Přibývám na váze - zadržuju vodu už v 1. trimestru?

thesun
27. únor 2015

ahoj holky, ráda bych se poradila, jeslti jste na tom některá taky tak... jsem na konci 5TT, zítra začínám 6TT, to že se mi vypouklo už břicho trochu - to neřeším, ale co nechápu je přibývání objemu na nohách - stehnech? Skoro nejím - už si i píšu co vše sním, denně nachodím minimálně 10km - mám fitbit takže sleduju.... a přes nohy jsem se spravila určitě o 1-2 cm ... vůbec mi to nejde do hlavy ☹ v prvím těho jsem nabrala 28kg což je něco co nechci aby se opakovalo - ale zřejmě je to genetické, dá se s tím něco dělat? ☹ prostě a jasně nevejdu se do kalhot ☹ což je teda masakr 😝

guinea
27. únor 2015

@thesun Já tě asi nepotěším, jen za první měsíc jsem nabrala snad deset kilo. A tuhle váhu mám v těhotenské průkazce zapsanou jako "výchozí", Dr. se mně vůbec neptala, kolik jsem vážila před otěhotněním, ale napsala si tam sama to co mi navážila mínus 1 kg 🙄

romantika
27. únor 2015

neda, ale nenervovala bych se. mne to vždy drzelo az do konce kojeni. pak jsem prestala kojit a normalne jsem se zcvrkla. každý vždycky myslel, ze jsem hodne zhubla, ale jen mi odtekla voda. jedina nevyhoda je, ze uz jsem starsi rocnik a ta voda vaze tuk, takze jsem zustala takova sice stejne hubena ale samy spek. chtelo by to cvicit, ale není cas. taky jsem si porad lamala hlavu, ale ted mi to prijde smesne. radeji by si mela myslet jestli ma miminko vsechnu vyzivu. chce to jist v mensich davkach. mne pomáhalo také pit mimo jidlo. hodne se mi ta voda vaze najedlo. takze pit když nejis. a neboj, ona nas tak nejak zene doba, samozrejmne ze sem nejradeji davaj fotky holky, co jim priroda nadělila, ze nepriberou a pak vypadaj ještě lip, ale tech je po skromnu. tak bud radeji pysna ze si mama a das diteti život a zdravi. hubnuti nech na potom. pekne tehulkovani.

thesun
autor
27. únor 2015

@guinea ty jo já to prostě nechápu, co se to tělo takhle zmagoří :-O já jsem po vysazení HA během 2 měsíců nabrala 5kg! absolutně jen tak, a teď mi to taky leze nahoru, jestli to takhle půjde dál, budu mít za nedlouho snad metrák ☹

thesun
autor
27. únor 2015

@romantika já abych byla upřímná moc nepiju - neumim to, neumím se donutit, takže piju poměrně málo a to celý život.... blbé je, že ta kila se hrozně blbě shazují ☹ vím o čem mluvím a toho se děsím nejvíc.... ☹

xjanikka
27. únor 2015

Ahoj, byla jsem těhotná do 11 tt a přibrala jsem 6 kilo. Před otěhotněním jsem měla nějakých 59-60 kg nejvíc jak píšete na stehnách, zadku, prsou.. Nyní mám 67 a budeme se snažit znovu jelikož to napoprvé nevyšlo a popravdě mám hrůzu z toho abych nebyla jako pytel brambor za chvíli.. ☹ Ale prý je to normální, těho se plní vodou..

xjanikka
27. únor 2015

Jinak v 11 tt jsem měla pupek takový, že to na mě už skoro všichni poznali. Po ránu to bylo v pohodě, ale přes odpoledne a navečer jsem se vždy ohromně nafoukla a ani zatahování břicha nepomáhalo.. Takže si toho nedělejte žádnou hlavu, moje mamka zhubla po kojení 20 kilo a ani nehubla, přesně jak píše paní romantika.. 😉 😀

84misicka
27. únor 2015

@thesun Ja jsem v 7tt a mam o 2 kila vic a taky to mam jako vychozi vahu,na puvodni se me nikdo neptal. Jsem hrozne nafoukla,normalne mam plochy celkem vyrysovany bricho a ted ho mam vypoukly a nejde zatahnout.Prijde mi,ze to na mne musi vsichni poznat.A nohy mam urcite vetsi taky,ale radsi jsem si je nemerila 🙂

thesun
autor
27. únor 2015

@84misicka já jsem si nohy neměřila udělaly to za mne nohavice kalhot ☹
zbyly mi jedny jediné, které jsou v pase cca OK a přes stehna cca OK jinak vše těsné :-O mazec!

romantika
27. únor 2015

@thesun no tak to muze byt hlavni problém, jestli nepiješ, tak telo není blbe a jestli ses tehotna, vi ze ma zvysene potřeby a tak si tu vodu uklada. Nachystej si rano dzbanek vody, třeba staci litr a sleduj, ze ho vypijes. A idealne jak jsem pila, mimo jidlo. Ma se vypit max. 200 ml najednou ,jinak to telo nestiha zpracovat. Uvidis ze to hned vycuras a bude ti lip a hlavne prcek v brichu nebude ohrozeny.

shine2015
27. únor 2015

@thesun když nepiješ, tělo víc ukládá....to je přirozené...a taky hůře jdou dolů kila....já v prvním tehu nabrala 26kg, na začátku nic moc, ale pak co týden to kg nahoru....druhý taky asi 26kg....a ted mám pozitivní test....ale je pravda, že po porodu prvním to šlo celkem rychle dolů...po druhým taky....kdybych nebyla rzjedená, pak zase přibrala, jak jsem doma, pohodička...dobrutky...a ted jsem teda zvedavá....doufám, že se vejdu do 20kg, nechci vážit přes 100kg....

thesun
autor
27. únor 2015

@romantika @shine2015 jojo já vím, že bych měla pít, ale blbý je, že se to neumim naučit, bojuju s tím už dlouhé roky ☹((((( nějaký tip? 😖

shine2015
27. únor 2015

@thesun je to o zvyku....sklenice vody na stole, nebo si kup pěkný skleněný džbánek....dej ho na stul.....pokud ti přijde voda bez chuti, nakrajej do džbánku jablko....nebo i citron nebo pomeranč....není pak uplně bez chuti....nakup si nějaké dobré čaje bez kofeinu samozřejmě....

davsonsyn
27. únor 2015

Myslim si, ze to tekutinami nebude, protoze ja jsem pila vzdycky hodne a prvni tehu 40kg a druhy 26kg a dokud jsem kojila taknjsem s tou vahou nehla. Je fakt, ze v puberte jsem mela problem se stitnou zlazou , ale behem tehotenstvi si me hlidali a zadnej vykyv tam nebyl, takze taky nevim 😒

shine2015
27. únor 2015

@davsonsyn jenže když je těhu, pít min 1,5l denně musí...at přibývá nebo ne.Tělo je tvořeno z velke části vodou...a když ještě chodí a funguje, miminko nemá čisté prostředí....prostě pít se v těhu musí. I když na to nejsme zvyklé.

davsonsyn
27. únor 2015

@shine2015 to samozrejme, pitny rezim je pro miminko dulezity, to jsem tam zapomnela dodat

shine2015
27. únor 2015

@davsonsyn já jsem teda pila tak nejak normálně, ale cpala jsem se vším....broskve miluju a snedla jsem jich nekolik na posezení....sladké, slané....já si pokaždé tehu užívala, nehlídala se, abych přibrala jen např d 10kg....měla jsem chutě a jedla jsem....ted mám pozitivní test....a říkám si, zda se nebudu alespon trochu držet 😀

romantika
27. únor 2015

@thesun ja jsem to same, v tehu jsem to resila tim dzbankem nebo vodou - kup si nejaky pekny at z toho mas radost. naplnit litr a pul, postavit nekam viditelne na oci se sklenickou a slo to. Chce to dat na stul hned rano. Hlavne npit s tim jídlem, nevim proc to tak je, ale to se mi to pak vaze desne. Když jsem pila mezi jídlem tak to proletelo telem. ale neboj hodne toho pak při těchto typech vyleti ven při porodu. ja zadržovala desne i při kojeni, ale vyhoda byla, ze jsem vypadala o deset let mladsi 🙂)) vypnuta plet. jak jsem odkojila, lup, všechno odteklo a povislo a nebudu komentovat 🙂..................No a jak jsem odkojila, odtehulovala, s pitim to mam zase spatne. taky vim vim a neumim s tim nic moc pohnout.

thesun
autor
1. bře 2015

@romantika snažím se jak to jde, ale připadám si jak průtokáč, mohla bych pít a sedět u toho na wc 😀 😖 děsný !!!

ninive211
1. bře 2015

Ono v těhotenství je normální, že chodíš často na WC. Já takhle hnedka v 5tt chodila i dvakrát za hodinu, v 9.měsíci ke konci pak třeba i 6-7x za noc!Ale já se snažila hodně pít a musím říct, že možná i díky tomu jsem zase nějak extra nezadržovala vodu. Teda jako trochu jo, taky se mi zvětšil objem stehen, ale ne hned na začátku, pozvolna a ne nějak šíleně.Pravda, svoje předtěhu džíny jsem měla všechny absolutně obepnutý přes nohy, ale během pár týdnů po porodu se to i díky jakž takž pravidelnému pohybu (chození s kočárkem, nic víc) vrátilo zpátky. Opravdu se snaž hodně pít, i když nemáš žízeň, prostě preventivně, tvoje tělo je zřejmě zvyklé na to, že dostává málo tekutin a právě proto tu vodu zadržuje víc než normálně. Jinak si dělej masáže, střídej teplou a studenou sprchu, aby se ti rozproudila lymfa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru