Určení pohlaví na prvotrimestriálním screeningu

helinkaaa
19. črc 2018

Ahoj mamčule, chtěla bych se zeptat jestli některé z Vás řekli na prvotrimestriálním screeningu pohlaví a jestli to tak skutečně bylo 🙂
Nám řekli, že to bude asi kluk (což jsem si trošku přála, samozřejmě, že pohlaví je jedno hlavně aby bylo zdravé 😘 )
Děkuji

pavca1982
19. črc 2018

3x těhu - UZ kolem toho 20tt. a vždy se trefili a teď počtvrté nám to řekli taky až ve 21tt.a pinďu jsem teda viděla zřetelně to se s kávovým zrnem nedà splést..

lady5
19. črc 2018

Nám řekl a že od 16tt to už jde většinou 100% rozeznat. Řekla že to bude kluk a nemýlila se 🙂

andelka
19. črc 2018

U prvních dvou bylo pohlaví 100% jasné až na echu srdíčka ve 23tt. Ale už na velkém utz měl Dr poměrně jistý tip. Ale dřív ne. U třetího na screeningu to vypadalo napřed na kluka,pak na holku a co byla pravda nevím,později zamlklo. A teď měl Dr tip ve 12tt na běžné kontrole, neptala jsem se,viděl to, tak se chci zeptat ve 14tt na screeningu jestli to už fakt je vidět. Jestli Dr tip vyjde. Jinak jsem nepočítala s tím že bych to věděla dřív jak ve 20tt.

chimneysweeper1
19. črc 2018

Ano, hned v 14. týdnu nám to dr. Vlašín v brněnském Prenatalu řekl s jistotou a nespletl se. Koneckonů synovo nádobíčko jsme viděli na utz i my 🙂

moni_12
19. črc 2018

Nam na 1.screeningu ve 12tt rekli, ze to bude holcicka. Ale v 16.tydnu uz to byl kluk a i na dalsich vysetreni potvrzen kluk 🙂

helinkaaa
autor
20. črc 2018

@duckie tak to jste měli krásné, myslím, že když Vám to řekli na screeningu a poté i Vaše gynekoložka, že to tak jistě bude 🙂

helinkaaa
autor
20. črc 2018

@kreatura tak to je nádherné, že Vám to tak vyšlo 😇

helinkaaa
autor
20. črc 2018

@normalnimatka také si myslím, že záleží jak je miminko natočené. Já různě na internetu studovala pohlaví, jestli bych ho také poznala - ale vůbec ne. Hold to je známo jen trénovanému oku 😇

helinkaaa
autor
20. črc 2018

@rencinka87 četla jsem že tak ten 16.tt je už přehledný pro pohlaví, ale asi ne u každého. Rozhodně si myslím, že záleží na dobré technice a vybavenosti, především však na doktoru a jeho zkušenostech 🙂

codal
20. črc 2018

@helinkaaa tak můj gynekolog je u nás fakt kapacita, bývalý primář gynekologie, zkusenej pan, ale podle mě ještě stará škola. Rika maminkám jen to nejnutnější,aby je zbytečně neděsil a je opatrnej.Takze pohlaví říká až když je si fakt jistej.

teresap
20. črc 2018

nam hned rekla doktorka na 1.screeningu, ze na 99%kluk-byl dobre natoceny, takze to krasne slo videt ;)

monaluza
20. črc 2018

U prvniho to videt nebylo (az ve 20tt), u druheho jsem to poznala i ja jakozto laik 😉.

arevb
20. črc 2018

Na 1.screeningu řekla doktorka, že by si tipla kluka. Na 2.screeningu nám to potvrdili dva doktoři nezávisle na sobě.

terez07
20. črc 2018

V 13tt mi doktor povedal,že podľa uhla panvy je to holcicka, a už ma ta holcicka rok 😉 ale od začiatku som vnutorne cítila,že to bude dievčatko.

aluskan
20. črc 2018

@helinkaaa u obou těhotenství nám řekli pohlaví hned při prvním screeningu a u obou se nespletli. První kluk, druhá holčička 😉 záleží na vybavení a zkušenostech doktora☺

mamikry
12. lis 2020

@helinkaaa Odhad pohlavi nam doktor udelal pokazde uz na 1. screeningu a pokazde se trefil. Ale zase u nas to neni tak tezke, protoze umime jen jedno. Ted u dalsiho uz jsem se ani neptala, co to bude 😆.

snowbee
12. lis 2020

Ahoj u nás na gynekologii paní dr. dela screening, v tom 12 tt většinou vychází na těch 60%,kol 15 tt se dá říct, že je to na 90 procent

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru