Třetí dítě nebo interupce?

broucinda1
14. únor 2017

Ahoj, milé uživatelky. Po několika probrečených nocích se chci svěřit a prosím o váš názor. Jsem vdaná, doma máme krásné a dvě zdravé děti ( 5 a 1,3 roku). Před pár dny jsem zjistila, že neplánovaně čekáme třetí. Ne nebyli jsme nezodpovědní. Styk je vždy chráněný. Děti miluji, ale nevím zda bych zvládla třetí. Celé dny nemyslím na nic jiného než na to, jak se rozhodnout. Srdce mi řiká, že bych se dalšího broučka nechala, přece jenom by to mohl být další skvělý člen rodiny a jen nad myšlenkou, že může vnímat to, že se nad ním rozmýšlíme zda dostane šanci nebo mě bolí. Nad prvními dvěma dětmi jsme brečeli štěstím a nad tímhle brečím zoufalstvím. Rozhodnutí beru i s ohledem na ty dvě, které máme. Vím, že dcera i teď se někdy cítí, že už není prostě tou jedinou a co potom? Jak by se cítila pak, když by přišel další? /plně už stranou? Vím, že tohle nedá z dálky posuzovat, své děti každý známe nejlépe...a co ten druhý? Je to úplný maman a budou mu dva, když by se třetí narodilo. Byt máme malý, barák by byl ted asi ještě v nedohlednu a nemluvím o veškeré výbavě pro mimi. Před měsícem jsem dala komplet už vše pryč... Jsem v sedmém týdnu a pořád nevím... Nechci aby dala třetímu šanci se narodit, ale ve výsledku měli všichni tři děti doma mámu unavenou, strhanou, nervozní jak prase apod. Už ted někdy taková jsem. Vím, že budou chvíle i stěstí a mnoho lásky, ale vím že se nerozhoduju jen za sebe, ale za celou rodinu... Děkuji za vaše názory

nafuka
14. únor 2017

@broucinda1 místo v srdíčku svojí mámy, to je to co potřebuje maličké nejvíc.

broucinda1
autor
14. únor 2017

@katgatoo Vyhasnout tlukoucí srdíčko? Myslíš,že to je to po čem toužím?přjde ti tohle fér?sama jsem po dceří kdy jsme se dlouho snažili o drhé samovolně potratila a věř mi, že jsem se dlouho trápila a vylézt v nemocnici na tu lůžko, kde se k tobě chovali jako ke kusu dobytku co jde jen na porážku opravdu nebyl skvělý zážitek a to jsem přišla o to malé nedobrovolně. Myslíš že ted je to pro mě ještě snažší? Jí tam znovu a naopak dobrovolně? Jenže já už máma jsem a to dvou dětí, které miluju jako nikoho jiného jako každá máma a proto taky chci být hlavně psychicky v pořádku, at třetí máme nebo ne. A rozhodně si děti nepořizuju proto, aby se o mě ve stáří staraly. Mám je proto, že je chci a miluju, ale musím vědět, že na to opravdu stačím.Dělala jsem vše, abych nikdy v takové situaci nebyla, bohužel ochrana selhala..ale prosím, takové řeči opravdu poslouchat nechci.

odula
14. únor 2017

Ahoj, my jsme nedavno přivítali tretatko a je to nádhera. Malička je skvěla, obě děcka ji milujou a dala nam všem novej "drive". Starší jsou nadšení že mají sestřičku, starají se o ni, nejstarší se stal velkým ochranitelem 🙂 bude to skvělý, uvidíš. Jak se říká že se láska nedělí ale násobí - tak je to pravda 😉

bureska
14. únor 2017

Miminko bych si nechala.
Mám kamarádku, která byla ve stejné situaci jako ty. Dvě malé děti, manžel pořád pracovně pryč a otěhotněla. Také zvažovali pro a proti. Nakonec šla na interupci, ale dodnes (už je to tuším 3 roky) říká, kolik by měl teď prcek roků, co už by uměl, jaký by měl vztah se sourozenci. Její kluci by chtěli sestřičku, ale ona už děti mít nemůže.
Rozhodni se hlavně za sebe a poslouchej svou intuici, ty nejlépe víš, co je nejlepší. Každopádně držím palce

broucinda1
autor
14. únor 2017

Všem vám moc děkuji za příspěvky. Zítra jdu na kontrolu a uvidíme. Hlavně jemi lépe, že jsem se mohla svěřit a jste fakt úžasné, jak se zapojujete a říkate i své vlastní zkušenosti. To víte, že si prcka představuju, jak by asi vypadalo a že když se to stalo takhle náhodně..je to i dar..určitě nápíšu, jak vše dopadlo..

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
odula
14. únor 2017

@broucinda1 podle toho co píšeš jsi milující máma - něco mi říká ze by sis potrat asi dlouho neodpustila... Moje mamka šla též, donucena okolim - mela těžkou ekonomickou situaci, a myslí na něj (ni) pořád (a to je ji 70). A ja taky. "někdo" prostě chybí. Jste zdraví, zázemí máte, vybavicka se da poresit levně i tady na bazarku. Sla bych do toho 👍 stojí to za to

katgatoo
14. únor 2017

@broucinda1 Pardon, ale to je pořád na těchto diskuzích. Někdo napíše, že chce jít na potrat a že chce slyšet názory. Někdo napíše, že by šel, pro někoho je to bez zdravotních důvodů neakceptovatelné. Já patřím do druhé skupiny, tak jsem napsala jak to cítím. A nějaká moje hláška na fóru je nic proti tomu, čím bys musela projít pak. Mě prostě připadá, že to vidíš zbytečně černě. Co kdybys prostě přestala plánovat katastrofické scénáře a začala se těšit?

veronyk
14. únor 2017

Autorko - Dej třeťátku šanci. my máme děti 4 . ve věku 7 let až 1 rok. nejmenší jsou od sebe jen 15 měsíců. Když se čtvrté mimi narodilo, kojila jsem ještě 3. dítko. Navíc třetí dítě - dcerka byla hodně náročné miminko. Půl roku jsem se vůbec nevyspala, celé noci proplakala a do to jsem byla těhotná. Babičky nám nepomáhají, nehlídají, nic. Vše se dá zvládnout. Děti jsou z malého nadšené. Také jsem někdy unavená, ale jsem šťastná, že všechny děti máme.

karlajasmine
14. únor 2017

@broucinda1 ja bych si dite nechala, z tvych prispevku je citit to, ze si to dite chces nechat, ale bojis se. Strach je blby duvod cokoli udelat nebo neudelat - musis poslechnout ten vnitrni hlas, ktery ti rika ''jdi do toho''. Jinak budes dle meho nazoru litovat. Jakmile se rozhodnes, tak uz budes vedet, ze to zvladnes, protoze ani nic jineho nezbyde 🙂

falcony
14. únor 2017

Drahá autorko, ty jsi přesně ten jeden a jediný kdo to může rozhodnout a není to jednoduché. Za mě potrat bez zdravotního nebo těžkého ekonomického důvodu ne, ale každý to má nastavené jinak, neodmítám potrat, jen aby sis to pak zbytek života nevyčítala - je to tvoje tělo a tvoje rozhodnutí, nebudeš si pak moci říct že ti na diskuzi poradili jít na potrat a tak jsi šla :D. Nikdo tady tě nezná, ani situace se nedá popsat v pár větách a ani lidé v podobné situaci to neměli přesně tka jako ty.. Tady ani ti kdo tě osobně znají ti neporadí a nevyřeší to za tebe - ani bys nechtěla aby to někdo za tebe vlastně rozhodnul, je to tvoje dítě, zodpovědnost a následky v obou případech. Hodně síly a rozhodni se tak ať jsi spokojená a s tím rozhodnutím smířená a šťastná.

werumka
14. únor 2017

@broucinda1 Napisu to trochu v nadsázce 🙂 jak jsi psala o své dceři, která špatně nese, že se o Tebe musí dělit a sourozenec je tak trochu "vetřelec" - z vlastní zkušenosti, nic nepomůže sourozeneckemu vztahu tolik, jako "společný" vetřelec 😀 najednou se ti starší k sobě přimknou a začnou spolupracovat. A tím, že ten třetí sourozenec bude věkově blízko, jim pak na ten společný vztah zase pomůže 😉

1miska
14. únor 2017

Srdce mi řiká, že bych se dalšího broučka nechala... myslim ze podvědomě jste už rozhodnuta, tak držím palečky at vše klapne jak ma 🙂

viki788
14. únor 2017

My máme čtyři děti. Já na rodičáku 6.000,- ,manžel něco vydělá,ale na vyskakování to není. Nejstarší teď půjde na střední,další zš vyšší stupeň,další zš nižší stupeň a nejmladší má 2 roky. Někdy na ně fakt chytnu nerva,taky nemáme absolutně žádné hlídání,manžel taky celé dny v práci. Děti nenosí drahé značkové oblečení,nejezdí na předražené cizojazyčné školní pobyty v zahraničí,nejezdíme k moři ale na malou chatku v horách a je nám spolu skvěle!! 🙂 Přijde mi trošinku sobecké,že tak moc myslíš na sebe,na svou pohodu,klídek,bezstarostnost... co tak chvilku myslet na to nenarozené mimi? Na koho asi bude podobné,jaké chování po vás převezme,čím jednou bude...?? Manžel není proti,tak co řešíš? Že nebudeš mít tolik času na sebe a dvě děti,které už máš? Nesmysl,jen to chce dobře si zorganizovat čas. Postupně se spolu všichni zžijete a až se miminko narodí,už si nebudeš umět představit,že by to snad mělo být nějak jinak,bez něj. Více dětí se doma spolu líp zabaví,mladší se učí od starších,ti jim zase pomáhají,někdy i pohlídají a všichni navzájem v sobě mají oporu. Miluju ten čas,kdy večer všechny děti usnou,nebo naopak ráno,kdy ještě všechny spí,já všechno vypnu a chvilku jen tak sama sedím v tichu a mám chviličku pro sebe,ten relax 🙂 A pak třeba obejdu všechny ty pokojíčky a vidím,jak v každém pokoji někdo je,jak nejsme s mužem sami,jak tady díkybohu máme pro koho žít a ten pocit je nádherný. Děti tak rychle rostou,nejstarší s námi už nechce nikam jezdit,raději je s kamarády,ten druhý v pořadí už k tomu taky spěje...takže jsme rádi,že ještě máme ty dvě malé a pořádáme výlety alespoň s nimi. Ale mi obecně nevadí takový ten ruch doma,to neustálé hučení,mraveniště,já to mám ráda,aspoň mám pocit,že mě někdo potřebuje. A když mi pak dají na svátek matek nějaká přáníčka,nebo mi něco sami vyrobí,nebo mají besídku a všechno se jim podaří,nebo vyhrají matematickou olympiádu,nebo mi uvaří čaj,když jsem nemocná,nebo....... ten pocit je nádherný a rozplynula bych se samou něhou k nim!! Za mě potrat ne !! ale to je můj pocit,můj život,ne tvůj. Jen já bych hrozně litovala,vyčítala si to,pořád bych přemýšlela,jestli by to byl kluk, nebo holka,jací by byli...já bych zas psychicky neustála se miminka dobrovolně vzdát. Ať už se rozhodneš jakkoliv,přeji ti,ať svého rozhodnutí nikdy nelituješ a netrápíš se proto.

broucinda1
autor
14. únor 2017

@viki788 děkuju za tvůj příspěvek. Nemyslím si, že přemýšlím sobecky nebo že bych ztratila své pohodlí nebo snad nějaký relax. Věř mi, že ten opravdu dlouho neznám. Jestli mám někdy chvilku, tak jen proto že děti spějí, takže nemyslím si, že bych byla tak sobecka a pro mimi se nerozhodla jen proto, abych se mohla válet na gauči. Psala jsem, že se nemohu rozhodnout a zajímaly mě zkušenosti těch, kteří tři a více dětí už mají. Sama jsem z pěti dětí a zrovna veliký med to doma nebyl a rozhodně bych se sama do dětství vrátit nechtěla. A ikdyž nejsem stopro rozhodnutá, stejně už baštím vše dobré, aby i to malé si třeba pochutnalo🙂

monikagurthova
14. únor 2017

@broucinda1 ahoj máš velmi těžké rozhodování. Můj manžel je taky často pryč i 14 dní v kuse a jsem na dům a dítě sama. Přesto když se nám povedlo 4 měsíce po narození dcerky znovu otěhotnět tak jediné co mě napadlo jestli to dáme finančně (nakonec jsem tedy o mini přišla ve 13 TT) a když m manžel řekl že ano tak jsem neváhala. Já bych na potrat osobně nešla, ALE sama si musíš reálně říct jestli ty to zvládneš jestli se na to cítíš. Děti miminko přijmou bude to pro ně jako živá panenka uvidíš. Jde o to jak to cítíš ty jak ty se cítíš na to mít další dítě. Držím pěsti já bych do toho šla 🙂

krtecek123
14. únor 2017

Mám tři děti hodně po sobě a nikdy sem toho nelitovala. To třetí je největší tulítko a miláček celé rodiny. Máme to hodně náročné, po více stránkách (bydlení, nemoc, finance), ale ten malý človíček dodává síly jako nikdo. Určitě si ho nechejte, stonásobně Vám to vrátí.

mery96
14. únor 2017

Ahoj, necetla jsem úplně všechny komentáře. Sama mám jen jedno dítě zatím, takže jake to je mit vic neznám. Ale já bych si ho nechala. Myslim ze potratu bys litovala, ale toho ze mas dalsiho maleho drobecka co miluje svoji mamu - toho litovat nejde. A vše jde zvládnout. Co se tyce nejstarsiho ditka -ja jsem ze 3 sourozencu, nejstarsi. A myslim ze jsem OK. Moje sestra to už nesla hůře, ale je mezi nimi větší rozestup takze byla dlouho ta nejmenší a pak prisel bracha. Ale taky to zvladla. Prostě je potřeba myslet na vsechny deti a snažit se jim venovat. I když si teď unavena, vycerpana ... Tak za par let uz to bude jen matna vzpominka na nějakou unavu, deti budou samostatnejsi, a T si rada vzpomenes na to, kdy ke vsemu potrebovali mamu 🙂 Preji aby ses rozhodla co nejlépe ❤

kika_21
14. únor 2017

Mně připadá zvláštní uvažovat, jak to dcera ponese. Nedovedu si totiž představit, že bych dětem řekla, že sice mohly mít sourozence, ale já se rozhodla, že ho...Ani zvíře-tam je to podobné...Dcera přece je tak vedená, že dělit se je normální-aspoň si myslím...Byly jsme dvě, ale bylo to jasné.Je jen dobře, pokud se učíme vycházet s ostatními.Myslím, že tři děti se dají snadno zvládnout, zvládám jich hlavně sama více-muž se vrací teď kolem 19.té hodiny-a jde to. No humorné by bylo, kdybych je nezvládala-to mě vždy napadne jako odpověď na obvyklou otázku:,,Jak to zvládáte?" Napadá mě, že bych ležela nezvládaje to a děti běhaly nahé a hladové a bez povšimnutí...Ale není každá stejná, to je jasné.🙂

drzticka81
14. únor 2017

Miminko bych si nechala 🙂)) my ted cekame treti-planovane a chtene -vsichni se na nej tesime 🙂)) ti dva se spolu krasne zabavi a ja mam cas pro sebe nejen kdyz usnou 🙂)) s tretim to bude urco jeste lepsi 🙂)) takze za me -nechat! hodne stesti pri rozhodovani!

kockopes2724
14. únor 2017

když bylo mojí první dceři 9 měs. tak jsem také neplánovaně otěhotněla, druhé jsme chtěli, ale až za delší dobu, nejdříve jsem z toho byla zoufalá, ale to bylo jen ze začátku, pak jsem se smířila s tím, že to druhé prostě přijde dříve, no a teď máme ještě třetí dítě, plánované, ještě jsem prostě měla chuť mít to malé krásné miminko 🙂 Takže vím jaké to je když to přijde neplánovaně, není to příjemné zjištění, ale časem určitě budeš jen ráda a tři děti se dají zvládnout v pohodě.Jo a mimochodem já jsem také ze tří dětí, také neplánovaná, manžel také neplánovaný, můžeme děkovat rodičům, že se rozhodli správně.

alenamachalova311
14. únor 2017

Nedávno jsem se rozhodovala podobně,jen mám starší děti,dva kluky 12 a9let..Rozdíl je v tom že já se spíš bála jestli to zvládnu zdravotně.Oba kluky sem měla císařem a teď mě nejspíš čeká třetí..Když měl muj mladší syn půl roku otehotnela jsem a tenkrát mi pan doktor dost vynadal a doporučil interupci.Poslechla jsem,bylo to opravdu brzy po porodu.Teď jsem v 18 týdnu a začínám věřit že to zvládnu.,vím že to bude finančně náročnější,že se moje"rozmazlene"děti budou muset uskromnit,ale věřím že to stojí za to

drzticka81
14. únor 2017

@alenamachalova311 taky me ceka treti cs 🙂))) ale v kratsim casovem useku -behem peti let 🙂)))

alenamachalova311
14. únor 2017

@drzticka81 .jsem ráda že nejsem jediný blázen😁😁😁😁😁 a přeji hodně štěstí😉

drzticka81
14. únor 2017

@alenamachalova311 nejsi, znam takovych blaznu vic 🙂)) a taky preju, at nam to dopadne co nejlip 🙂))) a mame krasne treti miminko 🙂))

matkapraha
14. únor 2017

Ahoj,je to presne o tom si rict: zvladnu treti dite?bude mi nekdo pomahat?financne,logisticky,psychicky atd.To,co pises v prispevku mi pripada,ze pochybujes.Vetsina maminek ti napise,ze to zvladnes atd.,ale nejsou ve tve situaci a NIKDY nebudou.Ja mam treti ditko,neplanovane a sla jsem do toho s tim,ze vim,ze mi manzel bude hodne pomahat a opravdu hodne pomaha.Ta predstava,ze rano budim spiciho novorozence,abych starsi doprovodila do skoly skolky,je desna.Kdyz je nemocny jeden,hned to schytnou dalsi a chodit treba nakoupit s nemocnyma detma s horeckou taky zabava.Je to opravdu dost narocne obdobi,ale s vypomoci manzilka se da zvladnout. pokud budes mit aspon babicku k dizpozici (ja nemam),tak to uz je taky jina vec,udelej si analyzu pro a proti a rozmysli se i podle sveho svedomi a jak to citis,proste tezke rozhodnuti a nikdo ti neporadi,drzim palce.

hermelinah
14. únor 2017

Kdybych teď zjistila, že čekám třetí, pravděpodobně bych si ho nenechala - vím, že by to bylo na úkor těch dvou starších. Ale třeba kamarádka která má starší děti stejne jako já už třetí čeká a dokonce plánované. Opravdu si to musíme asi každá vyřešit sama, u nás by nebyl problém s místem, i finančně by sme to utahli, ale teď bych třetí proste nechtěla, možná časem. Držím palce ať se rozhodneš jak se rozhodneš, bude to správně 😉

queenmk
14. únor 2017

Já si jsem jistá, že si miminko necháš! 🙂 Už teď určitě víš, jak ho miluješ a budeš milovat. Je to ten největší zázrak, i když někdy nečekaný. Ty otázky, které tě teď napadají, přeci ze začátku napadají každou maminku, to jsou ty těhotenské hormony. Pochybnosti, jestli to budeme zvládat, jak to všechno bude... Věř si. Všechno to zvládnete! Maximálně si to užívej a těš se, třeba už v životě nic takového znovu nezažiješ.

babbota
14. únor 2017

@broucinda1 Nečetla jsem předchozí komentáře, takže neznám názory ostatních diskutujících. Napíšu ale svou osobní zkušenost. Mám 2 syny (5 a 3 roky). Loni jsem zjistila, že čekáme (neplánovaně) třetí. Přepadly mě okamžitě obavy, zda bychom to zvládli. Byla jsem ve fázi, kdy už jsem hledala práci, do které bych nastoupila po rodicaku. Ale slovo potrat mě ani manžela nenapadl. Prostě se stalo a to třetí dítě k nám chtělo. Máme sice domek, ale malý. Splacime hypotéku, do toho domek stále opravujeme, takže spolkne spoustu peněz, ale máme co jíst, nechodíme nazí a kluci nijak nestradaji. Mám 16 dní do termínu porodu a už se opravdu těšíme, ikdyž vím, že to bude hodně náročné.
Ještě je otázka, co na tuto situaci říká manžel...
Přeji ti, aby jsi, ať už se rozhodnes jakkoliv, svého rozhodnutí nelitovala🙂

majarv
14. únor 2017

Já bych si to nechala. Protože vim, že bych si to nikdy neodpustila. Držím palce ať se správně rozhodnete😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru