Špinění na začátku těhu. Je to normální?

kaimic
8. zář 2020

Mám takovou otázecku ohledně zacatku tehotenstvi. Dle MS jsem 4+4. Na prvni kontrolu jdu az 17.9..Momentalne slabe spinim. Nic me neboli obcas pichne na nejake strane,ale zadna velka bolest. Je to normalni? Nebo mam plasit?

mzacikova
8. zář 2020

Tohle je cca kolem MS, takže to je běžné. Taky může ještě dojít...

kaimic
autor
8. zář 2020

@mzacikova MS jsem mela mit uz minuly tyden ve stredu...a test byl 4x pozitivni

jjasmina
8. zář 2020

U mě bohužel špinění nikdy nedopadlo dobře, ale kolegynka i krvácela a miminko zdravé. je to 50/50

kaimic
autor
8. zář 2020

@jjasmina takže radeji k doktorovi

krisvm
8. zář 2020

já jsem to měla stejně minulý týden, volala jsem vyhysterčená doktorce, ta mi řekla, že je to na začátku docela normální, a že to nemusí nic znamenat. řekla, že pokud není špinění bolestivější/silnější/obojí než běžná menstruace, tak že chodit nemám. objednaná jsem na 15. jinak říkala, že kdyby bylo něco špatně, tak že s tím doktor stejně takhle na začátku nic neudělá, že naše tělo nás chrání před případným nezdravým zárodkem. ale! dala jsem si vodu s citronem a nešpiním (klepu na dřevo)

cysticka
8. zář 2020

@kaimic ani u me spineni nikdy nedopadlo dobre...

jjasmina
8. zář 2020

@kaimic Samozřejmě můžete, ale takhle v začátku je to prostě bud anebo, ale může vám napsat Ascorutin, Utrogestan.

kaimic
autor
8. zář 2020

Nechci plasit,ale bojim se....nevim zda pockat do rana na dr a nebo jet po praci do nemocnice...neni to nic bolestivého...spis me to znepokojuje

jjasmina
8. zář 2020

@kaimic Jestli chceš , tak klidně jed, ale na ultrazvuku se asi ještě nic nezjistí, mužou ti max napsat ty prášky na zastavení krvácení

kaimic
autor
8. zář 2020

@jjasmina ja nekrvacim...jen slabeji spinim...je to jal zlutohnede

misu8
8. zář 2020

Moje 1. těhotenství jsem špinila skoro každý den (slabě), nic mě nebolelo, trvalo to nekolik týdnů, plod se vyvíjel pomalu a dr stále pro jistotu čekala, nakonec to nedopadlo (nepomohl klidový režim, utrogestan ani ascorutin), 2. těhotenství jsem před 1. kontrolou taky začala špinit, k tomu bolesti jako před MS, myslela jsem, že to zas nedopadne, ale vše bylo v pořádku a mám zdravou holčičku 🙂. Na začátku je to prostě buď a nebo. K Dr klidně pro klid zajdi, napise ten utrogestan a ascorutin + klid, a pokud je mimi v pořádku, může to pomoct. Držím palce 🙂. Slabe bolesti a pichani jsou normalni, jak se roztahuje deloha a vazy, mela jsem to cele tehotenstvi.

mmhanka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mmhanka
8. zář 2020

Je tam důležité věřit svému tělu, že ví co dělá...že k tobě nepustí nic špatného, odpočívej a věř sobě a miminku

♥️Přeji mnoho sil a držte se

kaimic
autor
8. zář 2020

@mmhanka ja mam ale stitnou zlazu s autoimunitnim onemocnenim a zkraceny delozni cipek...tak se bojim...9 mesicu jsme se snazili a ted mi to udelalo ohromnou radost....

mmhanka
8. zář 2020

@kaimic ano ale nejvíce destruktivní je ten strach....vaše tělo i miminko to zvládne....pokud to tak má být z nějakého důvodu se vám zadařilo otěhotnět....já chápu asi mi moc nerozumíte, ale zkuste tomu věřit, uvěřte, nebo si představte že jste zdravá a máte miminko již v náručí, představte si to. Ležíte doma s mužem kterého milujete a v náručí držíte vaše vysněné děťátko, které vám věřilo, věřilo že mu věříte že to zvládne a jste spokojená rodina....jak vám je?

kaimic
autor
8. zář 2020

@mmhanka cist vase slova je uklidnujici...a chapu vas...dekuji za pozitivni povbuzeni....jsem strachy bez sebe

krisvm
8. zář 2020

@mmhanka tohle je super!
mi ještě hodně pomohlo, když jsem volala té doktorce, když mi řekla, že si mám představit, co všechno se teď uvnitř děje, a že je to strašně moc věcí a změn, a že někdy se to prostě projeví i tahkle...

mmhanka
8. zář 2020

@krisvm ano ono je to takto skvěle prostě mnohdy to vyřeší ten strach který je ve většině případů zbytečný a vyvolanýjen díky některým netaktním doktorům

mmhanka
8. zář 2020

@kaimic to tělo prochází šílenou hormonální změnou, nemůžete čekat že vše bude ok, připravte se že během těhotenství se tělo hodně mění, a myslím že špinění značí tak maximálně odlupování částečku sliznice, která je tam navíc....pokud to nedoprovazi bolesti byla bych v pohodě

krisvm
8. zář 2020

@mmhanka já jsem taky byla ve čtvrtek úplně na nervy, psala jsem i tady, chtěla jsem, aby mě manžel odvez k doktorovi a tak.... ale po tom hovoru mě to moc uklidnilo, a ano, někdy se k tomu vrátím v myšlenkách, ale snažím se prostě čekat do termínu návštěvy a hold uvidíme... udělali jsme pro to všechno a víc neovlivníme 🙂

mmhanka
8. zář 2020

@krisvm přesně tak, navíc poslední dobou se na koníkovi setkávám s tak arogantnima maminkama co si hrají na to jak všechno neví ale nějaké empatie jim nic neříká, neuvědomují si že maminky tu chodí pro radu, a ať je sebehloupejsi nepotřebují aby se jim tu někdo vysmíval, někdy mě to až mrzí ....

kaimic
autor
8. zář 2020

@krisvm @mmhanka moc vam dekuji❤ zavolala jsem na pohotovost na gyndu a setricka me vyslechla a uklidnila.Ze to co poposuji vypada na vytok a to pichani na zmenu v tom tele. Ze pokud nemam znamky krve,tak by se nebala. Ze jsem ještě malo a ze ted jde tezko neco vidět. Ale pokud mam stach,ze to chape a at prijedu a nebo zajdu hned rano k dr svymu.

tasimia
8. zář 2020

Hele ja špinila v těhotenství do 13tt a vše v naprostém pořádku.

katule1990
8. zář 2020

@kaimic Špinila jsem v 6tt tmavou krví a vše v pořádku. V začátku je to opravdu buď a nebo, nic moc s tím dělat nejde. Já jsem s tím nikde nebyla, ani nevolala, a to jsem těhotná po 3 letech po IVF. Věřím, že ve více více případech to dopadne dobře. Držím palce 🙂.

zuzita15
8. zář 2020

@kaimic ja spinila v prvnim tehu a mam dvouletou dcerku, ale uplne prvni tehu a spineni nedopadlo, je to 50 na 50, jak uz tu zaznelo

krisvm
8. zář 2020

@kaimic ve čtvrtek bych vůbec neřekla, že někoho budu o čtyři dny povzbuzovat, to mi věř 🙂 a vím, že ani teď nemám vyhráno, ale tak nějak si říkám, že mám dvě možnosti - čekat a vyloženě provrtávat se vlastním tělem koumáním něčeho, co nevím a nerozumím tomu - nebo čekat a dělat to, co můžu - piju vodu s citronem, jím tak nějak zdravě, nepiju nekouřím. ale neboj, ty momenty dole a nahoře se sřídají někdy i po hodinách haha 🙂 jsme v tom spolu! hihi

mmhanka
8. zář 2020

@kaimic tak se drž a přeji ať zachvili to štěstíčko chováte

kaimic
autor
8. zář 2020

@mmhanka děkuji moc 🥰

kaimic
autor
8. zář 2020

@krisvm aspon mam partacku se kterou mohu probírat prubeh tehu 😁😊snad se nam ty stesticka udrzi a bude vsechno v poradku 🙏 tu vodu s citronem zkusim...piju jen vodu...taky pekne stale lítám curat 🙈

mzacikova
8. zář 2020

@kaimic tak to máte teda hodně krátký cyklus...
Já špinila u syna taky, kamarádka kolem ms a její sestra měla ms normálně ještě 3 měsíce. Pokud to není jasná červená krev a bolesti nejsou, tak se to stává

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru