Skokový rozdíl v CRL. Co je přesnější?

27. črc 2022

Holky, chtěla jsem se dobrat ovulace podle ultrazvuku, podle cyklů spočítat nejde. Miminko rostlo ze začátku krásně tabulkově, 3 kontroly se podle měření shodovaly na 15.5. a teď na prvním screeningu bylo najednou o 6 dní větší.
Chci se zeptat, dle Vašich zkušeností, co je přesnější?
Ja vím, důležité je, že je vše v pořádku a že je měření orientační, ale zajímá mě to 🙂 Tak jak to sedělo Vám?
Bez nicku, v práci to ještě neví a mám tady kolegyni, děkuji.

jjasmina
27. črc 2022

Já měla mimi o týden větší dle poslední ms, zdravé, vše v pořádku, neřešila jsem

lentilkah
27. črc 2022

Screening by mel byt presnejsi.

autor
27. črc 2022

Ale nemůže být na tom screeningu už miminko spíš napřed? Když jsem koukala do tabulek, tak na začátku dělá 6 dní rozdíl trojnásobek jeho velikosti a to mi přijde úplně nereálné, aby bylo buď tak pozadu a nebo aby to nešlo na tom ultrazvuku poznat. Proto mě ten rozdíl tak udivil.

lentilkah
27. črc 2022

Ja bych to tak nepitvala, u toho mereni je to proste o milimetry 🤷 Vzdyt o nic nejde.

autor
27. črc 2022

@lentilkah jojo to já chápu, jen mě to zajímá a i kvůli případnému vyvolávání. I tu ovulaci jsem chtěla dopocitat a zaráží mě, že 3 kontroly byly na chlup stejně a pak najednou 6 dní rozdíl 🙂

lentilkah
27. črc 2022

Tak termin porodu se urcuje podle posledni ms, pripadne podle toho mereni ze screeningu, pokud se to hodne lisi. Od toho se bude odvijet pripadne vyvolani.
Ovulaci nedopocitas, nevis, jak dlouho vajicko putovalo nez se uhnizdilo.
Ja vedela kdy ovulace byla a to mereni neodpovidalo snad nikdy, klidne to litalo o ten tyden.

autor
27. črc 2022

@lentilkah podle MS to nesedí vůbec, je tam veliký rozdíl. A myslela jsem si, že se ty týdny datují právě k ovulaci, jakože 6+0 tak ovulace byla před 4 týdny, nebo to je jinak? Že i ten ultrazvuk přičítá těch 14 dní.
No asi nebudu badat, stejně si mimčo vyleze až bude chtít🙂

lentilkah
27. črc 2022

Kdepak, pocita se to od prvniho dne posledni menstruace. Proto tech 14 dni navic, protoze se pocita s tim, ze idealne je ovulace v pulce cyklu, ktery ma 28 dni. Ale nejsme stroje a kazda to ma trochu jinak.
A jak rikas, porod muze nastat kdykoliv.

autor
27. črc 2022

@lentilkah však ano, ale když se neridime menstruaci ale ultrazvukem, tak je tam taky navíc 14 dní jakoby do toho prvního dne cyklu, takže mínus dva týdny od ultrazvuku by měla být ovulace. Takze by to dopocitat takto melo jit 🙂

lentilkah
27. črc 2022

Jenze to zase nevis delku lutealni faze- od ovulace k dalsi ms- ktera tedy uz s tehotenstvim neprijde. Ta faze muze byt cca 10-16 dni, takze presne dopocitat ovulaci je fakt nemozne.

autor
27. črc 2022

@lentilkah tak teď už jsem z toho úplně jelen, pouštím to z hlavy, dekuju 🙂

lentilkah
27. črc 2022

Ja ti to hned rikala 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru