• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

5. května 2016 
Ahoj holky, prosím váš, ten 1. screening se dělá vaginálně, nebo před bříško? A může jít se mnou manžel? Jak dlouho to tam trvá? Spučástí toho jsou prý také krevné testy, nevíte, co v nich zjišťují?
14. bře 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eliotko, byla jsem na něm včera, bylo to úžasný, akorát se miminko šíleně vrtělo :grinning: , tak ani nemám žádnou fotečku..... Byla jsem v Gennetu, paní doktorka mi dělala ultrazvuk přes bříško a manžel se mnou byl. On nejdřív, že na mě počká v čekárně, ale paní doktorka ho hned pozvala ať jde taky...... Co přesně se v těch krevních testech zjišťuje ti nepovím, vůbec těm hodnotám nerozumím, ale porovnávají se hodnoty s ultrazvuku s hodnotami z krve.

Jinak mě překvapuje, že za to některé platíte, mne na to doktor poslal sám od sebe a neplatila jsem ani korunu.
14. bře 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
eliotko, 1.UTZ se dela pres brisko. mimco ma ve 12.tt uz tak 6cm, tak je hezky videt :wink:
pan doktor spocita nozicky, rucicky, pocet miminek, koukne na tloustku NT - zatylek a projde srdicko a organy. trva to tak ctvrt hodky. manzela urcite vem s sebou. je to uzasny zazitek! :dizzy_face:
soucasti nejsou krevni testy. o ty si musis zazadat a vetsinou i zaplatit. a zjistuje se z nich riziko genetickych vad-Down apod.
koukni na http://www.peceodite.cz/prenatalni-diagnostika-a-screening.html
tam je to pekne rozepsane :slight_smile:

peetro, pokud jdes na testy do nemocnice nebo soukrome labiny, tak se za ne plati. gennet je velka klinika. ty zivi neco jineho :wink:
14. bře 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a nejdu na to nějak brzo? Nebudu mít ještě dokončený 12 tt, budu 11+4, to bude už něco přes bříško vidět? Dr. mi říkala, že půjdu ve 13 tt a oni mě objednali na 11+4, tak nevím :confused:
14. bře 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eliotko, ten screening má 2 části, už jsi byla na odběrech? Já jsem nejdřív šla na krev v 11. týdnu a pak mě pozvali na UZ až ve 13. Mimo to mi ještě brali krev dřív u mýho Dr., ale to bylo zase na jiný testy.
14. bře 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mi nejdřív brali krev na něco jiného. A jinak mě objednali nejprve na krev, ráno, a odpo an ten screening. To je zvláštní, že chodíte všichni až ve 13 tt a já jdu mezi 11. a 12. :confused:
14. bře 2008 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já byla včera. Brali mi krev a dělali mi UTZ. Jsem 12+4 tt. Dělá se to od 10 tt do 13 tt.
15. bře 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Helisku! a jak jste dopadli? Kdy budou vysledky? UZ je predpokladam v poradku :slight_smile:
15. bře 2008 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
helisku, a výsledky ti řekli hned na tom UZ? Takže když tam jdu v 11+4, tak snad ok a přes etěnu břišní snad bude něco vidět :wink: :confused:
15. bře 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki: utz je v nejlepším pořádku, NT bylo uplně minimální. Jen čekám na výsledky na krev a ty mi budou volat hned v pondělí.
mikulko: neboj, něco tam vidět půjde:o)
15. bře 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je paráda. A vy máte v rodině dvojčátka nebo je to velké překvápko??? :slight_smile:

Mikulko, mně říkali, že je to vyšetření 11+3 - 13+6, takže dobrý :slight_smile:

ty jo, to mě mrzí, budoucí tatínek bude zrovna pracovat na chalupě...a ono by stálo za to ho tam taky vzít :frowning2:
15. bře 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki: děda měl dvojčata sourozence a já sem to tak trochu tušila, takže sem to brala tak normálně...i když asi měsíc jsem se s tím srovnávala. Ale už teď je hrozně moc miluju :sweat_smile:
Jj, manža se mnou byl a byl uplně nadšený.
15. bře 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně, určitě to krásně zvládnete! :dizzy_face: Já ještě studuju, tak by dvojčátka byla poněkdu problém :wink: ale měla jsem dost vysoké hCG, tak jsem o tom hodně přemýšlela- co když na UZ vykouknou 2.. :slight_smile: ale v rodině žádná a HA neberu už skoro 4roky.. Ale byla by to vtipná hříčka přírody :slight_smile:
15. bře 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, docela jste mě překvapily, že by se ten screening měl platit. Nemáte někdo zkušenosti s motolskou nemocní? Jdu tam 28.3., to bude 12+5...myslíte, že už se dá v tomto týdnu zjistit pohlaví?
17. bře 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Tanuki, tak mi volali z Brna - výsledky jsou výborné, paní doktorka nám pogratulovala. Vůbec mi nevadí, že dnes prší, pro mě je tak kráááásně.
jitulka: mně nezáleželo na tom, jestli se to platí nebo ne....důležité je, že vím, že je všechno v pořádku. Miminka jsou pro mě důležitá. Těch peněz rozhodně nelituju.
17. bře 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
helisek84: taky mi nezáleží na penězích. Dala bych za to i víc, kdyby bylo potřeba. Já jen, že mi to nikdo neřekl, tak abych nebyla překvapená až je po mně budou chtít. Já podstoupím snad všechno jen aby mimi bylo v pořádku. Na genetice mně totiž postrašili. Mám epilepsii a i když jsem kvůli těhu změnila léky, tak mi řekli, že nejsou zrovna OK a že tam jsou určitá rizika :confounded: Nemůže se dočkat už aby bylo za 14 dní a řekli mi něco konkrétnějšího. A řekli Vám výsledky hned, nebo se na ně čeká?
17. bře 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja idem na screening v stredu, krv mi brali v predstihu minuly tyzden, tak som zvedava
17. bře 2008 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Helisku, velká gratulace!!!!
Jitulko, to asi platit nebudeš- když je k tomu nějaký zdravotní důvod! Když ti gyndař vypíše žádanku, mělo by to být zadarmo.. S pohlavím si budeme muset ještě počkat :slight_smile:
17. bře 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitulka: v pátek jsem tam byla, dnes mi volali...takže chvíli si počkáš.
evit: neboj, dobrý té bude!!!
17. bře 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
helisku, já tam jdu ve čtvrtek začátkem dubna, jsem zvědavá, jestli tu krev zvládnou za pátek nebo jestli taky až v pondělí. kdybych tam šla ráno, tak bych si myslela, že to stihnou, ale jdu tam lehce odpolko, to než jí odvezou někam do laborky.. :confounded:
17. bře 2008 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak ja som bola dnes. Krv mi brali tyzden dopredu. Vysledky mame dobre,riziko velmi nizke. Jitulka,ja byvam v prahe a neplatila som nic,mne dala zadanku moja dr,asi kvoli potratu a veku.ale bol to krasny zazitok,tak sa mi tam vrtelo :grinning:
17. bře 2008 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem za screening platila-1000Kc, ikdyz se delal kvuli rizikovemu tehu. vysledky jsme meli odpoledne. tak to byl fakt fofr :slight_smile:
17. bře 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, včera jsme byli taky na screeningu v 1. trimestru na Veveří v Brně. Podle UTZ vypadalo vše Ok, dnes mi budou volat ještě výsledky krve. Chci se zeptat - říkali vám doktoří co by to mohlo být už na tomto vyšetření? A u těch z vás, které jsou už dát trefili se? Já jsem to včera z Dr. doslova vytáhla, nechtěl mi to moc říct, že je to ještě nepřesné atd., ale nakonec řekl: vypadá to na růžovou :slight_smile: Měla jsem radost, holčičku bych chtěla (ale kluka samozřejmě taky), tak ať se neraduju předčasně.
18. bře 2008 ve 12:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi, nekdy je mozne pohlavi ve 12.tt odhadnout. ale vetsinou jsou to kluci. holky jsou bohuzel vzdy nejiste. stava se, ze to na druhem UTZ vypada na holcicku a pak se na "posledni chvili" vyklube kluk. jak rikal doktor-je to nepresne. bohuzel..
18. bře 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
paolin, pocitam s tim, ze je to nepresne a zakazuju si to brat nejak vazne. Ale pres to vsechno ta malicka jiskricka nadeje, ze by se treba nespletl tam je a pristihuju se, ze na mimi zacinam chvilkama myslet jako na holcicku :wink: No uvidíme. Kazdopadne pred chvili mi volali, ze i krev je OK, tak jsem moc stastna!
18. bře 2008 ve 14:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi: já tam byla v pátek poznat to prý ještě nejde, jen se dá odhadovat..tak nevím.
18. bře 2008 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ HOLKY-já si jdu pro výsledky (screeningu) a hned i na ultrazvuk příští pátek,tak jsem taky jako na trní :frowning2: snad dopadne vše o.k
18. bře 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
toni78 - Kde jsi na tom screeningu byla? Taky bych na něj radši šla, protože jsem četla, že tripple testy nejsou tak spolehlivé.
19. bře 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už máme za sebou UZ, ještě jak dopadne krev! Teda přišlo nám s tatínkem, že tam cosi mezi nožičkama bylo! Myslíte, že je to možné? jsme 12+5, mohlo by to klidně být cosi jiného :grinning: :grinning: :grinning: jen, nám to tak prostě přišlo, nezívisle na sobě. Ale Dr. jsme se neptali :slight_smile:
3. dub 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki, kamarádce už řekli pohlaví, ale těžko říct, jestli to u vás bylo zrovna to :grinning:
3. dub 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek