Tři děti - jak to jako maminky zvládáte?

terkamamka
22. led 2019

Ahoj holky, jsem v sedmém týdnu a už jsem tedy videla i tlukot srdce. Čekám třetí dítě. Mám kluka 9 holku skoro 3. Jak to zvládáte mamky se třemi dětmi?? Díky

pavca1982
22. led 2019

@terkamamka Mám 4 děti dva školou povinné a dvě prťata.Zvládat se musí ,ono to ani jinak nejde.😉Starší pomáhají s menšími a jde to.Držím palce.

mogwaika
22. led 2019

@terkamamka za mě je to teď lepší, starší děti se naučily být samostatnejsi, brát ohledy. Největší opruz je škola 😁

terkamamka
autor
22. led 2019

Tak ten starší mi pomáhal i s malou a to mu bylo 5 skoro 6.... U malé si nejsem moc jistá to je trochu mrška a princezna, já jen doufám že to bude kluk, holka bude s tou naší princeznou trpět :D

katule22
22. led 2019

Ségra má také 3 je ji 23 má 3 letou princeznu, 2 letého krále a na štědrý den se ji narodila 2 princezna. Je sama bez chlapa a vše zvládá na 1* 😊❤

terkamamka
autor
22. led 2019

@katule22 to je frajerka a já se bojím jak to zvládnem finančně a prostorově a to chlapa mám a vydělávacího :D

beata.n
22. led 2019

Mam tri deti-10,7 a nejmladsi 4mesice. Tim ze uz jsou kluci starsi a samostatnejsi, tak se to da. Nejstarsi syn mi hodne s malinkou pomaha. Je potreba si udelat trochu system, pak to jde. Mladsi syn je prvnacek, takze docela uceni s nim zabere vice casu. Nejhorsi jsou ale pro me jejich krouzky. Vyzvedavat je a vozit. Ale i tady uz delame pokroky, ze obcas chodi spolu sami. Hodne to ulehci. Drzim palce, ja uz bych to jinak nechtela😍

katule22
22. led 2019

@terkamamka jestli máš instagram tak se na ni kouni. Jmenuje se skorotrojcatka 😊❤

berynka
23. led 2019

Máme tři děti po pěti letech a myslím, že zvládám(e) 😉. Nejstarší dcera už je skoro slečna, tak samozřejmě pomůže... zvládne přebalit, jezdí s kočárkem. Snažíme se dost věnovat prostřední dceři, ale příchod sourozence přijala dobře. Manžel bývá často pracovně pryč, ale když je doma, tak fakt pomáhá a vypadá, že ho to i baví 🙂.

saminomimino
23. led 2019

Mám 4 děti čekám páté,3 deti máme ve škole,to narocne je,nepopírám,ale jinak nevím co bych řekla,bez nich by nic nebylo jak má

terkamamka
autor
23. led 2019

@berynka tak u nás to bude podobné ;) i s tim mrkáčkem a pracovní vytíženosti a jak to máte s prostorem mi máme pro děti velký pokoj ale sppolečný

terkamamka
autor
23. led 2019

@berynka tak u nás to bude podobné ;) i s tim mrkáčkem a pracovní vytíženosti a jak to máte s prostorem mi máme pro děti velký pokoj ale sppolečný

berynka
23. led 2019

@terkamamka holky teď mají pokoj společný plus jsme vybrali palandy s 3 lůžky,dva psací stoly.
Jestli bude malej jako segry,tak bude chtít s námi spat do 4 let v posteli 😉.
Pak se uvidi,kdyžtak jim necháme i ložnici.

mamamili
25. led 2019

Taky čekám třetí. Mám kluky 10 let a 4 roky a ten mladší je taková chůvička, i dětem ve školce pomáhá tak myslím, že bude i s miminkem.

bemo
25. led 2019

Já mám teď už 5 dětí. Nejstarší dcera bude mít 10, syn měl teď 8, další dcera, teď začala chodit do školky bude mít 5 a další dcera má 2 a čtvrt roku no a od pondělí máme posilu, dalšího syna 😀. Zatím nevím jaké to je s pěti dětmi, s9s těmi čtyřmi je to super. Dva školáci jsou celkem samostatní, spíš se jim nechce cvičit na hudební nástroje a další dvě holky si umí i někdy vyhrát sami. Já si myslím že to chce především řád a najít si systém. U nás se prostě musí udělat nejdříve povinnosti a pak se můžeme bavit. Jinak by se nám to zhroutilo doma. Paradoxně mi ten řád udržet jde mnohem lépe, když jsme doma bez tatínka, on hodně cestuje, tak pár dní v týdnu ani nespává doma. Ale přiznám se že nejraději mám prázdniny, když nemá nikdo žádné povinnosti 😀

evulineek
Autor odpověď smazal
Zobraz
evulineek
25. led 2019

@katule22 Jakože po porodu třetího se rozešli? ty vogo....

dodor
25. led 2019

Zvládla jsem to normálně než jsem vážně onemocněla. Teď mi musí pomáhat rodina. Udělej si system a půjde to samo.

vendelinka08
25. led 2019

Mam dva kluky 10let a 7 let..za dva mesice cekame holcicku...a dame to. Pokoj maji zatim spolecny..mala bude s nami a pak se uvidi. Situaci budu resit az nastane. Urcite budou tezsi chvilky ale i ty krasne. Dame to..protoze musime a chceme.

vendelinka08
25. led 2019

@dodor cetla jsem tvuj pribeh a drzim moc palce...bojuj..ty deti za to stoji. Posilam hodne sil.

katule22
25. led 2019

@evulineek už když byla těhotná tak se stěhovala

drzticka81
25. led 2019

Mame tri deti 7,5 a 2 a je to v klidu 🙂) nejhorsi je to rozvazeni do instituci a krouzku -rano je to na me,odvedu syna do skoly (20 min),jdu se vsemi tremi,pak od skoly jdeme do skolky s dcerou (dalsich 20 min,takze dcera jde rano 40 min) a pak jdu s nejmladsi k nasim (zase 20 min)tam ji 3 tydne na hodku-2h necham a odskocim si zaucit po jedne hodce do skoly (vzala jsem supl na 4 h tydne za kolegyni),na 12 jdu pro dceru do skolky a domu......odpo uz se mi moc nikam nechce 🙂)) ale musi se vyzvednout syn ze skoly,on ma 2 tydne judo,1 mame vsichni plavani,a dcera ma tanecky 1 tydne......doted to bylo fajn-muz mel sluzby,tudiz se to dalo naplanovat,at vyzvedava syna on,chodil s nim do juda-hodne mi to ulevilo,ted to bude jinak,pujde na denni od 7 do 15-tudiz to vse bude na me....uvidime,jak to budeme zvladat 🙂)))) jinak financne to davame, pokoj mame pro deti velky-maji dvojposchodacku a jednu postel k tomu,sarsi spi v pokoji,ja s nejmensi v obyvaku na gauci,muz v loznici-v budoucnu je moznoist,ze syn by mohl jit do loznice,my spat v obyvaku,dcery v pokoji-jak bude chtit syn 🙂))))

hankapalencarova
25. led 2019

máme 3 - dcerka skoro 7, synek skoro 5 a 8m miminko a jde to. musí se udělat systém, jak tu psali holky, nejdřív povinnost. ale je to celkem v pohodě. nebudu zastírat, někdy mi z toho hrabe, ale neměnila bych. teprve s příchodem 3. jsem opravdu spokojená. a to máme 2+1 a doděláváme 2 pokojíky 😉

simca31
25. led 2019

Já mám taky 3 děti syn příští měsíc 6let druhý syn ted měl 4 roky a dcera ma rok a pul a zvládnout se to dá, Ale nebudu zastírat kluci jsou ve věku kdy se furt hádají perou na dením pořádku to je malá se k nim přidává je možná ještě horší jak kluci jak říkáme horší jak 10 kluku dohromady tvrdohlavá začalo ob dobý vzdoru takže se nenudím a deně mi jde hlava kolem takže závidím těm co je to u nich v pohodě ale neměnila bych

ilonne
25. led 2019

Mam tri deti - vzdy tri roky od sebe. Nejhorsi rozdil byl 0 a 1 dite, 1 a 2 uz ne a 2 a 3 uz vubec ne 🙂

berynka
25. led 2019

@ilonne já bych to zas viděla rozdíl první a druhé jako druhé a čtvrté 😀....to třetí je fakt nejvíc v pohodě 😉

veronikabrazo
25. led 2019

Mám 3 kluky. Starší má 6 a půl a chodí do první třídy. Mladší dvojčata maji 2 a třičtvrtě a zrovna začali chodit do školky na zvykani. Sice to je občas o nervy, ale přežít se to dá 🤣🤣

lola79
26. led 2019

Ja to teda nezvládam. Možno mám len blbý deň. Syn má 8, dcéra 5 a drobček 7mesiacov. Nepohne sa odo mňa na krok. Nechce bezo mňa zaspať...ja vyplakať nenechám. Vozím na krúžky, logopediu, a do toho všetkého mám malú v kuse pri sebe. Nemenila by som, mám úžasné deti a manžela...ale občas...napríklad dnes padám na hubu. Doslova a do písmena. Som rada keď sa osprchujem. Manžel vezme deti von aj na 3hodiny..ale vtedy treba urobiť 150veci.. no možno len deň blbec. Často je to v pohode a tie deti to vrátia. Držím palce. Pozitívne momenty určite prevládajú.

misicka1988
26. led 2019

@terkamamka Jako někdy to je hodně těžké 😁 A to už mám 2 děti velké, 13 a 19 let. ( nejmladší je 27 měsíců) Ale zde docela dost platí pořekadlo malé děti = malé starosti, velké děti = velké starosti. Občas mám pocit že bych se potřebovala rozkrájet 😁 Ale neměnila bych 😉

alcar
26. led 2019

Ja mam trosku jinou situaci, ale pocet take 3. Ve trech letech dcery se nam narodily dvojcata..kluci. Ze zacatku to byl mazec, kluci nedonoseni, prvni rok litacka doktori a rehabilitace, ale zvladli jsme to. ted maji kluci skoro dva a dcera skoro 5 a uz to uacina byt v pohode. 😃 Jen jsme museli trosku prizpusobit vozovy park (jedno male auto prodano a misto neho koupeno jedno velke rodinne) a doma jsme taky se tremi detmi nikdy nepocitali, takze pokojicek holt budou mit kluci jeden spolu. Ale nestezuju si, byt jsem tri deti nikdy nechtela. Ted uz si to nedovedu ani nijak jinak predstavit. Jedine co me stve, ze s dvojcaty jsem tak trochu uvazana doma...zadne krouzky, zadne caste vylety (je to slozite na organizaci, kdyz jsem na ne sama), kdyz jdu s kamoskama na kafe, tak ony maji dite jedno, ja dve a litam mezi nima jak hadr na holi.
A jeste se desim toho, az zacnou kluci chodit do skolky, dcera nastoupi do skoly a ja do prace. To bude mazec. 🙈😃

lucka662006
26. led 2019

@katule22 Tak to teda před sestrou klobouk dolů, to je hustý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru