Srdeční akce v 11. týdnu. Může ustat?

karoolka215
30. zář 2019

Ahojky holky mozna budu vypadat jako totalni antitalent,ale bohuzel jsem prvorodicka a o tehotenstvi jeste moc nevim. Jsem na prelomu 11 a 12tt. Jedna moje znama je na tom uplne stejne jako ja a onehda se me ptala jestli je mozne ze pokud se plodu vytrati v tomto obdobi srdecni akce tak ho deloha sama vypudi a nebo jestli se na to vzdy prijde az na UZ. Vubec nevim co ji na to rici a tak jsem ji neodpovedela. Kazdopadne mate nekdo takovou zkusenost nebo informace? Jelikoz se taky vseho bojim a zazivam to poprve asi by me to take zajimalo. Moc dekuji

amazonkajanik
30. zář 2019

Může a nemusí. Každé těhotenství je jiné. Ale v tomhle případě je plod ještě malý,takže by ho děloha mohla vypudit,ale pak by se mohla dělat stejně kyretaz. Segre umřelo jedno z dvojcatek právě v 3měsíci a doktoři řekli,že se vstřebá a zákrok není třeba. Bohužel pak v 5měsíci umrelo i to druhé a to už se muselo nechat vypudit pomocí léků,co se dávají po porodu na vypuzení placenty

pavlinar
30. zář 2019

Muze vypudit samo. Stalo se kamosce po 1.screeningu, ktery byl v poradku

donika
30. zář 2019

@karoolka215 ...pokud chápu tvou otázku dobře, tak k samovolnému potratu dojit nemusí. A ty se o zaniklé srdeční akci můžeš doopravdy dozvědět, až z UTZ.
Ale vůbec se tímto netrap a nestresuj a užívej si těhu. 😊

martiniquest
30. zář 2019

@karoolka215 Ano, deloha samovolne potrati zanikly plod. Stalo se mi to a napsala jsem o tom i clanek - najdes v mem profilu

verunka11221
30. zář 2019

Muze a nemusi. U me na screeningu dr zjistil ze neni srdecni akce, byla jsem 13tt ale vyvoj se zastavil ve 12tt. Musela jsem do nemocnice kde mi davali leky na vyvolani a pak nasledovala kyretaz.

martiniquest
30. zář 2019

@verunka11221 Ale musi. Akorat ze to trva 4-5 tydnu a to uz ti doktor nerekne a rovnou te zene na revizi. Normalne fungujici telo nema duvod uchovavat v sobe mrtvy plod.

verunka11221
30. zář 2019

@martiniquest Nechci se hadat, mozna to tak je. Ja se na nic neptala, chtela jsem to mit za sebou. Miminko jsme moc chteli a byla to pro nas rana. U me asi dobre ze jsem sla. Mela jsem vrostlou placentu a zacla jsem silne krvacet.

martiniquest
30. zář 2019

@verunka11221 tak vrostla placenta neni sranda. U me to bylo vse normalni, takze jsem se domluvila s doktorem, ze to necham projit v klidu prirozene

lennus
30. zář 2019

@karoolka215 Radši nemyslet, ale stává se to. Já šla v 11. t. na kyretáž, bohužel jsem ještě nic nevěděla o přirozeném potratu, u nás se o této možnosti lékaři vůbec nezmiňují, ale je šetrnější pro tělo, kyretou se dělá revize nadlepo a může poškodit dělohu. V západních zemích zmíní i možnost potratit doma.
http://www.strom-zivota.net/prirozeny-potrat-pr...

Držím palce, ať je vše v pořádku!

karoolka215
autor
1. říj 2019

@lennus Ten clanek ktery jste sem dala je velmi prijemny a moc se mi libil 🙂 dozvedela jsem se tam spoustu veci a mam ve vice vecech jasno 🙂 dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru