Opar na rtu v těhotenství. Mám strach!

margaret88
11. únor 2019

Ahoj. Je tady někdo kdo měl/má v těhu opar na rtu a miminko bylo/je v pořádku?
Jsem na začátku 6tt a včera se mi objevil na spodním rtu. U dr.jsem ještě nebyla.Všude čtu něco. Některý scénáře jsou dost šílený. 😞 Jsem z toho nešťastná. Cca 6let zpátky jsem na ně dost trpěla.Doteď byl klid.

jannym
11. únor 2019

Klid, já na opary opravdu trpím, podívám se na někoho kdo má opar a do druhého dne ho mám taky, opary jsem měla během obou těhotenství i kojení a nic se nestalo, obě děti jsou zdravé, existují dvě krizové věci opar na intimních partiích (riziko především během porodu) a prvo infekce, chce to víc odpočívat a dostatek vytamínů skupiny B (můj gynekolog doporučuje pivovarské kvasnice) a bude to dobré

leilinka1234
11. únor 2019

Z obou dětí opar minimálně jednou... Mazala jsem herpesinem a obě děti zdravé 🙂

pabka
11. únor 2019

@margaret88 mám opar snad 80% svého života a v obou tehotenstvich jsem je měla také, gynekolog i moje dr potvrdili, ze plod ohrožen není. Mě to teda popravdě ani nenapadlo, ale přišla na to řec když viděli moji obr nateklou pusu. Mívám opary fakt veliké.

pabka
11. únor 2019

@saminomimino také prosím o zdroj, to by mě zajímalo, poučím svého gynekologa.

pabka
11. únor 2019

@jannym přesně, v Brně někdo chytí opar a druhy den ho mám já v Praze 🙈😂 strašný.
Bohužel za 20 let zkušenosti jsem přišla na to, ze mi nepomůže nic a nikdo, jen čekat, až odezní.

margaret88
autor
11. únor 2019

Všem děkuji za reakce už jsem o dost klidnější.☺
Já tohle kdysi někde četla nebo mi to někdo říkal. Včera jsem nakoukla na net a bylo to. 😱To jsem neměla dělat. Jinak opravdu nejsem žádný chypochondr který při každý píchnutí sedí na netu a hledá.😂😂😂

margaret88
autor
11. únor 2019

@leniczka23 prosím tě,ohledně těch vitamínu....mám si koupit spíš nějaký ten B-komplex nebo bude stačit Riboflavin(B2)

leniczka23
11. únor 2019

@margaret88 vzala bych B-komplex ty becka jsou dulezita i v tehu tak urcite uzijes😊

margaret88
autor
11. únor 2019

@leniczka23 super,díky. ☺

ivuska1986
14. únor 2019

@margaret88 Ahojky, též jsem v prvním trimestru měla opar na rtu a vše v pohodě. Též jsem byla vyplašená. Dávala jsem si na něj zubní pastu a čistila lihem z lékárny

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru