Podle doktora těhotná 4tt místo 6tt. Je to možné?

majucha
27. pro 2007

Ahoj holky, právě jsem se vrátila od doktora a jsem z toho taková zmatená ☹ . Vysadila jsem terpve letos v říjnu, poslední MS byla 19.11., ovu potom jsem ale nehlídala. Další MS už nepřišla, týden po termínu co měla přijít další MS jsem zkusila mamatest a dvakrát (večer a druhý den ráno) ukázal slabou čárku, za dalších 5 dní jsem zkusila jiný test a opět slabá čárka. Už je to přes týden, co mám taky lehké nevolnosti v průběhu dne, když mám prázdný žaludek. Počítali jsme podle té poslední MS, že by to měl být teď šestý týden těhotenství. Doktor mi ale dneska řekl, že šestý týden to podle ultrazvuku na sto pro není a že jsem nemohla otěhotnět v cyklu z té poslední menstruace (??? sama tedy nechápu kdy ???), ale že těhotná nejspíš jsem, což poznal jen podle zduřelé sliznice, která prý vypadá na čtvrtý týden těhotenství... Řekl ať přijdu za 14 dní, že pak teprve uvidíme a že to nemám řešit, copak to ale jde?? Teď nevím, jestli mám být v klidu, že má fakt pravdu a čekat... taky se mi honí hlavou možnost mimoděložního těhotenství, kterou nezmínil... nevím jestli by třeba v tomhle případě byla taky zduřelá sliznice dělohy nebo jestli bych pozorovala nějaké jiné známky tohohle problému... čekala jsem, že třeba udělá test z moči nebo krve a nic, to by přeci taky napovědělo víc... ach jo ☹. Budu vděčná za jakýkoliv názor

onca
15. led 2008

ahoj majucha,tak ako si dopadla u lekara.Uz 5 dni tu nikto nepisal,baby kde vas najdem,v augustovkach a septembrovkach 2008? majucha daj mi vediet ako si dopadla,som zvedeva,lebo by sme mali byt v rovnakom tyzdni,tak ma zaujima ci ti lekar videl bublinku alebo je to este zavcasu. 😉

sluninka
15. led 2008

holky, můžu se zeptat? když zadám do toho kalkulátoru den poslední MS 5.12. tak vychází, jsem jsem asi v 5tt, ale v pátek jsem byla u dr a ten mi řekl, tak 2-3tt a na kontrolu mám jít až za 3týdny...trochu mi teda vrtá hlavou v kolikátým teda jsem 😒

miriamka
15. led 2008

Sluninka...mozno mavas ovulku neskor nez Ti to zaznacilo.To je naozaj len orientacne,ultrazvuk je presnejsi nez tie nase vypocty.Jedine ze si merias BT a vies presne kedy si otehotnela.

sluninka
15. led 2008

miriamka...to právě netuším 😒 tak uvidim, na kontrolu jdu až 4.2 tak mi asi řekne víc...

miriamka
15. led 2008

Tak potom sa musis riadit tym co povie doky...

sluninka
15. led 2008

miriamka...oukej 😉

onca
15. led 2008

ahojte baby,sluninka po vysetreni mi lekarka neverila ze poslednu MS som mala 17.11.Povedela ze to by uz videla ze som tehotna.Ale ja mam ovulaciu az 21.den od prveho dna MS,takze ovulaciu som mala 8.12.a vtedy som aj otehotnela.Takze je to rozdiel 3 tyzdnov.Ked nevies kedy si otehotnela,pockaj na ultrazvuk.

majka07
15. led 2008

ahojky, Len už to v jedné diskusi vysvětlovala jak se těhu počítá, tady Vám to kopíruju

len • 15:28 [Uživatelka nemá žádná alba]
Holky, je to takhle (já vím, že to víte, ale kdyby to tu četl někdo, kdo to náhodou neví, tak ať v tom nemá zmatek ):
Těhotenství se opravdu počítá (ale neptejte se mě proč, taky mi to přijde nelogické ) od poslední MS, což je cca 2 týdny před početím.
Další výpočet je stáří plodu a to se udává opravdu v reálných číslech, čili od početí, rozdíl mezi těmito dvěma čísly jsou právě ty dva týdny.
Takže když vám koník napíše, že jste v 8tt, znamená to, že stáří miminka je 6 týdnů. Ale obecně, když se řekne, že je žena v 8tt, lékař si pod tím představí právě tohle. Dle mého koník počítá dobře
Ať to počítají, kde to počítají a jakýmkoli způsobem, termín porodu by měl být +- pořád stejný.

sluninka
15. led 2008

majka07...děkuju, teď už jsem alespoň trošku v obraze 😀 😵

majka07
15. led 2008

sluninka není zač, já to kdysi řešila taky a proto jsem si to to od Len zkopírovala a mám to stále uložené v IP 😉

akras
22. led 2008

Ahoj, potřebuji poradit....no, spíš uklidnit 😒 , jsem z toho jelen....
Dnes jsem byla u dr., poslední MS jsem měla 3.12., ale mímo jsme počali asi tak 20. - 23. prosince.
Doktorka se ptala na početí a když jsem ho řekla, tak povídá, tak to bude ještě hodně malinké, těhu potvrdila, vše je tak jak má, tam kde má být, na UTZ gestační váček, stáří 1 měsíc, asi 4 týdny. Měla jsem pocit, že něco říkala o 6mm (nebo 16?, nevím, ale to je asi blbost). Takže v podstatě bych měla být v klidu....Jenže podle MS mi to všude ukazuje 8tt a 4 týdny rozdílu se mi zdají moc ☹ Podle početí to vychází na ty 4 týdny, ale podle MS ne. V pasu jsem si změnila MS asi o 20 dní, aby to ukazovalo opravdové stáří podle dnešní kontroly
a teď se tu hodně holek podivuje, že mám termín až začátkem října, když ta MS byla už 3.12.
Možná, že se jen zbytečně stresuju a plaším, protože moje dr. je myslím hodně dobrá, tak věřím, že je to OK, ale to víte...červíček v hlavě pořád hlodá 😒 VYŽEŇTE MI HO, PROSÍM, Z HLAVY 😉 DĚKUJU

akras
22. led 2008

Teď jsem si přečetla, že gestační váče se objevuje od 5.TT, tak už možná jsem v něm, ale nevím 😒
To tu už nikdo není?? Asi je pozdě. že?
Tak snad zítra

pipinka
22. led 2008

akras mě lékař řekl, že je to 6 týden od mé poslední menstruace, v nemocnici mi řekli, že těhotenství buď samovolně zaniklo, nebo je to tak 2 nebo 3 týden.Našel mi na ultrazvuku jen nějaký vak s vodou nebo s čím. v nemocnici dělali ultrazvuk a když se hodně zvětšil, tak to bylo veliké 2 nebo 3 mm

akras
22. led 2008

pipi, koukám, že už jsme vzhůru jen my dvě 🙂 , už se půjdu taky uložit.
Snad jen zbytečně plaším, když dr. říká to, co říká. Asi bych se z toho měla jít vyspat. Manža je k tomu na fotbale, takže jsem sama a jen se mořím.
Dík

pipinka
22. led 2008

jo jo to je nejhorší, když jsi sama, tak na to musíš pořád myslet Taky půjdu spát. Dobrou noc a drž mi prosím palce na zítra

akras
22. led 2008

Budu držet palce 🙂

majucha
autor
22. led 2008

ahoj holky, už jsem tu! 🙂 migrovala jsem do zářijovek 🙂) a taky mám teď zkouškový, tak se mi nějak nedostává času na net... rozdíl dva týdny fakt neřešte, už to taky vím 🙂 doktoři se sice ptají na poslední ms, ale spíš na to koukají podle početí 😉
onco tak šup za náma do septembrovek 😀 jestli tam teda už nejsi 🙂) já zatím nemám termín, tak jsem se usadila tady, ale je možný, že mi dá ještě srpnovej, uvidíme 🙂 asi to budeme mít na přelomu ;). Mrkni mi do albíčka, mám tam fotku fazolky 🙂 a pozítří jdu zas, tak jsem zvědavá, jestli už bude srdíčko, mělo by, určitě dám vědt 😉 co ty už jsi byla u dr?

pipinka
22. led 2008

já tam jdu zítra, ale nevím, měla jsem den menstruaci a teď je mi fajn, občas mě píchne na pravém vaječníku, je mi těžko a mám návaly horka, takže že by tam mimi bylo. Ale co teda ta menstruace?

majucha
autor
22. led 2008

pipi ms může být, stává se to a testíky máš pozitivní?

pipinka
22. led 2008

jo jo. Dnes ráno jsem dělala test, v moči bylo trošku k¨rve a přesto byl test pozitivní. Zkusím ho ještě zítra ráno a uvidí se. nevíš jak silná může být ms?

majucha
autor
22. led 2008

to je úplně individuální, četla jsem, že některý holky krvácí jako normálně třeba i čtyři měsíce, někdo dokonce celou dobu 😲 ale to už je asi extrém 😅 jestli je test pozitivní, zkus ještě jeden zítra pro jistotu a pokud budou // velmi pravděpodobně bys měla být těhu 😉, pokud ale nebudeš dál krvácet, tak se dr objednej buď teď jen na krev anebo pak až později na utz, teď tam určitě ještě nic neuvidí, abys neměla nervíky, že není nic vidět, to jsem udělala já a měla jsem zbytečně nerv jestli to není mimoděložní 😉

pipinka
22. led 2008

já musím k doktorovi s propouštěcí zprávou z nemocnice, tak se uvidí co na to řekne on,aly myslím, že mi vezme určitě krev a možná mě i prohlídne.Mimoděložní mám naštěstí vyloučené.Doktor mě poslal do nemocnice, aby mi zjistili jestli ho nemám a tam mi řekli, že plod bud samovolně zanikl, nebo je tak ve 2 nebo 3 týdnu, tak nevím nevím

majucha
autor
22. led 2008

z krve ti změří hcg a podle hodnoty by snad měli poznat, jestli je to zaniklé těhu nebo ne, podle mého laického názoru bys po zaniklém těhu měla mít hcg nižší než je obvyklé... Budu moc držet palečky, aby to bylo jenom hodně brzo a nakonec aby bylo všechno v pohodě 😉

kacka.va
22. led 2008

akras: z těch týdnů si vůbec nic nedělej, my jsme taky o týden mladší, než jsme si mysleli 🙂

pipinka
23. led 2008

holky, počítá se test, když vyšel po limitě?

majucha
autor
23. led 2008

pipi asi záleží jak dlouho po limitě, zkus pro jistotu další test, nevím co máš a značku, možná zkus jinou, třeba mamatest má dobrou pověst...

kacka.va
23. led 2008

pipinko: nepočítá, ono to nějaký důvod má, že je tam časový limit. Tak si ho zkus udělat ještě jednou, pokud si nejsi jistá

pipinka
23. led 2008

holky já těhu nejsem, mimi se neudrželo, no ale když to šlo jednou, půjde to podruhé určitě taky

sandrika
23. led 2008

pipinka je mi to ľúto,ale snáď máš pravdu a nabudúce to už vynde

akras
23. led 2008

Pipi, je mi to líto, ale máš správný přístup, hlavně, že to jde, takže brzy zase šup na to a budeme čekat dobré zprávy 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru