Těhotná po potratu

prostejina
13. bře 2016

Ahoj maminky 🙂
Jsem tu nová a ještě se tu úplně neorientuji, takže jestli tu takové téma je, tak se nezlobte 🙂
Chci se s vámi podělit a můj příběh a případně tu najít někoho podobného, nebo znát váš názor. Před 2 roky mi zjistili endometriozu, podstoupila jsem hormonální léčbu a s přítelem (teď už manželem) jsme se domluvili, že jakmile dodělám vš, tak zkusíme miminko. Otěhotněla jsem relativně brzy - 3 měsíce po svatbě. V 8. týdnu jsem ale začala krvácet, a na pohotovosti mi řekli, že tam je hematom a miminko se přestalo vyvíjet. Takže jsem podstoupila kyretáž. Nechala jsem dvě MS a začali znova. V únoru jsem byla dost nemocná, měla jsem ucpaný dutiny, ale bez teplot. Myslela jsem, že neotěhotním hned, ale ono se povedlo napoprvý. Teď jsem 7+1 a ve středu jdu na kontrolu. Dr říkala, že to vypadá líp, než to první, že to je úplně jinak založený těhotenství. Beru Utrogestan preventivně. Mám ale hrozný strach, aby bylo všechno OK, když jsem byla na začátku těhotná.. máte některá podobnou zkušenost? Jak to dopadlo? Děkuju a krásnou neděli 🙂

kika_21
13. bře 2016

@prostejina Ano, dopadlo to dobře.Držím palce, není důvod se obávat. 🙂

kaci11
13. bře 2016

Ahoj prodelala jsem zamlkly potrat pak po roce dcera bez problemu ted po 2,5 roce syn s problemy od zacatku. I trimestr 2 hematomy a diagnoza hrozici potrat uklidnilo se to az ve druhem trimestru. A ke konci tehu vysoky krevni tlak. Syn se narodil o tyden driv s vahou 4350g a 50 cm. Neves hlavu vse dobre dopadne hlavne se nestresuj.

amendee12
13. bře 2016

Ahojky, minulí rok v řijnu jsem prodělala potrat v 7tt.:-/ bylo mi hrozně, nechala jsem 6nedělí, pak přišla 1ms a hle už jsem 10týden..ale strach mám pořád.:-/

prostejina
autor
13. bře 2016

@amendee12 a co bolesti břicha? Mas? Ha občas jako na menzes, někdy to řeže..k dr jdu az ve středu, do ty doby se snad zblaznim strachy.. Nekrvacim, ale beru ten utrogestan, takže se bojím, ze nekrvacim díky němu.. Ach jo..:(

amendee12
13. bře 2016

@prostejina ne to ne v tvém týdnu jsem to měla taky🙂 i ted během dne se mi to stane. Ja byla u dr v pátek a našel mi hematom tak mam ascorutin 3x denně. A mám klidovej režim. Neboj musíme myslet pozitivně🙂 taky mám strach.

amendee12
13. bře 2016

@prostejina a kdyby u nás ty miminka nechtěli bejt tak nebudou i přes nějaký prášky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru