Nevolnosti - už fakt nemůžu. Něco pozitivního? Co pomůže?

21. zář 2020

Holky, prosím, napište mi něco pozitivního, nemám vůbec podporu, jakou bych teď potřebovala. Do druhého mimi jsem se docela odvažovala a čekala jsem, že bude vše lepší (myšleno hlavně to vše po porodu) a zaskočily mě šílené nevolnosti, teď jsem 10.tt a jen trpím a trpím od rána do večera, nezvracím, ale je mi ukrutně zle od žaludku, jídlo mi nechutná, musím se do něj nutit a to i několikrát za noc, stejně to nepomůže a žaludek mě bolí jak kdyby byl zkažený, taky mě bolí celé tělo, klouby, svaly, jako bych byla nemocná, je toto normální? Už mě bolí i močák... nemám na nic sílu a jak je to pořád, tak už i psychika jde do prčic, nějak už nevěřím, že mi zase bude dobře, už nevím jaký to je, závidím chlapovi, že jemu dobře je, mám strach jak zvládnu velké břicho a starat se o mimi, vybavují se mi těžké chvíle po porodu... odpočítávám dny do 12.týdne ale bojím se, aby to fakt zmizelo. První těhu teda byla lepší. Na krev a vše jdu až někdy 15.tt, na utz jsem byla jen jednou. Snad je aspoň vše OK. Díky všem kdo písne za podporu... 🌷

cysticka
21. zář 2020

Byla jsem na tom uplne stejne a uprimne te lituju, a jak pises, uz jsem z toho byla i psychicky vycerpana. Zlepsilo se to po 13tt, ale do ted mi neni moc dobre (24tt). Uz to neni mordor, ale sem tam kocovina 🙂 Nepomahalo mi na to vubec nic. Bud to nezabiralo nebo jsem nebyla schopna to pozrit. Jediny co tak trochu pomahalo bylo jist co chvilku malou porcicku, ale jak mi bylo ze vsecho na bliti tak to slo taky obcas blbe. Urcite ti taky bude brzy lip ;)

agneska7
21. zář 2020

Nevolnosti jsou bohužel úplně normální existují i nějaké prášky koukni na netu , jinak mě spíš zarazí ty jdeš na screening až v 15 TT ? Všude se píše že od 11tt - 14 TT

michaela666
21. zář 2020

Mě na žaludek pomohl Antimetil, zkuste mrknout. Držím palce, ať je brzo líp.🙂
https://www.drmax.cz/antimetil-tbl-30?gclid=EAI...

kiitaa
21. zář 2020

Ja jsem asi 9tt a neni to tak hrozny, ale taky mam dost a k tomu doma dvouletou. Stejne jako s ni mi pomaha spis se zprasit treba kebabem nez cokoliv jinyho, ale nutim se temer do kazdyho jidla a jim casto. Celkem pomaha taky studeny mliko nebo granko a ovoce. Nejhorsi je pro me ted pecivo a maso. Zatim nezvracim, ale obcas k tomu nemam daleko. Takze radu nemam, ale jsem v tom taky.

sylvusska
21. zář 2020

Mela jsem/mam nevolnosti ted toto tehu, jsem 14.tt. Od 6.tt jsem byla na tom jak ty, ale vse jsem zvracela, v podstate jsem jen lezela a prezivala den. Byl i problem jen jit z postele na wc a zpet. Natoz neco jist, pit. Resilo se to 3x hospitalizaci a kapackama. Pak mi nasadili v nemocnici leky na predpis - Degan, at ho uzivam. To bylo nejak od 8.tt. Nic jineho mi nepomahalo - zadny zazvor, zmrzlina, po coca cole jsem zvracela snad jeste vic. Pred tydnem jsem zkusila ten Degan vysadit, co to udela a vratily se mi nevolnosti. Od obeda mi bylo spatne, zvracela jsem, zaludek na vode. Takze zas od patku Degan uzivam a to jsem si myslela, ze to prejde jak predesle 2 tehu. To mi nevolnosti odeznely v 11.tt. Ted to zatim nevypada, ale mimco je v poradku.

Takze si umim predstavit, jak ti je, drz se. Snad ti bude brzy lip. Zkus se na gynde poptat, zad ti nepredepisi neco proti zvraceni. Lze i predepsat neco na to nechutenstvi. Mela jsem taky od nemocnice predepsane, mam to napsane v prukazce, takze mi to bud na gynde a nebo obvodak predepisuji.

carolineg1
21. zář 2020

@agneska7 slečno vy už vážně nečtěte 🤣 co není v hlavě má Google 🤣

carolineg1
21. zář 2020

@agneska7 jinak já byla dokonce v 16 TT u druhé

emillyhk
21. zář 2020

Taky jsem odpočítávala dny do konce prvního trimestru, že potom se to zlepší... Na radu gyn. jsem vysadila veškeré doplňky stravy (většina těhotenských vitamínů může nevolnosti zhoršovat). No, nezlepšilo... To až někdy na přelomu 18. a 19. tt. Moje doktorka mě průběžně ujišťovala, že oni doktoři jsou vlastně rádi, když je mamince ze začátku špatně, že to většinou znamená, že po hormonální stránce se těhu vyvíjí jak má 👍😉

emillyhk
21. zář 2020

Jo, a život mi zachránily vařené brambory s máslem, eventuálně s osoleným tvarohem - to bylo jediné jídlo, po kterém mi bylo chvilku skoro dobře 😃

agneska7
21. zář 2020

@carolineg1 prosím ? Můžeš mi dát sakra pokoj !! Normálně se na mě vyser

agneska7
21. zář 2020

@carolineg1 jestli ti tolik Vadim tak prostě nečti co kde napíšu vážně mě už dneska sereš !!! 😡😡😡😡

cysticka
21. zář 2020

@carolineg1 co kdyby jsi radeji neco napsala zakladatelce?

barmil
21. zář 2020

@michaela666 mne taky, jinak bych ani nedojela do prace, ulevilo se mi vždycky až kolem oběda, do té doby bolest hlavy a pocit na zvracení při jakémkoli pohybu. Pak mi ještě gynekolozka předepsala cipky, ale ty jsem brala jen v nouzi nejvyšší, hrozne mě tlumily.

michaela666
21. zář 2020

@barmil Já ze začátku moc nezvracela, ale žaludek jak po flámu nonstop, tohle jediné mi zabíralo. Do teď užívám při cestě v autě, jinak sotva vyjedeme z parkoviště, už mám hlavu v igelitce. 😀

barmil
21. zář 2020

@carolineg1 tak to nesouhlasím, mne doktorka blbe spočítala tt, nehleděla utz a jela podle poslední MS, sla jsem na utz z 1.screening a uz me odmítli vyšetřit, že jsem 14+2, tudíž míry nelze do screeningu pouzit. A díky tomu jsme měli nervy až do 20tt. Poslali nás na triple, ten samozřejmě falešne pozitivní, takže genetika 2x a čekání na screening do 20tt. Takže tohle bych si opravdu pohlídala.

honeya
21. zář 2020

Ja jsem byla asi do 7 tydne vysmata, jak mi je dobre. Od 8 tydne to zacalo. Kazdy rano jsem dopoledne fakt problila a s tim jsem chodila do prace, takze i tam jsem skoro polovinu pracovni doby stravila s hlavou v zachode. Odpoledne uz to pak bylo lepsi. Takhle jsem to mela snad do 18 tydne. Dostala jsem na gynde nejaky prasky, nazev si uz nepamatuju. Tohle obdobi bylo pro me fakt nejhorsi. Bohuzel asi nezbyva, nez tohle fakt preckat. Je to vysilujici, ale bude lip, zvladnes to.

autor
21. zář 2020

Mě to začalo 6tt, od nemoci, je to čím dál horší... a děsí mě teda jak mě bolí celé tělo, klouby, zimnice, to je jak ještě nějaká nemoc k tomu žaludku, ale mám to už měsíc, no... a na screening jdu normálka 12tý týden nějak, ale gynekolog mě uvidí až potom - to mi taky vezmou krev, si říkám, že bych rozbor, tlak atd. potřebovala zkontrolovat prostě dřív. Hlavně mě zklamala i mamka, tváří se jak kdybych si za to mohla, vymýšlela, otravovala... a prášek určitě nedostanu, když nezvracím. Jinak na ten žaludek jsem zkusila vše a už mám alergii na slovo lízátka a piškoty, fakt to nezabírá. Ani soda, ani zázvor, emesin, cola, rennie... Strašně moc jsem chtěla slyšet jak to přešlo v tom 12tém týdnu...
@agneska7
@honeya
@cysticka

autor
21. zář 2020

@kiitaa @sylvusska
Díky holky za podporu, díky všem... taky mám ještě druhého prcka 2r. je to náročný

katule1990
21. zář 2020

Měla jsem to dost podobně a soucítím. Kdyby to aspoň byly ranní nevolnosti, ale bylo mi zle úplně celý den, nejhorší to bylo večer, jen jsem ležela, nemohla se ani pohnout a doufala, že to nějak udržím v sobě. Psychicky jsem na tom byla taky už totálně bídně, navíc můj manžel si myslel, že to asi hraju, abych nemusela nic dělat, takže jsme se i dost hádali. Bohužel mi na to nic moc nepomáhalo, někdy malinko ta ledová cola nebo najíst se přes moc, i když absolutně nemám chuť. Jinak jsem to prostě musela vydržet. Modlila jsem se za každý den, co byl za mnou. Začalo to postupně ustupovat mezi 12-14tt, pak už to bylo dobrý. Teď jsem 32tt a musím říct, že i když mě bolí záda, někdy spodek, kopance, křeče do lýtek, nespavost, tvrdnutí břicha...tak vše je procházka růžovým sadem proti 1. trimestru. Určitě se to zlepší, bude líp! I když to zní jako nedostižná meta, tak snad to bude co nejdříve dobré, pak už člověk ani nevěří, že mu mohlo být tak strašně zle.
@carolineg1 Myslela jsem si, že to vydržím, ale nedá mi to. Ty jsi vážně neuvěřitelně nesympatický a arogantní člověk, který nemá nic jiného na práci, než se navážet bez vyzvání do druhých s naprosto hloupými a lživými argumenty. Veřejně tvrdit (jiná diskuse), že sotva viditelná ryska na testu může být těhotenství z minulého cyklu (tj. cca 6tt) nebo že se prvotrimestrální screening dělá v 16tt je fakt totální nesmysl. A hlavně ten agresivní styl komunikace! Je mi zle z takových lidí, kteří jsou agresivní a jako bonus ještě hloupí. Byla jsem na prvotrimestrálním screeningu ve 13tt a rovnou mi řekli, že po 14tt by mě na něj už rozhodně nevzali.

michaela666
21. zář 2020

Sama vyzkoušené nemám, ale kamarádka má super zkušenost v těhotenství s heřmánkovým čajem. Na nevolnost zabíral a údajně by měl podporovat i psychickou pohodu...Ve stavu jaký popisujete zkusí člověk asi všechno, aby se mu ulevilo.

honeya
21. zář 2020

Ale přece neznamená, že to v tom 12 tydnu nepřestane. Každá jsme jiná. Uvidíte, třeba to brzo bude dobrý. A co vývar? Ten je dobrej na kocovinu, tak třeba by zabral i na tohle 😀

janina228
21. zář 2020

Ahoj,jen chci napsat,že soucítím..A taky,že v 13tt se to u mě opravdu začalo zlepšovat a to jsem se od 7tt nemohla ani pohnout abych neletěla zvracet.. a jediný (fakt jediný) co mi zabralo bylo zajídat vše karamelkama.. tak dávám tip,třeba to bude fungovat i u tebe😉

simulinek882
21. zář 2020

Ahojky holky moc se omlouvám ale už nevím rady už 9mesicu se snažíme z přítelem o miminko můj cyklus není pravidelný ale neměla jsem problém otěhotnět ale teď mám jen jeden vejcovod před 3rokama jsem přišla o dvojčata pac můj bývalí přítel mne psychicky deptal a ponizoval byla jsem i u doktora ale ten my řekl že jsem zdravá ale mám si měřit bazální teplotu abych věděla kdy mívám ovulaci moc se vtom nevyznám můžete my poradit předem děkuji za každý názor

katule1990
21. zář 2020

@simulinek882 Do téhle diskuse se dotaz úplně nehodí 😅. Doporučuju diskusi "Grafy BT. Vložte své taky", zde: https://www.modrykonik.cz/forum/jdeme-na-to/grafy-bt-vlozte-sve-taky/?page=464#post-80652306. Pak taky doporučuju aplikaci FertilityFriend (já jsem používala jen webovou stránku fertilityfriend.com), tam je to pěkně vidět a celkem dobře to vyznačuje ovulaci. Tady v těch fotkách se dá špatně vyznat. Cyklus je nějaký dlouhý. Je možné, že byla ovulace 12. 9., ale je dobré k tomu taky sledovat plodný hlen, příp. tvrdost a otevřenost čípku.

autor
21. zář 2020

@katule1990 moc ti děkuji za podporu, snad mě to také přejde... co nejdřív, tohle je peklo. Chlap se snaží, ale stejně mi nikdo nerozumí tak, jako vy, které jste to zažily. Pomoc babiček nemám, kdybych se mohla starat chvilku aspon je o sebe, no. Ale je to blbý at ležím, at dělám co dělám.
@michaela666 ano to určitě zkouším fakt vše a heřmánek zrovna mám, i medunku atd. nechutná mi ani pít vlastně, ale donutím se.
@honeya snad! vývar je dobrej, polévky docela pomůžou, ale na krátko a na to tělo mi teda nezabírá nic.
@janina228 já mám právě takový pocit, že jak jsem ted pořád jedla piškoty, sušenky, případně hroznový cukr jestli nemám nějakou kvasinkovou infekci či co, že mě zlobí i ten močák :-/
@simulinek882 určitě ti holky poradí, akorát toto je jiná diskuze, zkus založit novou zvlášt, prosím! já s tímto nemám zkušenost, bohužel. Držím palce!

jjasmina
21. zář 2020

já nepotěším, přešlo mě to v průběhu 2. trimestru a bylo mi teda na umření cca od 10tt a teda já i se zvracením a každý den.

honeya
21. zář 2020

A co zkusit kolagen pit na ty klouby, slachy?

barulina
21. zář 2020

@carolineg1 tak to jsi byla hidne ppzde, asi nejaka chyba u Dr. Takto pozde se na 1.screening nechodi

katule1990
21. zář 2020

U nás se chlap začal snažit až když viděl bříško a nějak mu došlo, že fakt konečně čekáme rodinu 😅. Jinak mě vždycky místo utěšilo spíš rozčílilo, když mi gynekoložka vždycky řekla, že je to dobře, že je mi špatně, že se miminku dobře daří. Za to jsem samozřejmě byla šťastná, ale věta "to je dobře, že je vám tak zle" mi teda dobře nedělala 😅. Já jsem taky nezvracela, jen mi bylo strašně moc na zvracení a vždycky jsem to nějak silou vůle udržela. O to míň okolí chápalo, jak zle mi je, když přece nezvracím, tak můžu být ráda. Doktorka říkala, že ve 12tt to přejde a jakmile udeřil první den 12. týdne a bylo mi zle, chtělo se mi strašně brečet, že to nikdy nepřejde 😅. Opravdu to pak po 12tt začalo přecházet, ale docela pomalu, nebylo to jako mávnutím kouzelného proutku pryč, jen už mi bylo zle třeba jen večer a ne celé dny. V tom 14tt už mi bylo dobře. Tak moc držím palce a přeju pevné nervy, ať je co nejdříve líp. PS: Mně ještě v 11tt zjistili cukrovku, takže jsem si už pak nemohla dát ani žádnou vychlazenou kolu, nanuka, nic. Čistokrevné zoufalství 😂.

sylvusska
21. zář 2020

Snad te to brzy prejde. Chlap to nemuze ani pochopit. Prijde mi, ze ani okoli ne, kdyz to nezazije.
S malou jsi doma sama a nebo se vam podarilo vyridit OCR a chlap je doma s malou?
Ten Degan je vylozene i na nevolnosti. Ja taky prvne zvracela, postupne jak mi bylo hur a hur bez jidla a piti, uz jsem ani nezvracela. Jen proste celodenni silna kocovina.
V nemocnici mi radil primar vychlazene pivo na lepsi traveni. Ale nezkousela jsem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru