Pohyb v těhotenství - hrozně moc přibírám

petulejan
27. lis 2018

Ahoj děvčata. Jde mi jen o názor,skusenosti. Vím že v těhotenství není nutné hubnout,ale i tak bych chtěla více pohybu a ne nijak razantně pribirat. Pokud se nedrzim tak mám bohužel sklony a pribiram jak se říká i z vody. Máme doma takový ten šlapací stroj. Předtím jsem slapala třikrát týdně hodku,myslíte že můžu i teď? Nemám žádný těžký posilovací program. Děkuji.

petulejan
autor
28. lis 2018

@mona91 Ahoj,já zatím nemám ani moc vlčí chutě,teď mi smrdí i maso,tak si dávám dost saláty,max nějaké tmavé pečivo. Myslím že jím normálně,jak předtím,ale před rokem jsem po ZT přibrala deset kilo,vůbec netuším jak,byl to šok,protože jím furt stejně,akorát bylo méně pohybu. Tak se mi podařilo zhodit jen tři kila a ty mám zase zpět. Jsem docela zoufalá,protože nechci být jak koule,vím,že to není potřeba a prcek rozhodně teď nepotřebuje jídlo za dva.

magicka89
28. lis 2018

@nikahavel no pánevní dno je základ..jinak si bohužel do budoucna můžeme pořídit plínky 😀

nikahavel
28. lis 2018

@magicka89 😂😂😂

merope
28. lis 2018

@petulejan Nepíšeš, v kolikátém jsi týdnu a kolik jsi vážila před těhotenstvím. Ale je dost různých kalkulaček na internetu a dobré se podívat, jak jsi na tom podle nich - a pokud jsi jen maličko nad, nemusí to být ještě tragédie.

petulejan
autor
28. lis 2018

@merope teď desátý týden a tři kila navrch 😔

merope
28. lis 2018

@petulejan No, to je trošku víc než "norma", ale přemýšlím, zda já to neměla zhruba stejně. Teď jsem dvacátý a mám 6 kg navrch. Jen když padám únavou, mám sklony do sebe cpát sladké ☹. A všichni pořád, že se to v druhém trimestru zlepší...

aneta15
29. lis 2018

Já hodně sportovala, pak jsem otěhotněla a prostě to nešlo, byla jsem ráda, že žiju....shrnu to při obou těhotenstvích jsem přibrala 30 a 33 kg. Po prvním těhu jsem se dostala do formy po půl roce makání a měla jsem lepší postavu něž předtím. Po druhěm to už tak nešlo ale teď je synovi 8 let a mám postavu myslím dobrou....takže i když budete jak koule a nabere nesmysl tak nezoufejte. Chtěla bych třetí ale představa jak se zase valím.....já se snažila a stejně jsem byla šílená....a pak je to jen o vůli a měla jsem to fakt vydřený, závidím matkám, co hubnou kojením

bekyc
29. lis 2018

Od začátku až skoro do konce jsem chodila plavat 1-2x týdně, to doporučuju i na záda. A od 6. měsíce na tehotenskou jógu, kterou si nemůžu vynachválit, myslim že i díky ní jsem zůstala fit až do konce těhu. Procházky každý den, když to šlo. Přibrala jsem jen 10 kg, ale nejedla jsem skoro sladké, pečivo jen sem tam a tmavé.. no prostě zdravě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru