Stáří plodu podle poslední MS vs. ultrazvuku. Je to tak v pořádku?

lentilka246
2. říj 2023

Ahoj,
mám dotaz, dnes mi gynekoložka potvrdila těhotenství. Cyklus mám cca 35 dní dlouhý a ovulace proběhla +-1 den 11.9. Podle dne poslední MS (začátek poslední MS 20.8.) jsem na začátku 7. týdne těhotenství a dnes mi gynekoložka říkala, že je vidět gestační váček a staří je 4 a půl týdne, což mi nevychází podle ovulace. Objednala mě za 14 dní znovu. Myslíte, že je to ok? Počítám něco špatně? Měl jste to někdo podobně? Děkuji!

mickey100
2. říj 2023

@lentilka246 je to v pohodě 🙂 podle menstruace se to počítá asi na těch 28 dní. Já mám taky mnohem delší cyklus, takže termín dle PM 30.9. A podle ultrazvuku 5.11. 🤷😀

helen_h
2. říj 2023

Kalkulačka nebere v potaz délku tvého cyklu, takže vlastně podle tabulek jsi jakoby o týden jinak (cyklus cca 28 dní, ovulace 14 dní od poslední menses atd.), proto ti vzniká rovnou ten posun stáří plodu. U ovulace 10./11.,9. ti to teď vychází na stáří plodu přelom 4. a 5. týdne. To dle nálezu gyn odpovídá.

reeeza
2. říj 2023

@lentilka246
Ahoj. Ovu máš později, ne 14 dc ale až 22 dc, to je o týden později ( já to tak mám taky). Čili když počítáš ode dne začátku ms, plod je o týden mladší. Po zadání do těhotenské kalkulačky mi vychází 5+0. Takže začátek 6tt nebo konec 5tt ( kdyžtak mě opravte).
Pokud je na ultrazvuku rozdíl pár dní ( odhad 4+x tt), nepříjde mi to nic strašného. Naopak co jsem tady četla v diskuzích tak zcela běžné 🤷‍♀️
Hlavně se nestresovat 🌼

lentilka246
autor
2. říj 2023

Moc děkuji všem za odpovědi! Čím jste se pak řídily, např. při oznámení těhotenství rodině a v práci, termínu podle menstruace nebo podle ultrazvuku? 🤔

gdpr
2. říj 2023

+-2tyzdne je bežný rozdiel aspoň tak mne povedal Dr. Najpresnejšie ti to povie na 1 veľkom UTZ okolo 12tt a ja som sa riadila podľa UTZ

chybadel
2. říj 2023

@lentilka246 do 1. Screeningu se řídíš podle MS a pak podle utz cca od toho 12tt

ivkasolavova
2. říj 2023

@mickey100 to máte velký rozdíl jeden termín září a druhý v listopadu ,nebude to špatně ?

mickey100
2. říj 2023

@ivkasolavova mám zřejmě 39 denní cyklus, takže to trochu ujelo 😂 každopádně nám celou dobu všechny výsledky měření odpovídají skoro přesně k termínu.

lusiana777
2. říj 2023

@lentilka246 já měla poslední MS v únoru, ale otěhotněla jsem až v dubnu, termín porodu a nástup na MD se tedy počítá dle data z prvního velkého UTZ 😉

ivkasolavova
2. říj 2023

@mickey100 tak to je dobrý to jsem ještě neviděla takový skok 🙂Ale hlavně že mimco je jak má být ♥️

reeeza
2. říj 2023

@lentilka246 já bych tak nepředbíhala, první trimestr je nejrizikovější. Oznamuje se většinou až v druhém trimestru 13tt a víc 👍👍

lentilka246
autor
2. říj 2023

@reeeza To já počkám, jen mě zajímá, jestli to počítat tak nebo onak, je to rozdíl dva týdny a kousek, tak ať nepřebíhám 😊🤔

misha31
3. říj 2023

@lentilka246 po prvnim screeningu se stari plodu upravi dle ultrazvuku, s oznamenim bych pockala tedy az po nem. Do te doby je to vzdy takove nejiste

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru