Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

helca76
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste také někdo podstoupil screeaning v I. trimestru a jestli jste za něj platily. Mě řekl můj lékař že ho pojišťovna platí jenom ve druhém trimestru a tenhle že si musím zaplatit sama - 1400 Kč ☹ Díky za opověď.

latunka
13. led 2010

ahoj 😉 neni tu nějaká těhulka,která teď někdy byla na NT screeningu v Motole? Já jdu v pondělí, mám žádanku od dr a není mi pořád jasné,jestli tam budu platit nebo ne?

monika.tdm
13. led 2010

Ahojda!!! Ja jdu az pristi tyden a jdu na Karlak na krev a k Apolinari na sono a o placeni mi nikdo nerikal!!!

lucia.kl
13. led 2010

ahoj.
ja som bola na NT v 13tt a v 14tt mi robili krvne testy, na vysledky stale čakam, za NT som platila 10€ a aj to len za to, že som bola objednana na presny čas.

janulka21
14. led 2010

Ahoj, mě bylo mojí G řečeno, že jeden ze screeningu platí pojišťovna a druhý vy. Já jsem byla také na Karláku na krvi a za 14 dní an screeningu u Apolináře a poprvé jsem nic neplatila, ale pak jsem se zaregistrovala k porodu do Podolí a mojí G se to nelíbilo, že prý teď neví jak s tím placením.

la_cheri__2
16. led 2010

Ahoj chci se zeptat kdy nejdříve jde tenthle screening udělat?Dr si mě zve celkem často,6tt,7tt a ted půjdu v 9tt tak jstli mi ho udělá už v tom 9tt nebo ai mě pak zase pozve?u prvního když jsem na tom byla jsem nic neplatila.A může to vůbec udělt můj dr nebo musím někam extra?Minulé thěu jsem byla u jiného dr ten enměl ani UZ tak jsem šla automaticky to nemocnice ale ted jsem u jného a ten mám UZ tak nevím...

eloana
16. led 2010

ahoj-screening-delaji-asi-jen-nekde....dela-se-to-z-krve-a-utz.
treba-NT-sijove-projasneni-by-mel-delat-kvalifikovany-doktor---nekteri-to-treba-delaji-ale-pokud-na-to-nema-kvalifikaci-nema-to-velku-vahu

oliras
29. led 2010

ahojky kdy Vám brali krev respektivé od kdy do kdy by se měla brít krev na screening v prvním trimestru mě ji brali v 9+2tt a to mi připadá hodně brzo ?

rikuska21
29. led 2010

krv mi brali v 10+2tt a na screening idem 12+5tt a nic za to neplatim ani som nevedela ze sa neico take robi, ale mne napriklad vobec nebrali moc???vam ano???

oliras
29. led 2010

moč se na screening nebere tu kontroluje vždy na gyn v poradně

eloana
29. led 2010

ahoj-moc-kontroluji-kazdou-poradnu-tedy-u-nas

paratko
2. únor 2010

Ahoj!

Chtěla jsem se zeptat, zda se NT screening v I. trimestru dělá dolem nebo přes bříško. Díky. 😉

babulina
2. únor 2010

pri prvom mi robila zo spodu a pri druhom cez brusko

oliras
4. únor 2010

tady ve ZL dělají vše už přes bříško

mircalla
4. únor 2010

mne robili cez brusko sono uz od 10tt, aj tento NT screening....

maksim
14. bře 2010

Ahoj holky, včera jsem byla na NT screeningu - podle UZ začátek 11. týdne. Mimís měřil zatím jen 4,25 cm a všude se píše, že min. velikost by měla být od 4,5 cm a má se chodit až později, tak nevím, nakolik jsou tak brzké hodnoty relevantní, protože se prý s růstem miminka mění. Byla jste některá taky takto brzy? Jaké Vám vyšlo NT? Díky!

milerrka
14. bře 2010

Maksim,já jsem nebyla ale moje sestra Andrea jo.

mircalla
14. bře 2010

maksim, chodi sa sice v rozpati 10+1tt az 13+6tt, ale najidealnejsie je ist a napresnejsie merania su 11+1tt -12+6tt, teda 12tt az 13tt...vtedy aj NT aj krv su najpresnejsie hodnoty...NT je najprv nizsie,najvyssie je prave okolo 12-13tt, potom to zase ide dole, az zmizne

eloana
14. bře 2010

Ahoj holky🙂 maksim-a kolik ti namerili Nt??
ja byla treba v gennetu -tam to delaji tak ze ti kolem 10tt urci presne stari plodu--nemusi vzdy souhlasit s MS
ja mam treba mimco o tyden starsi. A nejpresneji se to zmeri prave kolem toho 10tt.
Me NTvyslo ve 13ttplus 2 vyslo 0,8mm

maksim
14. bře 2010

Díky za vaše odpovědi. Já jsem právě momentálně v zahraničí a moc tomu tady nedůvěřuju... Nikdo mi přesně neřekl, kdy mám jít, na netu jsem si našla, že se screening dělá od 11+3 nejdříve. Já jsem šla ve 12+0, ale na UZ se ukázalo, že jsem teprve 11+1 (byla jsem na UZ poprvé) a mimís je malý. NT mi vyšlo 1,1. Tak nevím, jestli na to, že je ještě pod hranicí (4, 25 cm), to není moc (s tím, že se to NT pak zvyšuje). Co jsem našla, tak u holek byla mimika při měření tak okolo 7 cm a NT jim kolikrát vyšlo i méně, než mně. Ale možná jen zbytečně stresuju.

mircalla
14. bře 2010

maksim, ja si myslim, ze to urcite neni moc....to zase sa az tak nezmeni...norma je 1.0 - 2.5....myslim, ze sa ozaj nemas preco obavat...

maksim
14. bře 2010

Mircallo, díky! Budu doufat, že to bude ok. Na krev jsem ještě nebyla, tak uvidím, jak mi vyjde ta.

jajdaelda
15. bře 2010

ahoj holky, tak já byla minulý čtvrtek 9+4 a moje dr. mě dala na výběr,jestli si chci zaplatit kombinovaný test v I.trimestru anebo počkat do 16tt na screening,od kterého se prý teď upouští,že bývají dost často pozitivně falešný výsledky,což bohužel mohu z okolí potvrdit. Tak se objednám na ten kombinovaný test - a to je v 10- 11tt krev a krátký utz pro určení délky plodu a ve 13tt se jde na cca půlhodinový utz,kdy vyšetřujou anatomii plodu, šíjové projasnění a už jsou známy i výsledky z krve...v tomto období je jsou prý výsledky na Downa a trisomii nejpřesnější....stát mě to bude asi 1200,- ,ale za to,abych byla pak už klidná mi to stojí...

ee.liska
15. bře 2010

ahoj 🙂 já už jsem byla na screeninku v I. trimestru , to jsem byla 13+2, byla jsem ve zlíně v Oscaru a neplatila jsem nic, mají smlouvu s pojiš´tovnami tak je to zadarmo.prý se dělá od 12+0 do 13+6. NT jsem měla 1,8, dělali mi utz přes bříško a brali mi tam zrovna i krev na štítnou žlázu, že to tam dělají všem těhulím 🙂

mircalla
15. bře 2010

jajdaela, no mne robili obidva auplne automaticky....ale je to standard, tak ma prekvapuje ze dava vyberat a este sa za to aj plati...

milerrka
15. bře 2010

Ahoojky holky,to byl dnes náročný den.Musela jsem vybírat nový kočárky pro dvojčátka,Kupovat pro Danielku nočník,oblečení jak pro Danielku tak i pro budoucí dvojčátka i hračky pro všechny.Bylo to namě moc.Ještě že nechodím do práce to by mě ranilo.Danielka teď je tady se mnou u počítače.Jdu ji přebalit.Za 5 min jsem tu 😀

mircalla
15. bře 2010

ale ako citam zaciatok diskusie, u nas je to ine ako v CR

lucinecka222
23. bře 2010

AHOJKY HOLKY jsem tady nová na tehle diskuzi,chtěla jsem se zeptatvyšel někomu z vás pozitivní screning v 1 trimestru ☹ mě ano a byla jsem na podrobnejší vyšetření kde jsem si opět nechala vzít i kŕev a opět byly výsledky nedobré nebyly nejhorší ale byla jsem v šedé zoně.myslíte holky že plodovka po takových výsledkách dopadne ještě dobře když screning ukazuje výsledek až na 99 procent jistě :_(

janieg
10. kvě 2010

Ahoj holky,
já byla na screning v 1. trimestru a mám vysokou hodnotu hcg. ☹
Pozvali mě znova na utz, kde mi ale dr. řekl, že je všechno v pořádku a ostatní hodnoty mám ok.....
Tak jsem z toho zmatená. 😒
Čekají mě triply a po těch se uvidí, co dál. Bohužel jsem četla, že více záleží na těch prvních testech.

jusina
11. kvě 2010

Ahoj maminky,ja jsem souhlasila s placenou genetikou v 1.trimrstru,ale nejraděj bych jim nic nedávala!!!Protože mě sestra od doktora,objednala až na tento čvrtek-čoš již budu (sem) 15. tyden a to je už 2.trimrstr...........................maji tam narváno a to nemluvim o čekací době (cca 2 hod.) ☹ tak uvidíme.Pak Vám dám vědět.
Čauky

akdar1
11. kvě 2010

Ahoj. Pri prvnim tehu jsem absovovala pouze tripltest v 2. trimestru - hodnoty vysly pozitivne na mozny rozstep...tri tydny jsem trnula, nez jsem se dostavila na 3D ultrazvuk v Budejovicich - lekar nic neshledal, bohudik, ale az do porodu jsem si nebyla uplne jista ☹ Ted jsem se rozhodla zaplatit ten v 1. trimestru, tak uvidim, co prokaze on!?! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru