Špinění v 6. týdnu těhotenství, co to může být?

petrac1984
25. pro 2012

Ahojky, mám potvrzeno, že začínám 6 týden, dneska jsem se trochu vylekala, měla jsem menší špinění, nebyla to jasná krev, spíš takové dohněda, ale stejně. Nevíte co to může být nebo co s tím můžu dělat? K doktorce jdu na kontrolu až 9.1.2013.

zlobitko
20. pro 2016

@kacenka115 ja beru akorat listovku a pak jim ovoce a zeleninu. A co mas za vitaminy? Ja driv brala femibion, ale tehdejsi doktorka mi rekla, ze je to zbytecny

kacenka115
20. pro 2016

@zlobitko beru femibion, asi to při pestré stravě není nutné, ale mě dělá dobře. Navíc primář na pohotovosti mi řekl, že to je to nejlepší, co si můžu koupit. Myslím, že to za ty peníze stojí. Přebytek vitamínů nám nehrozí a raději jich mít dost, než aby mimču něco chybělo. 🙂

olik77
20. led 2017

Ahoj holky, jsem v 6tt a včera jsem začala malinko špinit, dnes o trochu víc, s manželem se snažíme o mimco víc jak 7 let, jsem po 3 potratech. Včera jsem se tolik lekla, užívám femibion, utrogestan, anopyrin a nevím co dělat, jestli navštívit doktora nebo čekat? Dost mě uklidnuje, že píšete, že je to docela normalni.

lusynkova
20. led 2017

@olik77 Jj, já jsem taky dost špinila ze začátku. Jednou (asi v 8 tt) mi odešla krevní sraženina. Byla jsem si jistá, že jsem potratila, ale sraženina sebou vajíčko nevzala, takže vše ok a máme Vašíka 🙂

olik77
20. led 2017

@lusynkova A byla si s tím u doktora?

cipisek2017
31. led 2017

Ahoj holky...já jsem 6+6..a jsem na neschopence...a taky jsem špinila, dostala jsem Utrogestan a klid....zlepšilo se to ale občas se objeví na toal. šmouha...jinak nic...trošku pobolívá v podbříšku...tak snad to bude ok..na kontrolu až 9.3

karolina3karol
2. únor 2017

Ahojky, také se vám svěřim. V 8 týdnu jsem slabě jednorázově zakrvacela, ihned jsem sla k doktorce, na ultrazvuku vse ok, ani pry nevidela v okolí plodu žádnou modrinu. Dostala jsem Ascorutin a dodržuji klidovy režim. Krev me již netrápí ale jen do te doby nez jdu na velkou, jakmile trochu zatlacim, krev se objeví opět jen jednorázově . Opět jsem sla k dr. Prý tam mam asi někde srazenina, ale v okoli mimi ji neviděla. Ted se asi budu bát chodi na wc. Co myslíte?

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
isobara85
2. únor 2017

Ja jsem spinila a krvacela od 6 do 14 tydne, brala jsem utrogestan a vse bylo v poradku, hospitalizovana jsem nebyla

astyna
2. únor 2017

@karolina3karol

ahoj, co hemoroidy?

karolina3karol
2. únor 2017

@astyna ahoj nene, tohle jde ze předu.

astyna
2. únor 2017

@karolina3karol

a mohla by to být nějaká žilka, která praskne přitom tlačení? ... hlavně, že to nejde od plodu 🙂

karolina3karol
2. únor 2017

@astyna je to možné, rikala o srazenine, ale v okoli ji pry nevidela. Jsem z toho tak vystrašená. Nicméně pokud me nic neboli a krvácení nepokracuje, mam byt v klidu.

cipisek2017
8. únor 2017

@karolina3karol Ahoj...taky se mi stalo že když jsem na velké trošku zatlačila tak na toal. byla krvavá šmouha ale jinak nic...takže radši moc netlačit...spíš počkat až to ten správný čas aby to šlo samo v pohodě ven...anebo tomu nějak pomoci..probiotika,..mě pomáhá džus....jinak utrogestan jsem již dobrala...teď jsem dostala dalacin...
nechala jsem si totiž u dr. udělat ten lepší stěr za 500 kč a mám tam nějakou bakterii takže týden tuto mastičku a pak do konce těhu fermalac....
dneska jsem byla už i u zubaře, opravoval mi zub...další kontrola v květnu..zuby zatím ok..sestřička mi doporučila mamavit vitamíny...že je tam vše potřebné pro mimi v těhu i třeba vápník páč mám hrozné zuby tak se bojím aby to bylo vše ok..ptala jsem se i na injekci kdyby to bolela..jako prý neradi to dávají ale pokud by to bylo hodně potřeba tak ji dají...
A budoucí maminky není tu nějaká z okolí Mladé Boleslavi??

mili34
20. črc 2017

Ahoj holky,ja jsem dnes odpoledne take spinila (nahnedly spineni).Rano byl sex.Muze to byt z toho,nebo je to neco jineho?Jeste jsem na prvni prohlidce nebyla.Dnes jsem 5tt.Mam radsi zajit?U prvniho tehu jsem to nemela.Jinak nic neboli.

lenicka2323
27. říj 2017

Ahoj všem,jsem na zacatku tehotensvi uz jde videt gestacni vacek ale obcas lehce zaspinim (ruzove a jen na toaletnim papire pri utirani)..mel jste to nekdo taky tak? A jak vse dopadlo?prvni tehotenstvi bohuzel dopadlo spatne na zacatku 16tt tak ted se furt plasim.

snezenka123
26. pro 2017

Holky,potřebuji uklidnit. Pročítala jsem tady různé diskuze, ale stejně ...včera trochu při utření a dneska ráno taky..růžovo světle hnedý výtok..jakoby špinění...celý den nic..až zase teď. Beru utrogestan 1-0-1, ústně. Nikdy jsem v těhu nešpinila.. a kvůli tomu mám pocit, že není něco ok. Na druhou stranu se uklidňuji, že je to třeba překrveným čípkem, nebo prasklou cévkou díky rozpínající se děloze...měla jste to některá taky? Dočetla jsem se, že v tomto týdnu je špinění běžné, ale že je to i nejčastější období potratů...Jsem 5+5tt moc děkuji

jeanne_g
26. pro 2017

@snezenka123 Ahoj, já jsem taky 5+5tt a špiním už 3. den. My čekali opravdu dlouho na dvě čárky, je to ze 3. IVF. Prý je spineni v tomto období časté. Tak ať je vše v pořádku. 🍀

megi89
26. pro 2017

@snezenka123 také jsem V 6tt spinila, pro jistotu jsem hned šla na gynekologii a zvýšil dávku utrogestanu

snezenka123
26. pro 2017

@megi89 a na kolik zvýšili?

snezenka123
26. pro 2017

@jeanne_g a řešil to dr.nějak?

megi89
26. pro 2017

@snezenka123 3x denně. Určitě bych se nechala zkontrolovat u lékaře.

bayt
26. pro 2017

@snezenka123 Já jsem třeba špinila docela dost - asi jak se roztahovala děloha. Tak mi samozřejmě nasadili vag. utrogestan, dneska bych si ho už dát nenechala. Potratu to nezabrání, tak k čemu.

snezenka123
26. pro 2017

@megi89 zítra mu zavolám,jestli tam mezi svátky vůbec je..děkuji. A přestalo špinění po zvýšení dávek? a brala jsi ho vaginálně a nebo orálně?

pandora197
26. pro 2017

@snezenka123 Mě se takhle při prvním těhu rozjel potrat přesně v tomto období,nejdříve růžovo-světle hnědý výtok,pak ztmavl a to byla konečná....Spoustu jiných Ti tu ale napíše,jak to takhle měli třeba celé těhu a v pohodě.Bohužel v tomhle období je to opravdu buď a nebo.Držím palečky ať je vše ok.

jeanne_g
26. pro 2017

@snezenka123 Právě jdu až zítra na gyndu. Utrogestan uz mam kvůli ivf.

bayt
26. pro 2017

@snezenka123 Já tě uklidním, že u mě dokonce jednorázově špinění přecházelo do čisté krve. Ne ve smyslu menstruace, ale trocha jí byla taky. A přitom vše v naprostém pořádku. Takže z toho špinění se prostě nedá nic vyvodit.

megi89
26. pro 2017

@snezenka123 špinění přestalo po zvýšení dávky, když jsem začala špinit začala jsem zavádět vaginálně...

megi89
26. pro 2017

@snezenka123 držím palce 💖 ono v tak brzkém týdnu to je opravdu buď a nebo...

snezenka123
26. pro 2017

děkuju všem, zkusím zavádět ..místo polykání utrogestanu...vím, že je to buď a nebo...a že co se má stát, stane, i navzdory utrogestanu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru