Potrat ano nebo ne?

lidija1234
24. srp 2018

Dobrý den,
obracím se na všechny kolem sebe protože jsem zoufalá. S "přítelem" jsem se přestala vídat před měsícem, protože celý rok ze mě dělal hroznou blbku....mazal mi med kolem pusy všechno naprosto všechno si dokázal obhájit i to že spal s jinýma, protože v podstatě jsme spolu nechodili takže se nejednalo o podvod....teď mi řekl že ani neví jistě jestli mě doopravdy miloval nebo ne i když mě to pořad říkal.....no katastrofa.....teď jsem měla v planu odjet pryč vymazat ho ze svého života, protože jsem to hrozně špatně psychicky snášela a teď jsem se dozvěděla že jsem těhotná a nevím co mám dělat.....on nechává rozhodnutí na mě s tím že by byl rád kdybych šla spíš na potrat......nejsem si jistá jestli s tím člověkem chci mít něco vůbec společného a dítě by nás do smrti svázalo.....ten člověk mě naprosto zničil a nedokážu si představit že by měl v mém životě ještě hrát nějakou roli.....jinak mimčo jsem si vždycky přála je mi 25 let rodina mě podporuje a bydlet taky mám kde ale já prostě nevím mám pocit že se každou chvíli zhroutím a nejsem připravená udělat tak důležité rozhodnutí......netuším co mám dělat...

zelenaesmolda
24. srp 2018

@lidija1234 ja bych v tehle situaci asi volila potrat,jsi jeste mlada a mas dost casu zalozit rodinu s tim spravnym chlapem

ah1234
24. srp 2018

Mas 25 rokov v 21.storoci. Bud si sa mala chranit, alebo teraz mas niest zodpovednost. Vychovat dieta sa da aj sama, hlavne ak ma clovek podporu rodicov, minimalne financne sa otec dietata starat musi. Ak dieta nechces, daj ho teda na adopciu, niektore zeny cakaju aj 8 rokov, kym sa niekto rozhodne neist na potrat, ale prijme aspon elementarnu zodpovednost za to, ze splodil dieta a nezabije ho len preto, ze je to tak "jednoduchsie". Ako skutocne, mas 25, podporu rodiny, mas kde byvat... Je smutne, ze vobec rozmyslas o potrate. Ja sama nie som fanatik, co ti tu bude hovorit, ze dieta je dar a neviem co, sama mam obcas pochybnosti o tom, aka budem matka a ako to zvladnem (mam 22, studujem, rodicia 400km odo mna, priatel nie vzdy ideal...), ale skus sa zamysliet nad tym, akym chces byt clovekom. Len pretoze otec tvojho dietata je idiot, neznamena, ze ty nemozes vychovat dieta uzasne aj bez neho. Len sa treba prestat lutovat a prijat zodpovednost za vlastne ciny.

martaskaaa
24. srp 2018

Situace je to hrozná... on by byl samozřejmě radši, aby jsi šla na potrat, aby nemusel nic řešit. Jemu jde prakticky o hovno. Kolik mu je? Co by řekl na to, kdyby sis miminko nechala?
Varinaty jsou teoreticky takove
1. Pujdes na potrat (toho ja nejsem zastánce, ale takhle situace je fakt na nic)
2. Miminko si necháš a na nej se vyklašleš, nenechas ho zapsat do rodného listu jako otce a nemusis ho nikdy uz videt
3. Miminko si necháš, on se nechá zapasat jako otec, bude ti platit alimenty ale miminko videt nemusí pokud nebude mit zajem a dohodnete se...jenze to te s nim uz navždy sváže, což nechceš a myslim, ze pokud je pro potrat, nebude na to chtit ani přistoupit

Každopádně pokud si ho necháš, tak se te jednou zepta kde/kdo je jeho tatinek? Neumim si predstavit odpovedet pravdu, ze to byl zmetek, který o vas nemel zajem, protože to byl zaletník a
byl by nejradsi kdyb se nenarodilo 😒

lidija1234
autor
24. srp 2018

@ah1234 prala jsem prášky vím že ani ty nejsou 100% nikdy by mě nenapadlo že otěhotním

zazana81
24. srp 2018

A jak dlouho jsi těhotná?

martaskaaa
24. srp 2018

@lidija1234 A v kolikatem tydnu jsi? Uz jsi byla u dr?

lidija1234
autor
24. srp 2018

@martaskaaa jsem v 5-6 týdnu a doktorka mě to ve středu potvrdila,.....měla jsem předtím nějaké problémy tak jsem jedla antibiotika a když se nedostavila menstrulace říkala jsem si že kvůli těm antibiotikám ale radši jsem si udělala test a ten byl pozitivní tak jsem ještě ten den utíkala k doktorce

zrzeckas
24. srp 2018

@lidija1234 moje tchyne otehotnela nahodou na mejdanu (aspon tak to tvrdi), ale on o ne nemel zajem a dokonce az byl maly na svete a ona sla s kocarkem tak se ji, kocarek snazil prejet..... Ale nasla si druheho chlapa (tchana), dokonce jeste, kdyz byl manzel uplne maly, nechal se napsat do rodneho listu, tim ho vlastne adoptoval. Manzelovi rekli, co se stalo a nikdy nemel a nema ani potrebu vyhledat biologickeho otce. Tchan je proste jeho otec a tim to pro nej hasne. Proc by se mel zajimat o chlapa, ktery o nej zajem nemel......

Zalezi jak se citis ty.... A jak tu uz padlo, kdyz ho nenapises do rodneho listu, tak ho nemusis uz nikdy videt. Diteti to pak vysvetlis, vzdy to jde vysvetlit. Kdyz nekdo dite adoptuje, taky mu pak vetsinou vysvetluje, ze "neni jejich"... Bude zalezet na nem jak se k tomu postavi a s tim ty nic nenadelas. Ale nemyslim si, ze by dotycneho chtel videt, znat ho nejak vic, kdyz mu reknes, ze ho vlastne nechtel. Je to blbe takhle rict a mozna se na me budete vsichni, kdo to ctete, divat jako na blbku, ale ja to tak vidim. Milujici maminka a v budoucnu tatinek, ikdyz nebude biologicky bude pro dite nade vse. Dulezite je kdo se o dite stara a vychovava ho, kdo ho miluje a udela pro nej vse a ne ten, kdo ho splodil a vykaslal se na nej nebo neco horsiho. Snad me neodsoudite za takovy nazor, ale z toho, co bylo a je v me rodine to tak vidim.

martaskaaa
24. srp 2018

@lidija1234 antibiotika snižují účinnost HA, takze proto i mohly selhat a otehotnela jsi. A už bylo neco vidět? Ja kdyz šla vyplasena na ambulanci, že jsem asi těhotná a na ultrazvuku uz miminku bilo srdíčko, uplne jsem byla na měkko. Bylo to sice neplánovaně, ale nenapadlo me vubec ani na chvilku, ze bych se ho zbavila. Podařilo se totiz po 6ti letech, ale zrovna kdyz se to uplne nehodilo no. Ted mi bylo 29, takže bych do potratu ani nešla. Ted se mi tam chlapeček mrská a do měsíce bude venku 😍
Ale tva situace je bohužel jiná, protože tam chybí ten správný partner. Rodicum jsi to říkala? Pokud ti chtějí pomoct a máš kde být, zvladnete to i bez toho kluka. Upřímně nechapu jeho premysleni, souloží si kde chce a pak se neumí postavit problému čelem?

martaskaaa
24. srp 2018

@zrzeckas mas pravdu, otec je ten kdo vychová....

chiara75
24. srp 2018
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Nemusíš otce uvádět, tím pádem s ním ty a ani tvé dítě nebudete mít nic společného. Klidně bych mu řekla, žes byla na potratu nebo potratila samovolně. Podle všeho je to nezodpovědný a bezskrupulózní floutek. Je mi tě v té situaci moc líto, ale zvaž, že bys toho jednou mohla moc litovat. Když se pro dítě rozhodneš, nebude to lehké, ale určitě budeš šťastná, že ho máš. Jinou možností je utajený porod (lze v porodnici) a následné svěření dítěte do adopce (poradili by ti na OSPODu). Sama jsem takto dítě adoptovala a jsme za chlapečka moc šťastní, ale chápu, že ne každý by se takto rozhodl, musí to být opravdu těžké. Držím palce, aby ses rozhodla co nejlépe!

lidija1234
autor
24. srp 2018

@chiara75 právě mám strach že když si dítě nechám bude mi do všeho kecat a nenechá se jen tak vyšoupnou je spíš pro potrat protože ano nemusel by nic řešit ale pokud bych se rozhodla si to nechat tak by se asi chtěl angažovat

michaela_2
24. srp 2018

@lidija1234 25 let není na první dítě zase tak málo 🙂 Pokud máš zázemí a oporu v rodině, pak bych si miminko nechala, ale otce zatím dle toho co píšeš do RL neuváděla a uvidíš jak se zachová. Kdoví, třeba jako partner stojí za h....., ale táta jednou můžeš být dobrý.........Nebo taky ne. Každopádně potkat toho pravého můžeš i s dítětem 🙂
Známá se rozváděla po 10letém manželství, se 3 malýma dětma a teď už čtvrtým rokem žije se skvělým chlapem.¨

Chápu, že je to změna plánů, ale ber to takhle: co kdybys ještě za 5 let toho pravého nepotkala? Po 30 začneš třeba vyšilovat, že na první dítě už je nejvyšší čas, navíc pro prodělané interrupci................A uvádět do RL dítěte ho jako otce nemusíš! nejste manželé - tím pádem na dítě nemá žádná práva, respektive dost těžko by to dokazoval po soudech...

lidija1234
autor
24. srp 2018

@martaskaaa prej jenom malá tečka takže právě říkala že pokud chci interupci tak ji mam v ponděli zavolat at je to co nejdřiv
Jasný chápu taky jsem si přala mít miminko, ale ne v téhle situaci....ted vubec netuším vždy jsem říkala že potrat NIKDY neexistuje ted dumám

chiara75
24. srp 2018
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@lidija1234 Aha a vy se budete pořád vídat, bydlí blízko nebo máte společné přátele? Nedalo by se to před ním zatajit? Vypadá to, že je to slušný manipulátor, viď?

lidija1234
autor
24. srp 2018

@chiara75 jo to on je teď bydlí blízko ale budu se stěhovat do 1 pokojového bytu spolubydlící mi odcházi tak jdu do menšího a ten už je dal ale o dítěti už stejně ví

odula
24. srp 2018

@lidija1234 ahojky. nečeta jsem všechno, jen pár příspěvků a padlo tady pár nazoru pro i proti. asi netreba opakovat.jen mě napadla ještě jedná vec. pokud pujdes na potrat,zvážila jsi jaký to bude mít dopad na tebe? samozrejme jde o dítě a zodpovědnost atd.atd.,ale jde taky o tebe. psala jsi že potrat nikdy,a že miminko chceš a vždycky jsi chtela - pokud se rozhodnes pro potrat,zvaz jaký to bude mít následky (hlavně psychicky) i pro tebe. některý ženy se s potratem vyrovnávají hodně těžko. to mě dycky může šlak trefit, když jsou chlapi pro potrat dítěte který pomáhali zplodit - ale pro ne to nic neobnasi, oni nemusí na zákrok,oni nebudou mít prázdno, oni se nebudou muset vyrovnávat s tim ze v nich bylo miminko a už není... 😠 mazec toto. no nic. zvaz všechno a rozhodni se podle svýho svědomí. jo a ještě jedna věc- nic se neji tak horky jak se uvaří. a pokud máš podporu rodiny vůbec bych se nebala ani ty varianty si miminko nechat.

petra_pf
24. srp 2018

@ah1234 Lépe bych to nenapsala.

chiara75
24. srp 2018
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@lidija1234 Řekla bych mu, že jsi byla na potratu a bylo by po starostech 🙂

zrzeckas
24. srp 2018

@lidija1234 jak moc by se mu chtelo tahat po soudech? Jak rekla lidija1234 nemel by zadna prava a musel by se soudit o to aby byl zapsany v RL, prokazovat otcovstvi. Jinak pokud bys nechtela angazovat by se nemohl. A taky kdyby si nasel druhou, chtel s ni dite tak nemusi met o prcka pak zajem....

denny27
24. srp 2018

@lidija1234 pokud máš podporu v rodině, už to by bylo bodem pro to si miminko nechat.. já bych si ho nechala...a co ty víš, co bude za pár měsíců.. třeba potkáš nekoho,kdo si Vás vezme pod ochranná křídla..

kristyn.g
24. srp 2018

@lidija1234 miminku teď začíná bít srdíčko... já bych ho se srdíčkem už nezabila. Šla bych na potrat hned do toho 5-6týdne, potom už ne... každý den co se rozhoduješ roste a roste, nic bych neodkládala. ono i když se rozhodneš pro není jisté že miminko vydrží. Je to těžké rozhodnutí, mam kamarádku co byla na potratu a prý by to už znovu nikdy neudělala. Ale každý to má jinak.

verik87
24. srp 2018

Jsi v nezáviděníhodné situaci..každopádně tady budou vzdy ty,které Tě odsoudí,ať uděláš cokoliv...je to Tvůj život,Tvé rozhodnutí,ať už je jakékoliv..nikdo za Tebe nemůžu rozhodnout ..přeji 🍀

vendelinka08
24. srp 2018

Ja bych asi dite sama vychovavat nechtela...jeste otec..ktery vlastne nikdy nebude otcem...rozhodne to neni jednoduche rozhodnuti...ale at se rozhodnes jakkoli..nesmis toho litovat...vychovavat dite sama neni zadny med...i proto ze urcite si najdes noveho partnera se kterym budes chtit mit take rodinu..planovanou...opravdu bych hodne premyslela..co od zivota chces atd...predstav si jake by to bylo...

joripage
24. srp 2018

Miminko si vždy chtěla je Ti 25,idealni věk,máš podporu rodiny... Nech si to mimčo😉❤️
co když to později už nepůjde, když půjdeš na potrat?

martaskaaa
24. srp 2018

Zase mu nemuze rict, ze byla na potratu a pak ji treba potká s briskem nebo kočárkem..treba bude chtit lekarskou zpravu vidět,ze na tom potratu byla. Tady je potreba si o tom promluvit taky hlavne s nim a s chladnou hlavou. On ti tyhle vsechny veci, ze ani nevi jestli te vubec miloval atd rekl az po oznameni těhotenství?
Zeptej se ho, pokud si miminko necháš, jestli bude mít zájem se zapsat do rodneho listu a prispivat ti na nej peníze (coz je pro neho zavazek min.na 18let) zkratka jestli se chce angažovat. Pokud by nesouhlasil, rekla bych mu, ze se tedy uvádět nikde jako otec nemusi, ze to nejak zvládnes sama bez neho s pomocí tve rodiny, tim padem nebude mit pravo se angazovat a montovat do tvé vychovy.

sahrazad1
24. srp 2018

Zakladatelko, vrou ve mě snad všechny pory v těle, když tohle čtu...jsi dospělá, dítě už máš! , a kolem těchto dní tvému DÍTĚTI začíná bít SRDÍČKO! Partner je na houby, ale pořád může být dobrý otec. Buď fér, ať dítě zná oba, zapis ho do RL, a nech si stanovit alimenty. Je to i tvé dítě, tvoje krev, tvé geny, tak prosím nad blbostmi typu potrat ani neuvazuj. Promiň, že jsem možná hrubsi, jen proste nedokazu pochopit, jak nekdo nad ditetem muze takto uvazovat. Nebo i rikat, ze je jen shluk bunek ( to je pro me snad prvnich par dni, i fazolku uz vnimam jinak) . Vsechno mluvi u tebe pro dítě, tak si jej prosim nech. Ono buhvi, co by s tebou ona vec provedla, jak bys to nesla, kdybys na to ukonceni sla. Fyzicky i psychicky. A klidně ti napisu, ze dite je dar, nebot to tak z celeho srdce vnímám!

pintule01
24. srp 2018

Rozhodnutí je na tobě,já byla před skoro 11 lety v podobné situaci,až na to,že jsem neměla podporu rodiny a v podstatě ani kam jít,ale na potrat bych nešla.Sebrala jsem se,odešla,o malou se starala sama,otce jsem do RL ani neuváděla,kecat jsem ho do ničeho nenechala,na to neměl ani právo.Každej mi říkal,jdi na potrat,sama to nezvládneš.No,a teď mám doma skoro 11ti letou dceru,která se po tátovi nikdy neptala,neměla důvod,to že teď budeš s mimčem sama,neznamená,že to tak bude do dospělosti dítěte

milisent
24. srp 2018

V takovehle situaci bych si dite nechala, mas kde bydlet, mas podporu rodiny a i kdyby ten chlap nechtel dite uznat za sve, prdet na nej, jeho chyba. Mit dite je uzasne, mam doma 4. mesicni holcicku a uz si zivot bez ni neumim prekvapit. A co me nejvic dostalo, byl manzel. Myslela jsem si, ze vetsinou bude vsechno na mne, ze bude chtit mit svuj klid po praci a ono naopak, manzel prekvapil, sam si o malou rika, chce ji mit u sebe, i kdyz prijde z prace uplne znicenej, hraje si s ni, venuje se ji na maximum. Proto pisu, ze jestli on nebude chtit mit s ditetem nic spolecneho, je to jeho ztrata. Dite je opravdu dar a byt i v horsi situaci nez jsi ty, sla bych do toho, proste bych se s tim zivotem poprala i bez chlapa.

lidija1234
autor
24. srp 2018

Děkuji všem za rady ráda si poslechnu všechny názory vím že konečné rozhodnutí je na mě, ale zkušenosti některých pomáhají v rozhodování 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru