Prvotrimestrální screening. Co s sebou? Jak to probíhá?

helena1033
1. led 2021

Ahojky v pondělí jdu na Prediko na screening, budu 12+5, já se ale při objednání úplně v tom schopni zapomněla zeptat zda mám třeba dojít dřív nebo něco s sebou vzít, krom průkazky.
Poradíte. Je mi blbe tam v pondělí ráno volat s takovým dotazem.
Případně jak to probíhá kdo to má za sebou .
Moc díky

anet_98
1. led 2021

@helena1033 s sebou jsem měla jen tehotenskou průkazku a 500 Kč, které jsem za screening platila (poté mi to proplatila pojišťovna). U mě to trvalo cca 15 minut protože malej krásně držel na jednom místě a šlo to rychle. Fotka mě stála 100 Kč (byla jsem na Praze 8 v jedné malé ordinaci)

helena1033
autor
1. led 2021

@anet_98 a výsledek byl hned nebo se čekalo?

anet_98
1. led 2021

@helena1033 hned byl výsledek. Zapsala mi to doktorka do průkazu a ještě jsem dostala papír, na kterém to všechno bylo napsané. Máš tak vše hezky vypsané. Dozvěděla jsem se i kde mám placentu a slyšela poprvé tlukot srdíčka 🥰

nita1984
1. led 2021

@helena1033 záleží jestli už si byla na krvi nebo ne. Pokud ne, budeš mít výsledky na dvakrát

helena1033
autor
1. led 2021

@nita1984 no na krvi sem byla, dostala jsem zadanku od gynekologa a 23.12 sem byla na odborech u nás v nemocnici. Ale nevím jestli to bylo v souvislosti se screeningem nebo ne. Dostala sem týden před tím průkazku a asi tisíc informací s harmonogramem kam kdy zajít co dělat až mi z toho šla hlava kolem 😂

rickym
1. led 2021

@helena1033 pokud jsi nebyla na krvi přímo ve Zlíně, tak myslím, ze ti krev teprve brát budou. Komplet výsledky pak druhý den odpo, si tam zavoláš. Dřív chodit nemusíš. Max třeba o par minut, daji ti tam jen vypsat takový registrační list. Na kolik jsi objednána? A stojí 1600,- plus se platí 360,- za tripl testy, které pak budou v 17tt.

helena1033
autor
1. led 2021

@rickym na 10:45 , no na odborech sem byla ve Zlíně na Atlasu.

rickym
1. led 2021

@helena1033 tak záleží co za odběry to bylo. Pokud pro screening, tak budeš vedet výsledky hned. A možná se tam mineme, já jdu na 10:15😁

helena1033
autor
1. led 2021

@rickym no to já právě nevím co to bylo za odvety 🤦‍♀️😂, tak kdybys tam viděla sedět brunetku s kočičí rouškou tak sem to já 😂😂😂

rickym
1. led 2021

@helena1033 dobře😉

ema90
1. led 2021

@helena1033 Staci jen prukazka a penizky (v Brne to stoji 1500kc vetsinou). Pokud ti brali krev na NT, tak ti vysledky reknou hnedka 😊
Pokud ne, tak ti ji vezmou az tam a komplet vysledky budou treba vecer.
Doktor/ka ti udela utz, zmeri miminko, sijove projasneni, zda-li je zobrazena nosni kustka a ostatni dulezite veci.
A pokud je hodne sikovny/sikovna, tak ti sdeli i pohlavi 😊
Je to moc pekny zazitek. Ja to mam za sebou pres dva mesice a mohl tam i partner, tak to bylo jeste hezci 🙂

ellyem
1. led 2021

Já jdu na screening 4.1. a mám s sebou přinést průkazku a moč. 23.12. mi brali krev a i jsem screening platila.

helena1033
autor
3. led 2021

Holky já sem šílené nervózní 🤦‍♀️ ....... Snad bude vše v pořádku.

anet_98
3. led 2021

@helena1033 určitě bude!! Držím palce 🍀😊

helena1033
autor
4. led 2021

Snad ano v novi sem spala asi 2 h.......moc chci aby to bylo vše ok, vím že to neovlivním.

rickym
4. led 2021

@helena1033 Já jsem taky nervózní, ale doufám.. Já mám teda už screening za sebou, teď ještě podrobný utz k triple testům...

helena1033
autor
4. led 2021

@rickym toho je ještě víc? Já myslela že jen screening ( tamní dělají už, případně cenou krev......) ....... Mám ještě dotaz kdy to tak oznámit rodině a v práci? Chtěli sme až po screeningu jestli bude vše v pořádku pak 14. Jdu k doktorovi a to už budu II. Trimestru tak sme si říkali že už to začneme říkat, že už by to mohlo být vše ok.

anet_98
4. led 2021

@helena1033 já měla jen screening. Triple test se dělá jen v případě, že je něco ve screeningu nejasné ne @rickym?

rickym
4. led 2021

@anet_98 u mě je to kvůli předchozímu těhotenství s VVV. Běžně se dělá jen první a druhý screening🙂

anet_98
4. led 2021

@rickym já měla po dobu těhotenství jen 3 screening a 1x jsem si zašla na 4D ultrazvuk. Ale měla jsem kolegyni a ta šla na triple test kvůli tomu, že jim něco nesedělo ve screeningu a i ji nabízeli odběr plodové vody 😏

rickym
4. led 2021

@anet_98 Na Prediku dělají integrované tripl testy standardně. Já byla rozhodnutá i pro placené neinvazivní testy, kdyby byla jen horší krev, ale naštěstí vše v pořádku.

helena1033
autor
4. led 2021

No já jdu také na tripl test i když bylo vše naprosto v pořádku screening negativní krev v pořádku ale i tak na něj jdu. Sice bobiš úplně nespolupracoval 😂 prostě se ne a ne ukázat a natočit takže utz byl i vaginální a házel s sebou ( jenže to bylo v 11h a to já normálně už i objednal takže sme měli oba hlad 😂😂)

abunny
6. led 2021

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat jestli jste na screening braly tatínky? Když jsem si byla 28.12 pro žádanku viděla jsem tam spoustu tatínků... ale nevím jestli to není teď kvůli Covidu zakázané?

rickym
6. led 2021

@abunny je to individuální, každé pracoviště to má jinak. U nás zakázané.

ema90
6. led 2021

@abunny Zavolala bych si 🙂
U nas nezalezi nejen na prenatal.centru, ale hlavne na lekarich.
Byla jsem v listopadu a pan doktor pustil i pritele, o tyden pozdeji sla kamaradka, ale k jinemu doktorovi a ten pritele nepustil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru