Samovolný potrat nebo ne?

jarusskkaa
18. únor 2021

Zdravím všechny,
Moc prosím o radu. Par dni zpět jsem zjistila ze jsem těhotná, dle data poslední menstruace to vycházelo na 6-7tt. Dneska b práci jsem začala z ničeho nic úplně silné krvacet a když jsem šla na toaletu, tak jsem slyšela jen “zblunk” a hodně krve vyteklo.
Neměla jsem žádné bolesti ani křeče ten den a ani nemam. Proste žádný náznak toho ze bych mohla “potratila”. Jen pořad krvacim jako silná menstruace a cítím se nějak zvláštně.
Volala jsem si na urgentní ale dali mi schůzku až zítra. Prý to není akutní 🤦🏼‍♀️ To je mimochodem Anglické zdravotnictví 🤦🏼‍♀️
Myslíte ze jsem opravdu potratila?
Děkuji moc!

marcicek84
18. únor 2021

@jarusskkaa samozrejme to mozne je,ale vice ti reknou u lekare...

lachtanice86
18. únor 2021

@jarusskkaa může to být potrat a nemusí, to ti řekne doktor. A ono v 6-7tt je to bud a nebo

jarusskkaa
autor
18. únor 2021

@lachtanice86 No je mi jasné ze musím čekat do zítra 😢 jen jsem chtěla vědět nějaké zkušenosti protože jsem úplně nervózní a pořad silné krvacim 🙁

rnika
18. únor 2021

@jarusskkaa Myslím, že to spíš vypadá na potrat... tohle "žbluňk" jsen taky slyšela.... Každopádně potvrdí to až lékař

handulkak
18. únor 2021

@jarusskkaa já takhle začala silné krvacet v práci. Miminko to zvladlo.

klokanka31
18. únor 2021

@jarusskkaa Já u potratu taky hodně krvácela, ale měla jsem u toho silný bolesti 😕

codal
18. únor 2021

@jarusskkaa mohl to být taky nějaky větší hematom, který prostě odešel, ale to zjistíš až na ultrazvuku.

kosi_cek
18. únor 2021

Během potratu jsem žádné bolesti neměla, ani u jednoho, jen krvácení (samozřejmě nejen to, takže žbluňknout mohla třeba i jen větší sraženina krve, což mi přijde nejpravděpodobnější, i z důvodu, že těhotenství je v této fázi opravdu ještě hodně maličké). Ono to vesměs opravdu není akutní, ale určitě hodně záleží na síle krvácení, i když to třeba u mě nebylo na vložky, ale rovnou na velké osušky, tak to bylo v pohodě (myslím tím, že jsem se nesložila, neztratila vědomí a tak), z důvodu krvácení a ochrany matky, se hospitalizuje v ČR..Mohl to být potrat, ale stále je určitě alespoň maličká naděje, že ne...UTZ napoví jistě víc, stejně tak např. sledování hodnot HCG z krve...

cherie24
18. únor 2021

@jarusskkaa já jsem nejspíš prodělala samovolný potrat 2 měsíce zpět. Na ultrazvuku mi Dr. Řekla že tam něco vidí a že si mám pak udělat test po MS. Měla jsem ale fakt hodně velké bolesti a byla to podstatně silnější MS než normálně. A dlouhá, asi 9 dní. Tak držím palce, jsou i ženy co při těhu menstruují a mimi donosí. Oni by s tím takhle brzo stejně nic nezmohli ještě a ono občas tělo ví, co dělá, i když to člověka vždycky dost zamrzí.

misu8
18. únor 2021

Držím palce, ale z vlastní zkušenosti těžko říct, jak to dopadne, první těhotenství jsem hodně silně krvácela kolem 8 TT, myslím, že bez bolestí a pak z toho bylo zamlklé, přestalo se vyvíjet. 2. těhotenství jsem v 1. trimestru sem tam špinila a dcera se narodila úplně v pořádku . Ani to nebyl hematom. 3. těhotenství jsem taky kolem 8. TT silně krvácela a našli velký hematom. Slabší krvácení bylo celý 1. trimestr. Hematom tam pořád je, ale dítě je v pořádku. Teď jsem 21. TT, snad by to ale už mělo být dobré. Takže to může i u tebe být nakonec dobré, ale určitě to těhotenství bude rizikové.

jarusskkaa
autor
18. únor 2021

Moc všem děkuji za Vaše zkušenosti! Uklidnili jste mě 😊 ať už to je jakkoli tak je pravda ze tělo ví co děla.
Jinak krvacela jsem hodně ze jsem raději seděla na záchodě protože vložka byla zbytečná 😀 no ale od rána se to teda zlepšilo a už tak moc nekrvacim. Zítra ráno mi držte palce prosím 😊

prezdivka
19. únor 2021

@jarusskkaa jak jsi dopadla?

loylii
19. únor 2021

@jarusskkaa já u potratu 8-9tt měla tak šílený bolesti, ze jsem jela na pohotovost. Úplně mi pumpovalo tělo a asi bych to přirovnala k porodnim bolestem. A půl bytu od krve. Sraženina ze mě vypadla velikosti dlaně.
V tvém případě to muže byt klidně sraženina.

jarusskkaa
autor
19. únor 2021

@prezdivka tak to byl potrat 😢 ale ještě mě chtějí vidět v pondělí protože možná ve mě něco zůstalo. Tak snad bude vše OK a budu moci mít ještě dítě v budoucnu 🙁 a moc děkuji za zeptani ❤️

jarusskkaa
autor
19. únor 2021

@loylii Ahojky. Moc děkuji za zkušenost. U mě to byl taky potrat ale přesně jak říkáš. Ještě tedka mi pumpuje tělo a strašně mě to bolí - nevím jak to popsat jestli se mi dělohy stahuje nebo roztahuje ale neskutečné hnusny bolestivý pocit. Nemůžu ani na boku ani na břichu spát. Za jak dlouho Té ty bolesti přešly? Protože to je fakt jako porod 🤦🏼‍♀️ Bych nečekala ze v 6 tt to muže tak bolet...

pexi
20. únor 2021

@jarusskkaa ahoj, mám bohužel zkušenost a u mě to byla otázka tak 2 možná 3 hodin, tak ať je brzy lépe. Jinak teď jsem v 15 týdnu 😉

prezdivka
20. únor 2021

@jarusskkaa tak to je mi moc líto. Drž se, bude líp. ✊🏻🍀

loylii
20. únor 2021

@jarusskkaa mě vzali na ty pohotovosti na revizi a tak bolest okamžitě přestala.
Jinak za měsíc a půl jsem byla těhotná znovu. Dvojvajecny dvojcata. V rodině je nemáme😀

kosi_cek
20. únor 2021

@jarusskkaa , to mě mrzí, ale alespoň už víš, na čem jsi a můžeš to začít zpracovávat...Tělo potřebuje čas na vyčištění..Ale po takto brzkém potratu bývá připraveno znovu otěhotnět velmi brzy.
Sama jsem ty bolesti právě neměla, ale já nemívám bolestivé ani porody, tak to s tím určitě souvisí, přeci jen je to právě o tom - u porodu i u potratu děloha musí pracovat a vypudit vše, co je třeba a pak se zatáhnout zpět...

codal
20. únor 2021

@jarusskkaa to je mi moc líto, ať je brzo líp❤️!

lachtanice86
20. únor 2021

@jarusskkaa proc by si nemohla mit v budoucnu děti? Potrat je častější a běžnější než si myslíš, na následné těhotenství to vliv nemá

jarusskkaa
autor
21. únor 2021

@pexi tak gratuluju 😊

jarusskkaa
autor
21. únor 2021

@lachtanice86 asi jsem jen hystercíla. Moc děkuji 😊

jarusskkaa
autor
21. únor 2021

@kosi_cek moc děkuji, dneska jsem i zvracela a už je to 3 dny po. Tak nevím jestli si tělo mysli ze třeba ještě jsem tehu nebo nevím...

jarusskkaa
autor
21. únor 2021

@codal děkuji ❤️❤️

jarusskkaa
autor
21. únor 2021

@loylii ty jooooo to je hezkeee 😀❤️ Tak snad se mi to taky podaří (ale jedno stačí)😀

jarusskkaa
autor
21. únor 2021

@prezdivka děkuji 😊❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru