Těhotenství - první týdny

tyna13
27. lis 2016

ahojky holky,snad se nas tu sejde více 🙂
Snad poradite nebo reknete nazor. prikladam fotky testu ty svetlejsi jsou delany v jeden den,a ten nejsilnejsi je delany ted v patek. prasky jsem vysadila 21.10 a 24,10 prisla MS od te doby jsem 36 DC a ted v patek mi takto vysel tehotensky test,prasky jsem brala pouze dva mesice. v tydnu jsem mela bolesti a krece v podbrisku chvily jako kdyz to mam dostat pak zas pichlava bolest prsa natekla a bolala a obca sme boleli o zada navaly atd..v sobotu jako kdyz utne a nic prsa mi opet splaskla bricho boli momentalne minimalne a jen jako kdyz je ms a to jen kdyz sem treba v kliu a zacnu se hybat takzacne bolet, mela se i hodne vyboulney nafoukly bricho a taky splasklo,mam strach aby se neco nedelo,vim ze je to vse hodne na zacatku a k doktorce jdu teprv zitra ale testy jsou myslim jasne,spis se desim toho ze ze dne na den prestaly priznaky. je to poprida me prvni tehu,
dekuji moc za cenne rady 🙂 jsem z toho vyjukana je to moje prvni tehu diky.

78marcela
28. lis 2016

@cikom urcite to na tom zalezi, aby nemela nejaky stary přístroj s malým rozlisenim

ivpad
28. lis 2016

@tyna13 tak co? Tak co, tak co? Jsem napjatá jak struna a doufám, že Vám to vyšlo.

astyna
28. lis 2016

Ahoj holky,tak se take pridavam 🙂 ja uz tedy doma mam temer 13 mesicni batole a nyni jsem v 5.tydnu. jako pro minulem tehotenstvi mi hned prestalo chutnat kafe a poboliva podbrisek. Jinak na sobe nic nepozoruju, jo mozna casto jim,ale to ja vzdy pred zimou 🙂 🙂

jade85
28. lis 2016

@astyna Kafe taky nemuzu, respektive mi chutna i voni, ale dela se mi po nem zle od zaludku 🙂 Uz dva tydny jedu jen v bylinkovych cajich a horky cokolade 🙂

ivpad
28. lis 2016

Já taky byla učebnicová, ale co vím tak jsem byla v mém okolí sama.

petuliee
28. lis 2016

i já se přidávám dnes 4+5 <3 12.12. mě čeká 1.kontrola na gyndě, zadařilo se tuk tuk prvni snazeni po ukončení těhu po VVV tak nam držte palce at je tentokrat vse v poradku 🙂

ivpad
28. lis 2016

@petuliee držím všechny co mám

petuliee
28. lis 2016

@ivpad dekuju 🙂 <3

hest
29. lis 2016

se k vám přidám ju?-) mám už doma dvě děti, uvidíme, zda se vydaří a zůstaně třetí, vím to teprve týden, únavu a bolest prsou a chutě na ryby jsem přisuzovala vytíženému stavu...🙂 k dr teprve půjdu, nespěchám..

cikom
30. lis 2016

@hest vítej, já jdu taky k doktorce až příští týden a to už bych měla být podle poslední MS v 7. týdnu a to jsem ještě sestřičce říkala že se mi to zdá brzo aby bylo vůbec něco vidět 😀 , ale prej je potřeba to zkontrolovat ultrazvukem co nejdřív.

addison
30. lis 2016

Ahoj holky. Přečetla jsem si vaší diskusi a koukám, že vás tu je dost těhulek v prvních týdnech 🙂 což vám moc gratuluji. My se s přiítelem snažíme 3. měsíc, dařilo se mi na to tentokrát moc nemyslet,ale před 3mi dny jsem zjistila jakoby malinko vypouklej podbříšek dnes už ani ne měkký na zmáčknutí,občas píchnutí a včera večer trochu křeče.Jestli ovul testy nekecaly tak bych měla být cca 9DPO. Myslíte,že by to mohlo být? Nebo jestli na sobě některá pozorujete to samé? Testy zatím dělat nechci,asi by na nich ještě nebylo moc vidět a navíc jsem 16DC a cyklus mám dlouhý. Děkuji za každou vaší odpověď 🙂

cikom
30. lis 2016

@addison já si myslím že bolavý podbřišek jsem měla snad hned a cejtila sem se tak divně hned ze začátku, ale těhotenství mám zatím potvrzené jen z testu u dr sem ještě nebyla. Takovej znak kterej mě hodně nečekaně zaskočil bylo že jsem se podívala jednoho dne do zrcadla v koupelně a měla jsem hodně zvětšený bradavky a to byl pro mě znak že se nám zadařilo, test jsem si dělala až 6 dní po vynechané MS, byla to první očekávaná MS po vynechání antikoncepce tak sem se bála že to nebude těhotenstvím ale tím že prostě někdy ta menstruace prostě po vynechání nepříjde, ale na testu bylo vidět skoro hned že je pozitivní tak si myslím že se zadařilo. Další příznaky byly že sem se zadýchávala třeba při uklízení, bolelo mě břicho, velká únava ( byla jsem schopná příjt z práce a celý dny jenom ležet), hrozný hlad a žízeň. Ale tady ty příznaky je možné se dozvědět v hodně diskusích.

addison
30. lis 2016

@cikom Děkuji. Ano tady na koníkovi jsem se už dočetla tolika příznaků,ale nikde toho vypouklého podbříšku, dneska cejtím jak když mám v podbříšku nafukovací míček 😀 a stále takovej tlak.Ještě tomu nechám chvilku a uvidíme,ale moc si přeju aby to bylo. Minulý měsíc jsem měla příznaků tolik a nic.Teď je naprostej klid krom toho spodku 🙂

cikom
30. lis 2016

@addison tak břicho sem jako balon měla taky, ale ted se to naštěstí trochu umoudřilo i mě už tak nebolí břicho, ale zezačátku sem myslela že mi břicho i praskne, prej je to normální že je člověk nafouklej, ale teď už mi břicho zase dost splasklo.

addison
30. lis 2016

@cikom Na únavu zatím nijak netrpím krom toho že chodím spát tak v 21:30 což je na mě brzy.Jinak mám jak zde autorka problém se štítnou žlazou tak možná i ty prášky tu únavu tlumí 🙂

cikom
30. lis 2016

@addison obě sestry měly potíže se štítnou žlázou a těhotenství měli úplně v pořádku, ono záleží jak člověk bere vážně doporučení lékařů atd.

lucy131311
1. pro 2016

Ahoj holky, tak hlásím dnes kontrola a první utz, byl vidět gestační a žloutkový váček, srdíčko prý tak za 10-12 dnů. Jak jste na tom vy?

hest
1. pro 2016

Tak já buď usínám v MHD anebo zvracím kde se dá. Sice se snažím fungovat dál, ale nevím jak tohle v práci ututlám, když se mi dělá zle v podstatě celý den..snažím se svačit jak jen to jde, zázvorový čaj..no stejně se mi dost slušně navaluje..

cikom
2. pro 2016

@hest já teda mívám jen žaludek na vodě, ale pomáhá mi si dát ovoce, dodá mi to i energii.

hest
2. pro 2016

@cikom dneska zrovna den kdy okej, i mám energii, včera jsem už nemohal ani vstát, a pak jsem běhala, pak přesun do práce, kde teda to taky stálo za to, hrozně se to střídá..

cikom
2. pro 2016

@hest tak ze začátku je to jako na horské dráze nahoru a dolu, dokonce i břicho mám jeden den nafouklé že si myslím že puknu a druhej den si říkám kam mi to velký břicho zmizelo 😀

lucy131311
2. pro 2016

@cikom Já zrovna včera konstatovala, že prekvapivě nejsem tak unavená jako v prvním těhotenství na začátku a dnes jsem se do 10 dopoledne nemohla probrat, byla jsem jak přejeta parním válcem a vubec jsem celý den taková přešlá, takže je to fakt den ode dne

renykelly
4. pro 2016

@hest ahojky.cetla jsem tvůj příspěvek a s tím zázvorem opatrně!!!! V těhotenství není moc dobrej 😱😱😱😉😉😉😉

renykelly
4. pro 2016

Ahojky holky.tak se přidávám.mela bych bejt v 5 týdnu.příšti týden bych chtěla zajít k doktorovi,aby mi to potvrdil 😉😉.a rovnou se vás zeptam.je mezi váma nějaká máminy která měla plánovaný císař?zajímalo by mě o kolik dní dříve ji dali termín o proti termínu normálního porodu,?

hest
4. pro 2016

@renykelly jakto? já myslela právě že na nevolnosti..no mpžná je to jedno, od včera krvácím vcelku fest, byla jsem teď navečer v nemocnici, tak miminko tamje i má srdeční akci..ale je teda menší než by mělo být..dostala jsem ascorutin a utrogestan a holt se uvidí-(

pulkerova
4. pro 2016

Ahoj holky čím to bude že čelí den mne bolí pod briškem a to pojim a ještě víc bolí než abych něco jedlá ?děkuji za rady

renykelly
5. pro 2016

@hest mrkni na net,nechci ti tady psát nějaký nesmyslný důvody,ale vím,ze když jsem byla poprvé těhotná a byla jsem nastydla,bylo mi řečeno,abych to s bylinkami a zázvorem nepřeháněla.abych o Mimi nepřišla.radeji to prostudujte.taky jsem si říkala že bylinky by neměli vadit,ale i blbá třezalka se nemá brát v těhotenství a dokonce ani při některých antibiotikách.zjistila jsem to náhodou.

renykelly
5. pro 2016

@hest držím palečky ať vše dobře dopadne 👍😉

hest
5. pro 2016

@renykelly jojo o třezalce vím, ale ten zázvor piju když mě bolí v krku nebo na ty nevolnosti, teď jsem ho pár dní stejně nepila, no uvidíme..ani usnout z toho nemůžu.-)

tecka79
5. pro 2016

@hest ahoj, přidávám se....Čeká mě první kontrola na gyndě, tak čekám jak na tom jsem. Podle testu těhu, ale týdny atd...jsem neřešila, nechám se překvapit, pokud se mimi udrží.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru