Redukce těhotenství - dvojčata

zuzzik82
4. srp 2018

Mate nekdo realne zkusenosti s redukci dvojcat? Na netu moc informaci neni. Hledam relevatni zpravy - rizika, kde se provadi (jsem z brna), jak probiha, je nutne doporuceni, atd. Diky.

Nepiste mi prosim moralni soudy toho proc to nedelat, ze jsem sobec apod. To jsem videla v jinych dikuzich. Mam sve duvody a ty nehodlam vysvetlovat.

alcar
15. srp 2018

@oveckaluky tak o nafackovani psala prave ptacatko01. Nejak se ti to pomotalo. 😃 Takze ANO, mas pravdu, ze tohle je jak v treti tride zakladni skoly. Ja pouze opacila, ze by si mela nafackovat sama. A kdyz si prectes moje prispevky, tak zjistis, ze nemluvim o vsech matkach. Psala jsem, ze NEKTERE o redukci uvazuji z ruznych duvodu. A maji na to plne pravo. Ale tady soudi bohuzel opacna strana. Bud rada, ze jsi v tehotenstvi s dvojcaty nemela zadne komplikace. Ja je mela a ver, ze jsem se nekterym myslenkam neubranila. Preji ti stastny konec, nejlepe v 38.tt. 😉

oveckaluky
15. srp 2018

@alcar Ale nepsala to tobě. Promiň, ale dál si trvám na tom, že říct, že ano, mám sice zdravé dvě děti, ale za ty nervy mi to nestálo, to je i pro mě názor na facku. I ty největší nervy za zdravé dítě prostě stojí, a nedej Bože, aby se o tom ty děti dověděly. A vědět, že všechno dobře dopadlo, a přitom prohlásit, že kdyby šlo vrátit čas, dala by jedno pryč, to je fakt masakr, to ať se na mě nikdo nezlobí.
Ano, každá má právo o redukci uvažovat, to taky nikde nepopírám. Ale tohle na mě byl prostě silný kalibr, a myslím, dle diskuze, že ne jen pro mě...
Jen poslední dotaz - teď zpětně, když víš, že i přes komplikace všechno dobře dopadlo (doufám) - řekla bys o svých dětech, že "to za ty nervy nestálo"? To je totiž to, o co v té diskuzi šlo hlavně, tazatelku nikdo nesoudí za to, že o redukci uvažuje.

lucka00024
15. srp 2018

Jak tady tak čtu diskuzi tak jste mě donutili k zamyšlení.... včera bych napsala,na redukci nechoď bla bla bla ale pokud je k tomu vážný důvod tak ať je aspoň druhé dítě v pořádku,držím palce 🍀 jinak souhlasím s
@oveckaluky nikdy bych neřekla (i když jsem naštěstí nikdy v té situaci nebyla a snad ani nebudu) že ty děti za to nestály.... držím palce všem kdo o redukci musí uvažovat (podstoupit) ať dopadne v rámci možností vše v pořádku 😘

alcar
15. srp 2018

@oveckaluky ted uz bych to nerekla, ale byly chvile, kdy jsem byla opravdu na dne a zrovna pro me to jeste neskoncilo (ale nechce se mi to tu verejne vypisovat). Spis si myslim, ze to uzivatelka nestastne napsala. Ze tim myslela, ze tehdy, kdyz byly dvojcata ve spatnem stavi, tak si to rikala. Ze ted uz asi ne. Ale napsala to nestastne... Vic nedokazu posoudit.
Tady vic uzivatelek ale zakladatelku odsoudilo uz jen svym spatne vyrcenym nazorem. Tys to ale nebyla. V podstate v tom zakladu se shodneme.

michaela_2
15. srp 2018

@alcar Tady nikdo nikoho neodsuzuje 🙂 Jen každá píše svůj názor. Já reagovala
na beru28 - která na první stránce diskuze dvakrát napsala, že pokud by mohla vrátit čas, na tu redukci by šla, že sice teď jsou dvojčata zdravá a v pořádku, ale kdyby ten čas šel vrátit, šla by na ní.
Také ve svém příspěvku píšu, že to pravděpodobně bylo myšleno jako podpora pro zakladatelku, ale hooodně nešťastně napsaná.....
Vůbec mi nepřísluší soudit ty, které jdou na potrat, na redukci - nikdy nevíme v jaké situaci se kdy samotné ocitneme. Ale aby máma zdravých 10letých dětí napsala, že by nejradši vrátila čas - nevím, to je prostě strašně divný 😃

alcar
15. srp 2018

@michaela_2 je to divne a nestastne napsano. Ale ja to mam tak (po zkusenosti, kterou mam), ze verim, ze komplikovane a rizikove tehotenstvi s dvojcaty, predcasny porod dvojcat, ktere maji pak komplikace, s matkou muze zamavat ruzne. A to nekdy opravdu na dlouhou dobu...roky. Samozrejme nemluvim o vsech, nektere to bez problemu ustoji, at me zas nekdo nechyta za slovo. 😉

sofinka84
15. srp 2018

Pokud chcete info,klidne mi napiste,podstupovala jsem redukci vloni a vim,jak tady je to ozehave tema.

loylii
12. říj 2018

@ai30 taky to nechápu.. jednou to člověk ty nervy prožil, ale vše dopadlo dobre, tak proč litovat zpětné..

petra357
Autor odpověď smazal
Zobraz
cernousek
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru