Těhotná vychovatelka ve družině, je to pro mě bezpečné?

lucieeha
23. bře 2015

Zdravím, jsem v 6.týdnu těhotenství a pracují jako vychovatelka ve školní družině.. Okolo mě hluk, virózy, střevní potíže, chřipky. Může to být pro mě nebezpečné? Mam jít 31.3.na kontrolu, mam počkat nebo raději jít na gyndu dříve? Děkuji za rady 🙂

lucinka58
23. bře 2015

@lucieeha Hele, je to plně na tobě jak se cítíš. Já osobně bych na rizikové pokud bych nemusela, tak nešla. Bohužel jsem na něm v 11 tt skončila a od té doby jsem doma a budu prakticky až do nástupu na mateřskou. Ale je fakt, že jsem za ty měsíce co nejsem v práci přišla o hodně slušný peníze, takže taaaakkkkk..... ☹ Ale samozřejmě zdraví miminka je mi přednější jak cokoliv jiného 🙂

lucieeha
autor
23. bře 2015

@lucinka58 tak ty peníze mi vadí právě.. Jsem jen strašně unavená a bojím se těch bacilu,ale nic jsem nechytla (musím to zaťukat)

radushka1
23. bře 2015

@lucieeha Já si myslím, že ne, pokud jsi to vydržela do teď... Já šla na rizikové měsíc před mateřskou, pracuji s lidmi a mezi lidmi, bylo to v tehdy v únoru v období viroz, celá pobočka jsme kašlala, nakonec jsem bohužel skončila na plicním (mám chornickou bronchitidu a ty virozy ji rozjely, tak že jsem myslela, že malou vykašlu), tak mě už nechali doma raději, ale to bylo ke konci těhu... teď už období viroz bude končit, by ses doma s omezenými vycházkami zbláznila. Pokud nemáš žádné zdravotní problémy, papkej vitamíny a vše bude oki 😉

radushka1
23. bře 2015

@lucieeha únava na začátku je normální, někdy až do 3 měsíce...pamatuji si, jak jsme s kolegyňkou usínaly v práci, když tam nikdo nebyl...bohužel to často nebylo...ale zmákly jsme to 😀 ... Kdybys to nedávala, dej si neschopenku třeba na 2 týdny, měsíc...

deathy
23. bře 2015

Já jsem doma od prosince kvůli krvácení. Taky jsem se bála, že ty peníze budou šílený. Ale nakonec jsem zjistila, že když bych stále stejně denně dojížděla (měsíčně mě benzín vyšel tak na 3000 jen do práce a z práce), tak jsem na tom finančně vlastně stejně. Takže žádný šílený skok do miziny. Díky bohu...
A upřímně, po počátečním šílení, že jsem furt doma sama, vycházky "jen" od 12 do 18 (stejně jsem kolikrát nikam nešla, jak jsem byla unavená)... si to teď celkem užívám. Klid, žádný stres, jedu si vlastním tempem, odpol vyzvednu dítě ze školky, rovnou se udělá procházka... prostě taková ta pravá předmateřská dovolená. Pak už to žádná dovolená nebude 🙂
Takže jestli se dovedeš smířit s nastavenými vycházkami a dr. ti to vzhledem ku zdravotním ohledům napíše... nedělala bych si s tím asi hlavu.

lucinka58
23. bře 2015

@lucieeha Únava je na začátku těhotenství naprosto normální. Byla jsem jak spící pana 🙂 Bohužel mě to teda ani moc nepřešlo doteď 🙂 Hele hlavní je jak se budeš cítit Ty 🙂 Musíš si zvážit své pro a proti. Je pravda, že být doma na rizikovém znamená dodržovat léčebný režim a teda z osobní zkušenosti musím říct, že sice už jsem si na režim doma zvykla, ale i tak je to někdy nuda k ukousání a mít vycházky jen na 6 hodiny denně není taky žádný med. Prakticky nikam nemůžeš odjet..... ☹

lucinka58
23. bře 2015

@deathy Jooooo, s těma dětima je to rizikový asi snesitelnější. Já zatím čekám první a tak je fakt, že se ze mě stala domácí kuchtička a manžel už se směje, že si mám otevřít vlastní cukrárnu 🙂 Furt něco peču a kuchtím abych se aspoň na chvilku zabavila 🙂

apacheee
AMBASADORKA
23. bře 2015

Ja pracovala jako ucitelka ve skolce a odchazela jsem na md na Konci 36.tydne,nechtela jsem byt zavrena doma

deathy
23. bře 2015

@lucinka58 Jo jo, s dětma už je to jinačí. Já začátek doma tak nějak prospala, pak přišla právě vlna sebelítosti, že jsem doma furt sama... dcera se se mnou občas nudila a dala mi to i sežrat 😀 a teď jsem ve fázi klidu, radosti z gauče a je mi fajn :D když mám nával energie, tak si dělám něco doma a když je venku hezky, tak si fakt uděláme malou prochajdu.
Rozhodně bych se do práce nevrátila - lidi, no moooooc lidí (dělala jsem na úřadě), každodenní stres nejen s prací, ale i se stíháním školky.. domů jsem jezdila večer, takže zase nebyl čas na dceru.
Takhle mi to momentálně fakt vyhovuje.

lucieeha
autor
23. bře 2015

@deathy
@lucinka58
@radushka1
Tak ještě uvidím..když tak bych si šla na 14 dní na neschopenku si odpočinout.. Uvidím no, ale mám strach z těch chripek

lucieeha
autor
23. bře 2015

Navíc bych se doma upoutala asi nudou

mandala
23. bře 2015

Bacily jsou všude, tomu se neubráníš, podle mě to není důvod na neschopenku.

deathy
23. bře 2015

Je pravda, že zase když budeš izolovaná doma, tak pak na tebe někdo nedej bože prskne cestou do poradny a co pak?
Já marodila dvakrát za tenhle rok a to jsem doma. Takže si to fakt s těma bacilama nevybereš... samozřejmě, chápu, družina, spousta dětí, tam to lítá... ale ono to lítá asi všude.
Já ve středu vystrčila nos, jela jsem na nákup na dcery oslavu a hle? Již druhý den ležím asi se střevní chřipkou a z jídla to fakt není.. a to nejezdím MHD, kde je větší koncentrace lidí. Z domu až do obchodu autem a stejně to stačilo aby mě skolil nějaký ten bacil.

zabzulka
23. bře 2015

@lucieeha ahoj, já šla na PN v sedmém týdnu, měla jsem problémy s krvácením, pak začal podzim a u mě v práci (open office) začínala "sezona" nemocí. Nakonec jsem na nemocenské zůstala až do mateřské a nelituju..Rozhodně jsem se nenudila, pracovala jsem z domu, věnovala se synovi a domácnosti, takovou možnost volného času jsem neměla roky a zase dlouho mít nebudu, takže jsem si to užila 🙂

lucyp13
23. bře 2015

já bych nešla..ze začátku mi bylo dost mizerně ale stejně jsem do práce chodila, protože bych se doma sama celý dny zbláznila..stačí mi teď těch 8 týdnů před porodem...vše hotovo a jen čekám ..a nebaví mě to..sem tam procházka, nákupy, doktorka..ale jsem ráda že jsem neposlechla dr. a na rizikový nešla (krvácela jsem ze začátku) alespoň jsem si zachovala relativně zdravý rozum

evcann
23. bře 2015

@lucieeha já bych nesla, mám podobny problém, krvacela jsem tak jsem byla mesic doma a prisla jsem o dost penez, takze jsem se vratila do prace. Vypocitava se z toho pak mi materska, takze ja bych nesla. Nějaký závažný problem proc byt doma nemas. Ja mam mit od zacatku rizikové uz jen kvuli zdrav. stavu tak tim, ze jsem po umelem opl. a nejsem doma.

lucieeha
autor
23. bře 2015

@evcann
@lucyp13
@zabzulka holky moc děkuji za postřehy 😉

kaccistar
23. bře 2015

@evcann materska sa ale vypocitava z platu realneho, nie s tej nemocenskej. Pretoze prave keby nahodou zena je celu dobu na rizikovom tehotenstve, tak by potom matersku mala strasne nizku a to je prave chranene tak, ze sa berie poslednych 12 skutocne odpracovanych mesiacov, nemocenska sa nezapocitava. Tak toto by som ani ak rozhodujuce nebrala. Skor by som zvazila, ci stoji za to sa doma nechat zavriet, max 6 hodin povolene vychadzky rozlozene pocas dna, max ale do 19.00 hod. Takze je to trosku ako taky trest za rizikove tehotenstvo ☹ takze az pride leto a bude niekto na rizikovom len z preventivneho hladiska, tak sa ukracuje o tu moznost chodit normalne von. 😒 Ine je samozrejme, ked su na rizikove tehotenstvo zavazne dovody, tak vtedy to tak proste je, v zaujme minimka i maminky 😉

naomi6
23. bře 2015

@lucieeha Záleží na tom, jak se cítíš a jestli bys byla doma spokojenější. Někdo by se doma nudil a někdo by byl zase ráda, že může dlouho vyspávat a užívat si to. Ale bacilů bych se až tak moc nebála. Nakazit se můžeš i v autobusu, v obchodě.....Držím palce při rozhodování 😉

lucieeha
autor
23. bře 2015

@naomi6 děkuji uvidím no 😉

danfal
23. bře 2015

@lucieeha učím a čekáme dvojčata a na neschopenku jsem šla až ve 22.týdnu.

irisie
23. bře 2015

Ja delam ve skolce. Pri prvnim jsem chtela delat normalne a bohuzel v 15tt potrat, ted jsem sla hned na pn! Plne te chapu, rodice do skoly nacpou deti s cimkoliv... nikdy nevis kdy ti prijdou s nestovicemi, zardenkami aj!

lucieeha
autor
23. bře 2015

@irisie právě no..poradím se s gynekolozkou..ale na první kontrole říkala, že do práce mohu..mam ale strach.. Zase jak psaly holky bacil mohu chytit v podstatě kdekoliv

irisie
23. bře 2015

@lucieeha ja jsem doma uz dva tydny! Hned co jsem odesla vyskytly se ve skolce nestovice. Navic po predeslem potratu me chtela dat na nemocenskou hned v patem tydnu. Zalezi na tom jak to citis a jake deticky vam tam rodice davaji. Jelikoz u nas i zretelne nemocnemu diteti doktorka napise zdravy, schopny kolektivu....tak jsem to vzdala!

deathy
23. bře 2015

@lucieeha On zase není bacil jako bacil. Nějaká lehčí chřipka nebo nachlazení tě nezabije, to je jasný. Ale třeba co jsem se dozvěděla, ve školce byl klučina se spálou... 😕
Jestli třeba bydlíš někde mimo město, tak si myslím, že tam se fakt max. potkáš s nějakým nachlazením. Samozřejmě ve školkách apod. zařízeních je to jedno přes druhý a pokud nemáš dobrou imunitu, což já třeba nemám, tak můžeš padnou jednou, dvakrát, třikrát... a to je teda na pytel.
Poraď se s dr. a hlavně - dej na svůj pocit. Jako je asi zbytečný, abys byla v nervu z toho, že tě prckové můžou nakazit. To budeš zase sama sebe psychicky "týrat" a to taky stojí za prd. Nebo z druhý strany, jak často jsi třeba marodila? ...
Radši si to udělej tak, abys byla ty v klidu.
Já jsem řekla, že do práce už se nevrátím. Fakt mi to za ty nervy taky nestojí, mraky lidí, v zimě kosa jak blázen, bezdomovci, občas se nám tam vyskytl i nějaký ten feťak... brrrrrr! A všechno jsme to měli z první ruky, jako taková první linie, co si vyžere všechno...
Doteď vidím sebe a manžela, když jsem toho jednoho večera zjistila, že krvácím. Strach, neskutečný strach a ochromení. Miminko je tak trochu vymodlený a jde mi především o jeho zdraví. Takže já se radši "unudím" doma, ale zmenším tím riziko snad na minimum. Jestli chápeš jak to myslím 🙂

lucieeha
autor
23. bře 2015

@irisie dnes jsem posílala 2 děti s střevnimi potížemi domů, ale cítím se dobře občas jsem ununavená, ale to k těhu patří

veronika182
23. bře 2015

@lucieeha ahoj,já bych šla...kamarádka je učitelk a chytla v těhu pátou nemoc...za ty zbytečný testy a stres ji to určitě nestálo. Já pracuju v bance a musím podat ruku každému špindírovi..už jsem tam zažila klienta s pásovým oparem,tuberou...nehodlám tam být.

lucieeha
autor
23. bře 2015

@deathy jojo chápu tě.. Já teď docela dlouho nenarodila, akakorát jsem trpěla na kvasinkové záněty, ale ty nikde nechytim poradím se s dr.na kontrole příští týden

amazonka.k
23. bře 2015

Já bych určitě šla, detsky kolektiv je promoreny nemocemi, sestřenice u uc. ve školce od nich teď chytila zlatého stafylokoka, nestojí to za to, radši bych se doma ukousala než nedej bože přišla třeba o dítě.

mandarinkka
23. bře 2015

Podle mě záleží na tom s jakýma nemocema se v práci setkáváš a jak jsi na tom s imunitou. Já taky pracuju jako vychovatelka u dětí, ale v jiném zařízení než ve škole a máme tam každou chvíli něco nakažlivýho, třeba rotaviry, různý záněty očí atp. Ze začátku jsem tam chtěla v těhotenství zůstat, bylo mi dobře a neuměla jsem si představit, že bych byla doma... ale začala jsem krvácet, tak jsem musela zalehnout. No a nakonec jsem byla moc ráda, protože teď co jsem těhotná, tak chytnu každý nachlazení a léčím se z toho dva tři týdny.. Takže kdybych chytla v práci nějakou horší chřipku nebo nedej bože ty rotaviry, tak by to bylo na houby.. A na tý nemocenský to není tak zlý, utíká to rychle🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru