Termín porodu červen, červenec. Je tu někdo na chat?

jituskamou
19. pro 2020

Ráda budu když mi tu někdo napíše

l.u.c.i.e
3. kvě 2021

@nagojka, nato jak pořád strašili Prahou a výměnou krve už do dělohy, tak musím zaklepat, že se malá drží a roste jak má. Je kontrolovaná každý týden a doktor už je optimista, že to do 37 tt dáme. Ano, od tohoto týdne bude pro ně plně vyvinutá.

pepickovapavlinka
3. kvě 2021

Já jsem dnes 29+1tt na poslední kontrole ve 28tt měla malá 1135g zatím hlavičkou nahoru

gabina80
3. kvě 2021

@l.u.c.i.e moc moc gratuluji,😁😇😄🤗 to je to nej

mia636
4. kvě 2021

Ahoj holky, ja budu asi prvni. Mam termin 15.6. Na minule kontrole byl maly hlavickou "skoro" dolu. Doktorka rikala ze je ve spravne poloze a mel by uz zustat hlavickou dolu. Jsem ale zvedava ted na kontrolu protoze mi prijde ze se tam furt toci a nejcasteji lezi podelne. Jinak me hlidaji kvuli vaze miminka. Prvni syn byl velky 4,4kg a to odhadovali na 2,5kg. Ted to zatim vypada ze druhy bude mensi. Tak se modlim aby to tak opravdu bylo.

bbarshaa
4. kvě 2021

@mia636 Tak to držím palce, ať je hlavně porod co nejklidnější 🙂.
Já mám termín na červenec. Tak dej pak určitě vědět, jak jste to s malým zvládli.

ema90
4. kvě 2021

@jituskamou Ja mam termin 5.6. Cekame dvojcata 🙂

jituskamou
autor
5. kvě 2021

@geonisa my kousek od Jihlavy

jituskamou
autor
5. kvě 2021

@ema90 tak držím palečky

jituskamou
autor
5. kvě 2021

Tak mi dneska přišel balík objednavala jsem si věci do porodnice hned jsem o 1500 lehčí co vy už máte věci nějaký já teda ještě jednu kojici podprsenku na noc pokud mate s nějakou zkušenost mají velké velikosti tak mi prosím dáte odkaz 😊😊 věci do porodnice jsem kupovalana benu lékárna měli tam vše co je potřeba nevím jestli nejlevnější ale to teď neřeším potřebovala jsem mít klid ze mám tašku připravenou 😊😊

nagojka
5. kvě 2021

@jituskamou ja mam veci zatim jen pro mimco..myslim si ze na prvni mesic az dva toho mam az pozehnane na to ze bude letni mimco,verim tomu ze polovinu veci ani neunosi..ale co..🙂🤦🤦kdo tomu vsemu ma odolat😂😂😂

ema90
5. kvě 2021

@jituskamou Ja jsem vse objednavala na Pilulka.cz.
Kdybych mela secist vsechnu kosmetiku+veci do porodnice a takovy veci jako odsavacka, teplomer atd (proste kosmetika+zdravotni potreby a lekarna), tak jsem na nejakych sesti tisicich urcite 🙈.

bbarshaa
6. kvě 2021

@jituskamou 😁🤦🏻‍♀️ mě už těch balíků přišlo.... A prakticky půlka výplaty je v pánu 😅. A to ještě dost věcí kupoval snoubenec. Ale tak počítám do toho i skříňky apod. Takže my už máme většinu věci dom.
Rodim teda v červenci, ale tak nějak bych chtěla mít už začátkem června všechno komplet připraveny, člověk nikdy neví. A hlavně pokud to tedy rozvolní, máme v plánu par táborů apod. 🙂

sanyy22
6. kvě 2021

Holky mohli by jste prosím napsat co přesně budete brát pro sebe a co pro prcka do porodnice ? Já budu zbytek věci dokupovat příští víkend, tak by mě zajímalo co si berete vy, nebo scim máte zkušenost. Mám pocit že nemám ještě nic 😀

pepickovapavlinka
6. kvě 2021

@sanyy22 pro sebe jen noční košili,kojo podprsenku,ponožky,kalhotky klasik i síťované,poporodní vložky,ručník,osušku a hygienu.Pro malou jen plínky a vlhčené ubrousky jinak mi vše dají.A zbytek doveze manžel až si pro nás pojede

lachtanice86
6. kvě 2021

Ja nemám koupeno ještě vůbec nic, jako ani jednu věc, ani nevím kde budu rodit, porad jsem v klidu. Jsem teprve 30tt

ema90
6. kvě 2021

@sanyy22 Kazda porodnice to ma jinak a maji na svych strankach vypsany seznam co budete potrebovat a co ne, tak se mrknete. At netahate zbytecne veci a mate misto treba na neco jinyho zase.
Ja budu rodit poprve ale urcite s sebou nepotahnu celej byt 😀 Ostatne kdyby mi neco hodne schazelo, tak to muze partner dovezt. Kamaradka treba nepotrebovala vubec pliny pro mimino a nekde zase psany jsou, takze se fakt mrknete na stranky porodnice.
A nezapomenout na dokumenty.

nagojka
6. kvě 2021

@bbarshaa jsem stejneho nazoru🙂taky bych chtela mit v cervnu hotovo...nechci pak v nejakych vedrech litat po kramech a schanet veci na posledni chvili...v cervnu budu doladovat uz jen naky detaily a v cervenci se budeme venovat priprave na porod😂😂🤔❤️

geonisa
6. kvě 2021

Já si hlavně nejvíc přeji , aby nebylo v létě moc vedro 😅😅. Když si vzpomenu na minule , když jsem byla těhotná . Měla jsem 2x po sobě opáčko 6 neděli ... a tenkrát v létě bylo 40 stupňů .... takže tento rok se modlím za 25 😅😂. A doufám , že tentokrat se to zas nebude opakovat .

bbarshaa
6. kvě 2021

@geonisa Taky bych byla vděčná, kdyby nebyly šílený horka a dle předpovědí by to mohlo vyjít 🙂. Prý by nemělo být nijak horké léto.

geonisa
6. kvě 2021

@mia636 😄😬 ta váha je fakt zajímavá . Ten jejich odhad . Já jsem měla opačný příklad . Dr ni říkala , že malej bude mít 4 kg . A pak měl nakonec 2,8 kg 😂. Takže teď se vůbec nestresuji nějakým odhadem váhy co řekne . Stejně to zas bude jinak .

mia636
6. kvě 2021

@geonisa to bych brala radeji kdyby se mi s tou vahou spletli opacne 😀

geonisa
6. kvě 2021

@mia636 no to je mi jasný

jituskamou
autor
8. kvě 2021

@nagojka to já nic nakupovala můj bratranec i druhy bratranec a Svagrova mají roční miminka takže jsem to zdědila

abunny
12. kvě 2021

Jooo holky, to já jsem si říkala taky ještě nejsem ani v 30tt tak pohoda... no a pak mi paní doktorka oznámila, že se malá chystá už nějak dřív 😲 Tak jsem se vyděsila, že vlastně nemám ještě tašku do porodnice atd. atd. 😀 Tak to teď raději už trochu řeším ať jsem připravená... 😀 To jsou zvraty...

abunny
12. kvě 2021

@l.u.c.i.e To jsou super zprávy!!! Moc na Vás myslím a držím palce! 🍀 Moc moc fandím, jste obě velké bojovnice ❤

l.u.c.i.e
12. kvě 2021

@abunny, děkuji, držíme se. Dnes byla zase kontrola a na ultrazvuku se malá stačila otočit z konce panevnim na polohu hlavičkou dolů. Doktorka z ní nemohla. Jinak se držíme. Už má 1665g. Pokud půjde pořád vše dobře, tak v 36tt se domluvíme na termínu porodu, aby na ní byla připravená krev na JRIP a pravděpodobně mě nechají rodit přirozeně, jestli to bude stále vypadat dobře.
Jak to, že se mrnousek chystá dřív? Naléhá??? Jinak taky nemám připravenou tašku a měla bych už mít... aspoň mám už připravené oblečky. Do týdne přijde postýlky a pomalu objednám i kočárek.
Držím palečky, ať jste 2v1 co nejdéle 😉

bbarshaa
12. kvě 2021

@abunny A jak to paní doktorka pozná? ☺️
Jsem 30tt dnes sem byla na kontrole a vše vypadá OK, takže já snad muzu být v klidu, ale mám celkem strach, ze by to mělo přijít někdy dřív třeba o měsíc, budu mít totiž tou dobou partnera pryč a asi nepřežiju, ze tam nebude a hlavně bude vše hodně komplikované, pokud to nastane a já z toho teď začala mít nějak nervy.

nagojka
12. kvě 2021

@bbarshaa nad timhle ja se snazim moc nedumat protoze mesic pred terminem porodu jeste jeden na prodlouzenej vikend...😂😂👍muj chlap taky pracuje 80km od baraku tak by mi bylo lito kdyby to na me prislo zrovna kdyz tu nebude...

bbarshaa
13. kvě 2021

@nagojka 😁 To my jedeme spolu taky na týden pryč. A ne měsíc, ale asi 20 dni před termínem. Ale to jedeme spolu a po ČR, takže z toho se nijak nestresuju. Ale, že má být měsíc před termínem ve Švédsku, odkud nepřijede proste dřív, takže bych to měla hodně moc komplikované kdyby opravdu nastala ta situace, tak z toho jsem vážně na nervy 🤔.

A myslíte holky, že doktor pozná, nebo by mohl alespoň tušit, že se třeba malá chystá o měsíc dřív ven? 🙂

jituskamou
autor
13. kvě 2021

Ahoj, holky otázka pro zkušené jsem 34 tt pár dni mám bolest bříška jako celého ne jen podbrisek bolest není stálá jen občasná vyzkoumala jsem ze vrací když se nějak aktivně nemůžu když mám třeba záchvaty uklizeni atd při procházce ale někdy to přijde i bez důvodné čím to muže být

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru