Opakované špinění a pobolívání břicha. Je to normální?

jana31
27. led 2007

Ahoj Těhulky,chtěla jsem se zeptat jestli je normální opakované špinění a pobolívání břicha na začátku těhu?? Jsem 5tt od začátku jsem pošpinovala potom mi doktor nasadil utrogestan 3x2 tablety vaynálně,pošpiňování přestalo a nyní se opět objevilo.Mám za sebou 2 sp.potraty bojím se abych mimi donosila.Díky za příspěvky!!!!

miriam
29. led 2007

Ahoj, ja som mala tiez spinenie sem-tam zhruba od 5. tt do 10.-teho ale bez tych bolesti. Lekar mi naordinoval to iste a dopadlo to dobre (viz moja vizitka). Hlavne musis verit, ze to dobre dopadne! Nemusi to byt znak niecoho zleho, pocula som, ze to mava vela zien. Viem, ze je to tazke, ale snaz sa byt v pohode. To je jedine a to najlepsie, co mozes pre Tvoje malicke urobit. Drzim palceky!

jana31
autor
29. led 2007

Los těhulko,opakovaně jsem si přečetla Tvůj příspěvek a došlo mi že jsi asi stejně dlouho těhu jako já.Kdy jsi měla poslední MS,jak jsi to zjistila a doufám že jsi na PN.Máš nějaké problémy..... Díky za odpověd,držím pěstičky!!!!

adkag
29. led 2007

janka, drzim ti moc palceky, aby ste boli aj s miminkom v poriadku.

peha
29. led 2007

jani, hlavne pozitivne mysli a ver, ze vsetko bude dobre.
neboj utrogestan je v poho, je to dobre na podporu hormonov a na udrzanie tehulkovania, ja som mala na vkladane do polky 4. mesiaca.
ja som krvacala najprv silno a bola som v spitali, potom sa objavovalo uz len silnejsie alebo slabsie spinenie ale takmer do polky 4. mesiaca. tiez som brala ascorutin + duphaston a samozerjme maternu a navyse kyselinku listovu. a vidis, dneska sme uz v 31. tt, sice som v 28 tt absolvovala cerklaz, ale verime, ze to pekne dotiahneme az do 37 - 38 tt.

lossik - velmi velmi gratulujeme k tehulkovaniu a velmi drzime palceky.
prajeme vsetkym nech mate krasne a zdrave babetka, nech vam fazulky a zachvilku aj bruska krasne rastu 😵 😵 😵

ps - jani je dobre vela lezat, oddychovat, ja poctivo lezim cca prve 3 mesiace, 4,5 bol ok, a od 6. lezim so zdvihnutymi nohami doma. je to na nervy, ale to miminko stoji za to. a hlavne este sex. abstinencia... ale ved potom neskor si vsetko ostatne uzijeme a doprajeme, este raz vam drzim palce 😵

vedvies
29. led 2007

ahoj jani, nic sa neboj, musis mysliet pozitivne a v ziadnom pripade nic nerob. Ja som mala jeden missed a tiez som na jeho zaciatku spinila a potom prestala a zase spinila - ale to nic neznamena!
Teraz som v 16tt a doteraz som spinila 2x a dokonca som i krvacala. Bola som 5 dni v nemocnici. Od vtedy som zakrvacala este jeden raz.
Snazim som sa mysliet pozitivne a tak ako ty, aj ja som sa od zaciatku s mimi rozpravala a hladkala brusko.
Teraz mi dr. predpisal utrogestan a ascorutin hned od zaciatku. Brala som ho do 15tt.
Takze hlavu hore a pekne oddychuj. Drzim paste a prajem krasne tehulkovanie 😵 😉 .

vedvies
29. led 2007

peha ty si uz v 31tt? Ako ti to leti juj - mne sa to vlecie ako slimak.

vedvies
29. led 2007

nevsimla som si, ze lezis doma so zdvihnutymi nohami ☹ , ale mimi urcite stoji za to. Ja som od 11.12. doma a budem doma az do porodu - takze sa mi to vlecie.

peha
29. led 2007

ahoj vedvvies,
no som doma, a raaaatam kazdy den. cim vyssi datum, tym sa viacej tesim 🙂
ale neboj, zvladneme to. telka krizovky, casaky, knihy, net pri posteli, da sa to... a pockaj ked ta zacne malicke kopkat v brusku, to je nadherne. a teraz ked sa brusko nadvihuje, ked sa hybe - tak to je moje najkrajsi program, ani tv nepotrebujes 😵

vedvies
29. led 2007

jeeej tak na to sa velmi tesim - kedy si pocitila prve pohyby? 😅

mimi
29. led 2007

ahoj peha,velmi na teba myslime 🙂

peha
29. led 2007

bolo to zaciatkom novembra - to bolo take bublinkovanie
boze, neviem, ked to tak ratam, cca 17-18 tt ? uz presne nepamatam. ale viem, ze som to mala skor, ako to zvycajne byva, tak pred a okolo 18 tt.
dalsie si uz podme pisat do ip, nech im tu nemenime temu 😉 zatial pa

anglicanka
30. led 2007

babenky...ja zas mam silne krce a velmi sa bojim

agentka
30. led 2007

Ahhoj těhulky,mám taky bolesti břicha,podobné bolesti jsem měla,když jsem měla dostat menstruaci.Ale to jsem si na to vzala kapky,a bylo po bolesti,ted bohužel nemám žádnou účinou radu,ale přijmu jakoukoliv.Jinak to bude znít asi blbě,ale jak se píšou třeba 7 tt,to znamená 7 týdnů?Děkujuza radu,začínám. 😔

katika1
30. led 2007

Agentka, 7tt znamená siedmy týždeň tehotenstva. Na bolesti Ti neodporúčam dávať si nič. Skús to vydržať. Aj ja som ich mávala. Ale jediné, čo ich aspoň trochu zmiernilo bolo, keď som si ľahla a mala som bruško v teple.

agentka
30. led 2007

katika1 děkuju a přeju ti hodně štěstí a zdraví. 😉

sandrika
30. led 2007

Ahoj Peha, čítam, že ste momentálne ok to ma fakt teším a dúfam, že tých 6 - 7 tt ešte vydržíte a čoskoro budeš držať v náručí vytúžené dieťatko. Mám na teba otázočku, lebo ty si taká skúsená 😉
Mrcha došla na 38DC -veľmi silná a bolestivá na druhý deň v poho no večer skončila, tretí deň vôbec nič a 4 a 5 deň som krvácala v tom istom čase po 10 minút a zase nič, nerozumiem tomu, to predsa nie je normálne, nevieš čo to môže byť?
34DC mi brali aj krv na HCG a nič, takže tehu som nebola.
Čo si myslíš o tejto prerušovanej a divnej mrche?

peha
30. led 2007

ahojte vsetky, na bolest bruska len vydrzat, hlavne ked ste tehu, nic od bolesti nepapajte, len lezkajte na lavom boku s pokrcenymi nohami a prikryt dekou, byt v teplucku - ale nepridavat si ziadne teple obklady ani kupel.
inak aj ja som mavala dost bolesti na zaciatku, po 3. mesiaci to ustupilo, ono si asi kazde telo inak zvyka na novy, iny stav.

sandrika - moja, som rada, ze si ok. no s tou mrchou, to je blbe. skoda, ze prisla, urite chod za dr, nie je to uplne s kostolnym poriadkom, ze ti to takto prerusovane blbne.
inak aj testik este nemusel ukazat uplnu pravdu, mne po par dnoch meskania este ukazoval negativne, a po vyse tyzdni pozitivne. takze aj tie testy, nie su spolahlive hned po meskani, su pripady aj ked sa to zjavi az po 2 tzydnoch.
sandri - mas bezne taky dlhy cyklus ??? ak nie, tak sup za dr. lebo to je az moc dlhy. mohla to byt aj mrcha, ale priznaky, nechcem strasit, ked takto prerusovane a velmi bolestivo - mohol byt aj missed - sice ked hcg nebolo ziadne, tak je to takmer nepravdepodobne. radsej nech sa na to pozrie gyn. my to cez mailiky nevyriesime. velmi ti drzkam palceky, nech ta to uz neboli a nech coskoro sa usadi mala fazulka 😵

jana.1
30. led 2007

Agentka: 7 tt znamená 7 týdnů od menstruace (7. týden těhotenství), skutečně je miminko staré 5 týdnů od početí. Oni k tomu ale ty dva týdny přičítají automaticky. Asi kvůli tomu, že je to datum, které ženy znají. Pokud je MS nepravidelná, odhadují to podle ultrazvuku. To ale dělají tak jako tak. Ale jsou to dost skoky, taky záleží na kvalitě toho UZ, takže jim (asi hlavně první tři měsíce) může vycházet při měření pokaždé jiné stáří miminka a tím pádem také jiný termín porodu. 12+2 je pak 12 týdnů a 2 dny (10+2 od početí). Nejlepší je vědět datum pohlavního styku (a k tomu jakože přičítat ty jejich dva týdny). Ale to je jedno. Vždycky je tím všude myšleno stáří od té poslední menstruace.

emmaelzer
30. led 2007

baby naco sa pouziva ten ultrogestan?

zuzana76
30. led 2007

utrogestan je hormon progesteron a pouziva sa na podporu tehotenstva- lepsie fungovanie zlteho telieska ktore vyzivuje embrio a plod prvych 12 tyzdnov

jana.1
30. led 2007

Utrogestan jsem také brala, a to první 3 měsíce. Srovnejte si českou a slovenskou verzi příbalového letáku. Na té slovenské je totiž napsáno, že při těhotenství se má Utrogestan první 3 měsíce užívat pouze vaginálně.. Na krabičce a v české verzi je však uvedeno orálně nebo vaginálně, jako by to bylo jedno. A doktrovi to taky bylo jedno... 😖 Ale tomu byly jedno i jiné věci.. Já mám ale s doktorama všelijaké nemilé zážitky. Vždycky si radši všechno ověřím. Krvácela jsem jednou silněji, ale hned to přestalo. Napsal mi kvůli tomu (kromě Utrogestanu) Pambu, která má vliv na srážlivost krve. Ale na letáku je, že se nesmí užívat v těhotenství. Když jsem mu volala, tak něco mumlal a pak řekl, ať to neberu. Pak tam dělali i různý jiný kraviny a měli docela bordel v organizaci.. Aspoň mě nechal měsíc doma kvůli hematomu. Předtím mě však stihl poslat na revizi dělohy, protože to blbě změřil a když mi oznamoval, že jsem těhotná (já o tom měsíc nevěděla), řekl, že těhotenství je nefunkční, protože viděl "jen" gestační váček. Pak jsem v X článcích a třeba i sděleních od pracovišť pro riziková těhotenství četla, že je to normální, miminko je maličké, může být vidět každým dnem a že v 5., 6. týdnu to nejde poznat. Brečela jsem 2 dny. Pak jsem měla v pořádku hcg, ale čekala jsem ještě týden, než mi to potvrdí na UZ. První tři měsíce jsem se kvůli němu akorát pořádně bála. Mezitím jsem si o tom stihla zjistit všechno možný a to mi tedy moc nepřidalo. Teď už je to mnohem lepší, ale i tak se někdy dokážu vystrašit. Takže vám všem přeji, ať je vše v pořádku, uteče to rychle. Zkuste se dívat na TV nebo si prostě nějak jinak odvést pozornost. Mně to pomohlo. 🙂 Hlavně se nenamáhat a všímat si jen příběhů s dobrým koncem. Lepší než se trápit. V diskuzích holky docela často popisovaly dlouhodobější krvácení a špinění a i ty bolesti a miminka jsou v pořádku. Může to sice znamenat problém, ale taky nemusí. Máma čekala ségru asi ve 38 a ve druhém měsíci začala najednou strašně silně krvácet. Ležela pak v nemocnici, kde se s ní v té době nikdo moc nemazal. Cpali do všech těhulí hromadně Diazepam, tak ho nejedly a mluvili s nima docela necitlivě až cynicky. No a ze ségry je teď normální puberťák. 😀

jana.1
30. led 2007

Příbalové letáky jsou normálně na netu. Utrogestan např. http://www.sukl.cz/cs02leciva/cs02lek.php?detai...
Koukám, že i v ČR už doplnili info o vaginálním užívání v těhotenství... Dali mi asi něco ze starých zásob.

valhali
30. led 2007

caute 😉 . Co vam bolo vidno v 5tt na USG? Mne ho dnes robili, tak bolo vidno iba 9mm plodovy vak. Cakala som viac 😒

kikinka
30. led 2007

valhali mne robili prvy sonogram v 6,5tt a videla som len taku gulku zhluku , ale pocula som srdiecko a videlo ho aj ako malilinku pulzujucu bodku.

sandrika
31. led 2007

ďakujem peha si zlatá, normálene nemávam len posledné dva razy, ale aj naposledy to bolo už divné, nie ako normálne a to HCG mi brali pred meškaním, preto som myslela, že sa možno zmýlili. 😒 nechcem si nič nahovárať ani to nerobím berem to tak ako to príde ale tá mrcha je fakt zvláštna ja ny som to nazvala skôr hnedým špinením, ale diky

adkag
31. led 2007

jana.1, to je teda sila ten tvoj lekar, takych by som tuto rpacu nenechala robit, ved zen aked je tehotna je taka citliva, neustale sa strachuje o babenko,ci je ok aj bez toho,aby ta zbytocne takto plasil. hroza. to si fakt clovek ani nemoze to najkrajsie obdobie zivota uzit. ja sa tiez furt strachujem,aj ked od toho spinenia v 6tt som zatial nastastie nemala ziadne problemy, ale velakrat sa to ani nemusi nijak prejavit.
drzim ti placeky, nech uz mas uplne v pohodicke tehulkovstvo a hlavne nech ta nejaki blbi lekari nestrasia zbytocne.

lejla77
31. led 2007

valhali:
mne na prvom UZV bolo vidno len vak 4 mm. A to som mala byt akoze v 6 tt. 😉

valhali
31. led 2007

lejla, dik, trosku som kludna. Do toho 12tt budem trpnut.

zuzana76
31. led 2007

valhali, mne v 6 tt bolo vidiet len gestacny vak, isla som na uzv o tyzden a uz bolo vidiet babenko 7 mm a bijuce srdiecko 🙂 , neboj sa , ked si len v 5 tt , tak chod na dalsi UZV tak o 2 tt, aby si sa zbytocne nevystrasila, ked tam znova este nic neuvidis

adkag
31. led 2007

Val, to bude trpnut asi kazda z nas do 12tt, a myslim,ze aj potom 😉
Zuzana, ja som to mala presne tak isto,ako pises, akurat embrijko malo 6mm.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru