kolikrat kdyz jsem zvracela, drzel mi vlasy a hladil me po zadech :D a nosil mi jidlo a piti do postele... musis si vyzkouset, co ti nevadi jist a pit, ja treba absolutne nezvladala brambory a ryzi, navic se to blbe zvraci... no jsem rada, ze je to obdobi za mnou a kdovi co je prede mnou... tobe drzim palce

cherie24
11. kvě 2020

Mě bylo zle do 3. měsíce, taky mi bylo zle od rána do večera a pak mi přestalo být na zvracení a začalo pálení žáhy trvající celé těhotenství. Já to řešila tak, že jsem hodně ležela, spala, pila colu zbavenou bublinek po lžičkách a jedla v leže v posteli, vždy po soustech. Oběd jsem takhle jedla třeba 3 hodiny. Někdy mi dost pomohla plouživá procházka na čersvém vzduchu a pak sníst pár piškotů a zalézt zase do postele. Ale asi bych si hlídala zdravotní stav, vím že někdo může opravdu skončit i na kapačkách pokud není schopný sníst ani vypít vůbec nic. Tak snad to nebude váš případ a s druhým trimestrenm už bude lépe

jjasmina
11. kvě 2020

@cherie24 to já si vždycky říkala hmm snídaně dobrá, zapila jsem vodou, odnáším talíř do kuchyně a už jsem zas letěla😅

michaela1990xx
11. kvě 2020

Já to tak mela od 6tt do 16tt. Úplně vím jak vám je. Zkoušela jsem všechno a nic nepomohlo. Byla to jako permanentní kocovina, většinu casu jsem strávila s hlavou v zachode. Uz sem si myslela, ze to nikdy neskončí. Taky sem hodně zhubla a pak v tom 16tt se to zlepsilo.

jjasmina
11. kvě 2020

@michaela1990xx permanentní kocovina je dost přesnej výraz 😀

michaela2609
15. kvě 2020

@andyskarsgard nepomohlo vůbec nic, prostě jsem to musela pretrpet, ikdyz jsem měla hlavu pořád v mise, jak doma tak v práci.. Po 8 týdnech to přešlo, shodila jsem 8 kilo.. A alergii mám taky... Nic nezbyde než si nos vyplachovat, aby se tam ten pyl nedržel. Držím pěsti.. Já byla totálně na dně, brečela jsem, vařit jsem nemohla, uklízet... Totálně nepoužitelná a už teď jsem manželovi řekla, ze další dítě nepřipadá v úvahu, kdyby náhodou chtěl... Takže držím pěsti, ať tě to co nejdřív přejde 😉

andyskarsgard
autor
15. kvě 2020

@michaela2609 já to mám asi stejně jako ty, já taky nemůžu už ani vařit je to hrůza. 😳 😳 😳

ovesova
16. kvě 2020

@marti89 tyjo kolik si zhubla?

ovesova
16. kvě 2020

Kolik jste Tim holky zhubli? Toho se bojím ne u me já su bacik ale segra má 50kg už teď

andyskarsgard
autor
17. kvě 2020

@ovesova já moc nezhubla, nazacatku v prvních týdnech jsem přibrala a teď je to fuč, já ještě dost nabrala hormonama, ptz to mám s ivf stimulace.

jjasmina
17. kvě 2020

@andyskarsgard Já se sice problila do 7. měsíce, ale od 5. měsíce už spíše vyjiměčne, ale stejně jsem přibrala 21 kg 😅 Malé byli 3 měsíce a mám ještě 2 kg nahoře

marti89
17. kvě 2020

@ovesova S prvním synem jsem do konce 4. měsíce zhubla 7,5 kg a teď s druhým 9,5 kg. Od toho cca 5. měsíce už skoro nezvracím, takže jsem se vrátila na původní předtěhotenskou váhu a aktuálně ve 22. týdnu mám +150 g 😀 Ono se potom přibírá rychle, tělo si to ukládá po špatných časech.. S prvním jsem v porodnici ve 34. tt měla navíc 12 kg, teď uvidíme. Váhu neřešim, hlavní je zdraví mimča - doplňuju magnezium (to chybí v tělu normálně), vápník (kvůli zubům, jinak se v těhu dost kazí - nejlepší je mák) a občas si dam mléčný koktejl s vitamíny pro kojící (třeba Nutrimama, Sunárek), abych si dorovnala ztráty z blití a co mi vytahalo navíc mrně.

michaela2609
17. kvě 2020

@ovesova já začínám 15 týden, už teda tolik nezvracim, ale mám nechuť k některým jídlům, co jsem třeba včera jedla s chutí. A k dnešku mám - 7kg,tak doufám, že už hubnout nebudu..a začnu pomalu probírat.. .

jako_mala_holka
17. kvě 2020

Ja zhubla nejdriv cca 7kg, jak mi bylo zle, ted jsem ve 36tt a nahore mam oproti vaze pred tehu necelych 6kg... to bude dole hned po porodu 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru