Rozčilování na první dítě na začátku těhotenství se druhým

pavlinka65
26. lis 2018

Ahoj holky, asi potřebuju jen uklidnit, že bude všechno v pořádku. Čekáme druhé Dítě,jsem v 1.trimestru, a moje první mě vytáčí do běla. Téměř denně se rozčílím. Vždycky si pak řeknu,že už se vykolejit nenechám a budu v klidu,ale nějak to nezvládám a vybouchnu. Měla jste to některá taky tak? A hlavně,bylo pak všechno v pořádku? 😦

neomenia
26. lis 2018

To vis, ze bude vse ok. A kdyby ne, nehledej pricinu v tvych emocich. Vis, kolik maminek se v těhotenství stresuje, maji treba tezkou zivotni situaci atd, prozivaji rozvody, umrti v rodine..? To by pak kazda druha musela mit problemy. Chrinicky stres a nebo deprese, vztek muzou ovlivnit treba potom povahu miminka, tomu bych verila, tozn. bude pohodar nebi vztekloun a tak. Ale tvujvztek na starsi dite bych nepovazovala za jednoznačně rizikovy faktor pro potrat nebo treba vrozenou vadu miminka. Tam je vzdy potreba souhra vice faktorů. Zkus vic relaxovat, ake jinak se neboj...

Se mnou z kraje též pracovala únava, hormony bylo mi zle a dcera mě teda vytáčela do běla... Asi hormony. Měla jsem taky nervy z toho aby miminko nebylo nervák nebo ,,retard". Neboj se srovná se to. Byla jsem chvílemi hodně nervózní a zoufalá. Naštěstí si ji třeba mamka chvilku vzala a já odpočívala a snažila se dát dokupy. A pak se jí omlouvala, že na ni nechci být ošklivá. 😉 Hodně jsme bojovali. Oni cítí, že se něco děje, že bude změna. A též se s tím musí vyrovnat.. snaž se držet 😉 bude lépe

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru