Těhotenské příznaky - skoro žádné nemám a těhotenství si nepřipouštím

horvathova3
18. říj 2018

Ahoj, po minulém SP jsem taková skeptičtější. Těhotenstvi si nějak nepřipouštim a určitě to bude u mě trvat až do Vánoc. Teď jsem v 5+6 od doktora potvrzeno vše je v pořádku, nespinim nic.
Problém je, že nemám skoro žádné příznaky.. přesně takhle to bylo i na jaře. Nic mi nebylo, jsem sice víc unavená ale nezvracim, nemám vůbec hlad spíš mám pocit, že snad i hubnu. Spát můžu celou noc jediné co tak čůrat chodím i 3x za hodinu.
Měla jste to taky některá? Jednoduše mám červíka v hlavě co říká je to stejně jak minule.☹

lazuli35
18. říj 2018

@horvathova3 mám kamarádku, které kdyby nerostlo břicho, ani by nevěděla, že je těhotná. Teď má holka rok a čtvrt a je úplně v pořádku 😉 každé těhotenství je jiné, někdo zvrací jak amina, někdo může skákat po stromech. Já po ZT taky mám červíčky, ale zatím asi těhotná nejsem, bohužel. Nemysli na příznaky, myslím si, že těhotenství může být i bezpříznakové a doktory, kteří tě ve dveřích ordinace vítají větou : tak co, cítíte se těhotně? bych nakopala. Akorát ženy stresujou.
Bude to dobré, neboj, držím pěsti! 🍀

lucie01
18. říj 2018

Já jsem také takhle za začátku také neměla žádné příznaky ( jen před očekávanou MS, mě hodně bolely prsa, tak mi bylo jasné že jsem těhotná 🙂 nebylo mi vůbec špatně, cítila jsem se dobře....kolem 10. týdne mi nebylo vyloženě na zvracení, ale prostě pocit, že na nic člověk nemá chuť, je mu tak nějak divně, ale když jsem snědla cca každé dvě hodiny něco malého, tak se to dalo zvládnout. Později mě pálela teda žáha, ale to jsem snad plivala i oheň 😃 ( v prvním těhotenství asi od 34 týdne v druhém tak od 12 týdne )
Takže hlavu vzhůru, hodit se do pohody a hlavně myslet pozitivně. Každé těhotenství je jiné a to, že je některým špatně, neznamená, že to tak musejí mít všechny těhotné 🙂

priefi
18. říj 2018

@horvathova3 ahojky, neboj, to je v pohode. Ja byla u syna bez priznaku do 8tt, pak to zacalo a fakt to stalo za to 😅 ale mam kamaradky, ktere o tehu nevedely, dokud nezacaly pohyby a rust briska. Jine treba do 9tt bez priznaku a pak jen byly unavenejsi a nic vic.

soda365
18. říj 2018

v prvním těhotenství mi nic nebylo, pohyby jsem měla hodně pozdě - až kolem 22.týdne a bříško se mi ukázalo až na konci 6.měsíce
ve druhém těhotenství jsem cca od 8. týdne vždycky kolem desáté večer zvracela, ale jinak mi přes den bylo dobře, bříško se mi začalo ukazovat mezi 4-5 měsícem a pohyby jsem začala cítit už v 16.týdnu, taky jsem padala únavou
nyní ve třetím těhotenství je mi už cca týden od odpoledne až do večera špatně od žaludku, ale zatím nezvracím a bříško mi roste už teď :( - jsem tak vyčerpaná, že si chodím lehnout s dětma po "O" a večer usínám už kolem desáté - a to jsem sova.... každé těhotenství je jiné - jen doufám, že jestli budu zvracet tak zase až večer, protože zvracení mě vždycky úplně vysálo a pak už jsem se nezmohla na nic - a to by se mi se 2 malými dětmi moc nehodilo :(

elsy3
18. říj 2018

@horvathova3 Ahoj, já nemám dodnes žádné těhu příznaky 🙂 vůbec jsem nezvracela, nebylo mi zle, žádné jídlo mi nevadilo, prsa mě nebolela, občas jen podbřišek jako u MS. Kdyby mi nedávno nezačalo růst břicho, nepřidala bych si vůbec tehotne 🙂 teď jsem 27tt a malá je úplně v pořádku. Takže se určitě neboj🙂 taky jsem měla ze začátku strach, že by to mělo probíhat určitě jinak (podle kamarádek), tak jsem plašila a bála se, že když nezvracim a není mi na nic, něco se děje. Ale přesně jak říkají ostatní, každá jsme jiná 🙂 já jsem nakonec ráda že mi nic není, můžu si to tak víc užívat.

rkozakova
18. říj 2018

Ahoj. Jsem na tom úplně stejně,jako ty. Jsem také 5+6,na kontrolu jdu ale až za 14 dní. A SP jsem měla v červenci.
Sama se také nemůžu zbavit toho cervika v hlavě,ale věřím,že tentokrát to vše dobře dopadne.
Příznaky mám maximálně ty,že se občas zvedne žaludek,ale to stačí zajišťuje suchary. Spánek u mě moc nehrozí,protože po domě běhá 15mesicni batole 😊a to ani v noci moc nespí.

horvathova3
autor
18. říj 2018

@lazuli35
@lucie01
@priefi
@soda365
@elsy3
@rkozakova Holky, děkuju moc 🙂 tak snad to dopadne, už aby byl prosinec. Doktor je naštěstí normalní. Usmál se a řekl, že každé těhotenství je jiné. A jestli mi nic není, mám být i ráda, že si to aspoň užiju. Opravdu si asi neumím představit bejt pořád na záchodě. Manžel je teď nemocný a my máme psa, který je hyperaktivní.. Tak chodím aspoň na delší procházky a snažím se nestresovat. Říkám si, že ani nebývám nemocná, že asi mám odolnější tělo 😀

lazuli35
18. říj 2018

@horvathova3 určitě, vše bude v pořádku, držím pěsti! Kdy máš jít na další kontrolu? Až v prosinci?

priefi
18. říj 2018

@horvathova3 vse bude v poradku 😊 drzim pesti, at screening dopadne dobre 😉

horvathova3
autor
18. říj 2018

@lazuli35 na další příští pátek 🙂 ale v prosinci se bude začínat 13tyden

horvathova3
autor
18. říj 2018

@priefi no snad už vše dopadne dobře 🙂 děkuju za povzbuzení 😘 aspoň, že vyšlo takhle brzy znovu. Na Vánoce bych měla být 15+3. Neumím si představit jak bych jinak vyvadela na TP v tom lednu měla jsem mít 9.1.19

patmouse
18. říj 2018

Tehotna jsem byla 3x. Prvni nedopadlo (v 8tt potrat) z dalsich mam doma dve zdrave deti. Ani jednou mi nic nebylo. Nezvracela jsem,nemela extra chute,nezmenilo se vnimani pachu.... jen jsem byla unavenejsi a ucuranejsi. 😉 Taky jsem si po prvnim nezdaru u druheho tehu rikala,ze to urcite ZASE nedopadne,protoze mi ZASE nic neni... je to normalni,ze se clovek boji,kdyz si necim takovym prosel.

lazuli35
18. říj 2018

@horvathova3 týden vydržíš 😉 ikdyz to bude dlouhé čekání, to věřím! A bude to nejkrásnější vánoční dárek, když bude v 15+3 vše v pořádku 😊

priefi
18. říj 2018

@horvathova3 myslim, ze je to dobre, i tak si asi vzpomenes, ja v sprnu si taky rikala, ze jsem mohla mit uz mimi u sebe, ale jelikoz jsem uz cekala druhatko, tak to byly jen takove myslenky. Ja mam TP 8.1. 😊jsem zvedava, kdy se rozhodne prijit na svet. Syna jsem porodila 40+3, ale on byl o tyden mensi na zacatku, kdezto tento prcek odpovida a obcas i o par dnu starsi, ale beru za to, ze odpovida dle ms

horvathova3
autor
18. říj 2018

@patmouse To je přesně ono ☹ spadnutí těch růžových brýlí.. O SP, ZT, atd. se nikdy nemluví, takže pak jsem žila v představě // ₌ za 9 měsíců miminko. Mám taky jen únavu + čůrání a to je vše.

horvathova3
autor
18. říj 2018

@lazuli35 Doufám, hlavně to plánujeme jako dárek manželovo rodičům🙂 Bohužel manžela měli pozdě (nešlo to) teď jim je 65 a ta představa, že se dožijí vnoučátka a budou se mu moc ještě třeba pár let aktivněji věnovat je krásná představa. 🙂

horvathova3
autor
18. říj 2018

@priefi U nás jak to bylo první tak ty myšlenky byly černější. V sobotu jsem se stala tetou a malej se narodil úplně přesně v termínu. Hele 8.1. třeba budete mít i zajímavý silvestr 😀 těch pár dní..

kristyn.g
18. říj 2018

@horvathova3 příznaky jsem začla mít asi 7-8tt postupně sílily do 14tt a pak naopak pomaličku ustupovaly

priefi
18. říj 2018

@horvathova3 bud ho budeme mit zajimavy, nebo se ho pokusim prospat, pokud to pujde a mocak mi to dovoli 😅 nehodlam riskovat, ze se mi pak rozjede porod a ja budu nevyspana 😅

patmouse
19. říj 2018

@horvathova3 Drzim palce at to klapne. Presne tak,dve carky,za 9 mesicu dite...vsechno zality sluncem... Bohuzel to takto nefunguje vzdy a u vsech. Ale hlavu vzhuru,zkus na to myslet co nejmene a uzivat si to. Lehko se to rekne,ja se pri tom prvnim po potratu taky strasne bala,na kazde kontrole jsem uz cekala,ze uslysim,ze miminko uz neni atd... a ted jsou tomu miminku dva pryc a vzteka se mi tu u snidane 😃 u dalsiho uz jsě byla klidnejsi,proste jsem “vedela”,ze to bude dobry.

kittyy17
19. říj 2018

@horvathova3 já jsem obě těhotenství neměla žádné příznaky kromě rostoucího břicha. Moje kamarádka obě těhotenství problila až do porodu. Tak si vyber co je lepší 😉

horvathova3
autor
19. říj 2018

@patmouse taky nějak teď tusim, že to bude asi lepší. Nebo celkove mám teď k tomu jiný přístup. 🙂 předtím jsem se bala dělat snad cokoliv. Nebudu luxovat jsem ohnutá, nebudu sekat musím tlačit sekačku atd. Teď to beru co se má udržet se udrží.

horvathova3
autor
19. říj 2018

@kittyy17 Moje tělo asi ví, že bych zvracení nedávala 😀. A to konkrétně časově, do práce dojíždím hodinu to by byl problém a doma a v práci moc nestíhám. Takže teď si jenom přeju ať prcek roste dál 🙂

pandabox
19. říj 2018

@horvatmoje priznaky tehotenstvi s prvni dcerou byly, ze proste zadne priznaky nebyly🙂) druhe tehu uz bylo jine, ale ve znameni dvojcat, tak mi bylo i blbe.. (a taky holka versus kluci).

alice2122
22. říj 2018

@horvathova3 taky bych si přála abych neměla žádné příznaky :/ dost ti to závidím ...

karoczde
30. říj 2018

Ahojky.. Tak já se pridávám..jsem na tom stejně.. dneska jsem 7+4 a doufám, že je vše ok. Před půl rokem jsem taky prodělala ZT a o to větší brouk mi leží v hlavě. Já teda byla přesně před týdnem na kontrole a vše bylo naprosto v pořádku..i srdíčko pěkně bilo..ale mám ještě 3 týdny do další kontroly.
. A už pomalu začínám mít zas pochybnosti..:(. Já mám teda akorát trochu citlivější prsa a občas když dyl nejim tak mám trochu žaludek na vodě. Na úplným začátku jsem chodila hodně na wc a měla žravou ..a teď mě to úplně přešlo.. spíš nemám chuť...
A vlastně co ještě mívám, že se mi každý den něco zdá..ale jakože i několik snů denně...nekdo říká, že se to taky bývá méně známý příznak..ale nevím..
Každopádně, kdyby se mě občas někdo nezeptal, tak si snad ani nevzpomenu, že těhotná jsem..
Ráda bych si šla už něco pořídit na miminko, kdyby jedny malé ponožtičky, aspoň bych si třeba připadala tehotně .ale jeste mi přijde brzo a mám strach, že se něco pokazí..

horvathova3
autor
31. říj 2018

@karoczde to je jako bych to psala já 😀 dneska jsem 7+4 v pondělí jsem byla u doktora. Srdíčko tlouklo a 12mm embryo. Další kontrola 19.11.
Je mi špatně akorát ráno a to musím jet autem nebo autobusem jinak mi je docela dobře. Nemám vůbec žádný chutě a kdybych mohla tak ani moc nejím. Za to musím říct, že mám krásná prsa 😁😁 včera jsem nedopla halenku. To že jsem těhotná si vždy vzpomenu, že si mám vzít duphaston mám 1/1/2 dávkování. Kvůli minulemu SP ho budu brát až do 12tt. Jinak jsem absolutně v klidu. Myslím pozitivně. Minule byl opravdu problém 😔 embryo nerostlo jak mělo a sice mělo srdíčko bylo ale o 12 dní menší.. což teď je není skoro naopak. Vím, že mam ovulaci 19dc a embryo teď je dokonce ještě o den větší podle poslední MS. Jsem teď v tomhle hodně optimistická, když si na to vzpomenu. Ale nechci si nic kupovat ani se moc těšit až tak do půlky prosince. Myslím, že by mě to tentokrát moc moc sestřelilo na dno. 😔

horvathova3
autor
31. říj 2018

@alice2122 mívám žaludek na vodě a trochu na zvracení každé rano, kdyz dojíždím do práce a pak je mi zase dobře. Spíš mám problém do sebe ráno něco dostat k jídlu. Doufám, že už to je ale líp ☺️

karoczde
31. říj 2018

@horvathova3 jj tak to jsme na tom podobně🙂. Já byla na kontrole 23.10. A mimi mělo 5,3 mm.. měla jsem být 6+4 A mimi odpovídalo 6+2.. doktor říkal, že je vše v pořádku;). Tak snad už má ta moje borůvka taky okolo toho cm už🙂. Doufám v to 🙂. Musím holt taky počkat až do 20.11.
Právě, že já bych si to taky už chtěla moc užívat a těšit se, ale bojim se, že to tím zakřiknu ...

karoczde
31. říj 2018

@horvathova3 jinak moc gratuluji, že to tak krásně prospívá🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru