Růst bříška. Rostlo vám rychleji u druhého těhu?

koko123
10. lis 2022

Hezký večer. Maminky chtěla jsem se zeptat, jestli vám bříško rostlo rychleji při druhém těhotenství, nebo ne. Mně se zdá, že to do Vánoc neutajíme 😂 a to jsem 7+6

lucina90
11. lis 2022

@koko123 já jsem 14+4 a v upnutém oblečení to vidět trošku je, ale jinak nezasvěcení netuší 😂 jsem těhotná po 6 letech a mám zatím stejný průběh jako u prvního..to mi bříško vyskočilo až v 5. měsíci

zlaticko22
11. lis 2022

@koko123 myslím, že hodně dělá i tvůj pocit. mám to stejně, osobně bych řekla, že to musí jít vidět, cítím jak břicho porostlo dle kalhot, ale zatím se nikdo nahlas nezeptal :D možná si všichni myslí, že jsem prostě přibrala a narostl špek :D ale rozhodně to jde rychleji, u prvního jsem břicho začala mít až začátkem 6měsíce, ted už mě vše tlačí a to jsem 13týden.

helen_h
11. lis 2022

Taky asi záleží, jak je kdo štíhlý. Jinak u mě u všech těhotenství stejný průběh, do 4. měsíce na mě nejde nic poznat, až 5. měsíc začne bříško vykukovat (ale stejně ze začátku vypadá spíš tlustě). A samozřejmě je rozdíl ráno a večer, ráno nikde nic a večer bříško vždy víc vykukuje. (ale to mám i normálně netěhotná 😉)

krisstina93
11. lis 2022

Jo u každého to šlo pak dřív, u prvního začlo břicho být vidět někdy v 7. Měsíci, u druhého v šestém, u třetího už ve čtvrtém. V 8tt nemáš těhotenské břicho, to ještě nemá co břicho dělat, budeš jen nafouklá a pak ještě splaskneš :D

uzivatelkapetra
11. lis 2022

U prvního už ani nevím, každopádně teď jsem 25tt a břicho mám docela malé, na ogtt jsem si musela sundat mikinu, ať nevypadám mezi ostatními úplně blbě🙂
A to podotýkám, že nejsem ani štíhlá ani tlustá. Poprvé určitě rostlo rychleji, až mě to teď znejisťuje.

jako_mala_holka
13. lis 2022

U mě to tak bylo, že podruhé to vyběhlo dřív... A jarní bundu jsem nedopla už někdy v 8tt 😄 ale teď na konci (34tt) si připadám stejně jak minule

jako_mala_holka
13. lis 2022

@uzivatelkapetra já zas na OGTT byla jediná, co vypadala opravdu jako těhotná, taky jsem si připadala divně a chvíli přemýšlela, jestli jsem tam správně 😄 ale nevím přesně, v jakém týdnu byly ostatní, já byla až 28 a 30tt

jako_mala_holka
13. lis 2022

@krisstina93 já už nesplaskla, bylo to jen horší 😄

martiniquest
13. lis 2022

Ano, kazde dalsi tehotenstvi bylo viditelnejsi driv. Ale dneska je v mode oversized obleceni, tak to snadno schovas.

elesse
13. lis 2022

U me jo, i jsem driv musela vymenit kalhoty. Ale jsem stihla. Kazdopadne bricho bylo vic povolene, i jsem nakonec mela bricho vetsi nez minule. Jako do konce 1. Trimestru bych to ve volnem obleceni i utajila, dyl urcite ne

yildiz
13. lis 2022

@koko123 asi jak u koho, dle postavy atd... U mě ani u čtvrtého tehu nebylo do 7/8mes vidět nic.... ☺

lenatko91
13. lis 2022

Rozhodně jo 😃 Břicho co mám teď ve 22. týdnu jsem u dcery měla tak na začátku 7. měsíce 😃

martinka0209
13. lis 2022

Jsem 9 týden a vypadám jako v 5.mesici,takže to utajit moc nejde

koko123
autor
13. lis 2022

@martinka0209 ty jo, můžeš hodit foto, to by mě zajímalo 😮

martinka0209
13. lis 2022
enyty
13. lis 2022

@koko123 Bylo vidět dřív.Takze druhé těhotenství jsme si oznámili dřív než už bylo nad slunce jasné že jsem v tom.☺️ Měla jsem větší břicho a i váhu.Takze to co jsem mohla při prvním těhotenství tak při druhém nepřipadalo v úvahu.

elledh
14. lis 2022

@koko123 kolem mě všem kamarádkám rostlo při druhém rychleji, ale mně třeba ne. U prvního jsem měla velké břicho dopředu, zezadu ani nebylo poznat, že jsem těhotná. U druhého mi začalo růst až ve 20.tt. a spíš do šířky 😁 navíc mi u druhýho těhu bylo strašně špatně a na začátku jsem 10kg zhubla, tak jsem jen všude poslouchala, jak je super, že jsem začala hubnout 🤣🤣 a pak🤰

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru