Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Test na cukrovku v 11.-12.tt. Máte zkušenost?

ziraffka13
23. srp 2019

Ahoj, máte někdo zkušenosti s testem na cukrovku už na konci prvního trimestru? Jak jste to zvládly i s případnými ranními nevolnostmi? A ještě se chci zeptat, máte zkušenosti, že po nějakém jídle hodnota stoupne výrazněji (je mi jasné, že po sladkém, ochuceném, některém ovoci, rýži), spíš mě zajímá něco, co vás překvapilo? Děkuji za odpověď 🙂

veronikava
23. srp 2019

Ahoj, já jsem teda byla až ve 2 trimestru na testu na cukrovku. Každopádně to není tak strašný jak každý říká, mě každý strašil jak mi bude špatně a že se to nedá a že potom budu zvracet a tak a nic😄. Já jsem den před tím jedla naposledy v 18:00 přes den jsem jedla co jsem chtěla, ale večer pak už nic a jak jsem nebyla najezena tak mi ta sladká voda docela bodla, ale je pravda že toho bylo moc😄. Každopádně se to dá zvládnout🙂 budu držet palce ať máš dobre výsledky🙂.

mona91
23. srp 2019

@ziraffka13 já jsem GDM zjistila dřív než před testem selfmonitofingem. Hodně jsem zapasila s ranní glykemii a zkoušela jsem všechny možné druhé večeře nakonec jsem musela byt na PADech prakticky cele tehu. Nejlepší na cukr jsou bílkoviny po mase a tak cukr luxusní. Já třeba nemohla ani mléčné výrobky mliko jsem stáhla úplně minimálně i v kávě, to mě překvapilo ze mléčné výrobky s GDM jsou u hodně žen problém. Já po bílém jogurtu měla 8 cukr 🤦‍♀️ Tak jsem jen volala a oni ze u tehu to tak je no často. A žádné odtucnene nebo polotucne to je všechno doslazovane.

malytlustyhroch
23. srp 2019

V prvnim tehu jsem mela ranni nevolnosti jeste kolem 25tt, kdy jsem byla na OGTT, a i tak se to dalo. Uz si to nepamatuju presne, ale myslim, ze jsem ukecala odberove misto, ze muzu prijit na devatou (ale ja jsem mela v te dobe i hodne posunuty spanek a usinala jsem az dlouho po pulnoci). Samotny test byl ok, horsi bylo to kolisani cukru cestou domu, to jsem si nadavala, ze jsem nepozadala manzela o doprovod. V druhem tehu uz mi to kolisani neprislo tak strasny, ale nevim cim to bylo, kazdopadne doporucuju nepodcenit tu svacinu s sebou.

denisa2406
23. srp 2019

@ziraffka13 Ahojky, me to taky ceka.. tatka ma cukrovku, tak me doktorka dala zadanku na pristi tyden, kdy budu 10+2 moc se na to netesim, protoze vsude slysim, ze je to hnus.. ranni nevolnosti nastesti nemam, tak snad to nejak preziju.. ale bude me vyzvedavat manzel.. protoze bez jidla od rana az do pul jedenacte me asi nebude nejlip 😖

kejt29
23. srp 2019

Me prekvapilo, ze kdyz jsem si dala na obed varene brambory jen s maslem cukr vyskocil a drzel se. Kdyz se da k bramboru maso (bilkovina) cukr tolik nevyskoci a hlavne se lip odboura.

ziraffka13
autor
23. srp 2019

Děkuji za info 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli