Utrogestan a nevolnosti. Čím to může být?

9. led 2022

Ahoj holky, zacali mi nevolnosti (na zvraceni, motanice, hur se dýchá), jsem na zacatku asi cca 6-7tt. Ale beru i Utrogestan. A ted premyslim, jestli to neni tím. Utrogestan beru jiz dele, špatně mi je posledni 4 dny. Vlastně od začátku 6tt.
Nikdy předtím mi po Utrogestanu zle nebylo. Tak to je asi jinym stavem😅. Ale da se to nejak rozeznat?

michaelarousova
9. led 2022

Utrogestan se da i zavadet☺️Pak uvidis cim to bylo😂

veroveru
9. led 2022

Beru utrogestan od pozitivního testu. Zavádím 3-0-2 a nic mi není. Já nemám ani příznaky že bych byla těhotná. Kdybych to neměla z krve potvrzené ani nevím, že těhotná jsem. Zkus zavádět, třeba to polevi.

autor
9. led 2022

Zkusim zavádět a uvidim tedy
Zacala jsem brat i vitaminy pro těhotné(chytre miminko), tím to být asi nemůže ze?

journals
9. led 2022

Asi by bylo dřív vhodně domluvit se s lékařem, než dát na rady anonymů na koníkovi. Doktor tě už viděl?

autor
9. led 2022

@journals ano ano videl. Řekl, ze muzu zavádět nebo polykat.
Mne spíš slo o to, jestli ti co to zazili zjistili ze to bylo utrousem nebo jsou to vazne těhotenské nevolnosti.

michaelarousova
9. led 2022

Ja kdyz polykala tsk se mi tocila hlava a to normalne u tehu nemam☺️Pokud muzes zavadet je to lepsi ☺️ Nevim proc ho teda beres ,sle ve vetsine pripadu to am i vetsi smysl

lilian2111
9. led 2022

Mě to dělali těhotenský vitaminy a utrogestan je vždy lepší zavádět. Jde přímo tam, kam má a nemá NÚ.

autor
9. led 2022

@lilian2111 no tak teď nevim. Utrous, vitaminy 🤣

martulka88
9. led 2022

V těhotenství je normální, že je špatně - prostě tělo dostává šok, že se s ním něco děje a je to jedna z hlavních příčin, proč je špatně. Co se týče utrogestanu, lze zavádět, ale to jen po doporučení lékaře. Já jsem je měla zavádět hned - ale jen proto, že mám crohna, ať mi to zbytečně nerozháže střeva 🙂 Jen po zavádění je lepší alespoň 15minut ležet, ať se udrží uvnitř.

autor
9. led 2022

@martulka88 jj vim, ze je normální ze je ženě zle.
Jen jsem právě premyslela, jestli za to mohou hormony utros, nebo tehu vitaminy, nebo je to fakt jiny stav.
Ja utrogestan brala, jelikoz jsem mela nedostatečnou funkci zluteho teliska. Jestli to pisi spravne.

maca917
9. led 2022

Ahoj já brala vitaminy od Mamavitu a když jsem měla prázdný žaludek a vzala si ho tal mě po něm bylo hrozně špatně. Takže jsem si ho musela dávat až po jídle. Co se týče u toho Utrogestanu tak jsem vždy zaváděla a blbě mi nikdy nebylo. A celkově je lepší když se zavádí.

lenkalubina
9. led 2022

Mi bylo celý 1.trimestr dost zle..všechno mi smrdělo, nic jsem nemohla sníst, nonstop špatně 😉pak jsem někde přečetla,že mám ještě v posteli sníst sušenku nebo piškoty.. celkem to pomáhalo

kikika87
9. led 2022

Já utrogestan zavadela do 12tt, ale doktorka mi pak řekla, že je to úplně jedno jestli se zavádí nebo polyká. Užívala sem ho i před tehotenstvim a nic mi po něm nebylo. Takže spíš si myslím, že jsou to nevolnosti. A pak sem začala brát mamavit a po nem
mi bylo okamžitě zle a zvracela jsem🤮 nevadi mi femibion. Ale mě je třeba zle i ráno když vypiji čaj. Chce to vypozorovat...co ještě mimo klasické nevolnosti ti nedělá dobře 👍

autor
9. led 2022

Ja to mam skoro cely den. Motanice, je mi na zvraceni. Chut nemam na nic. Ale jakmile nic nesnim je mi jeste hůř. To pomůže na chvili a treba za pul hodiny je to tu zas.
A fakt az posledni 4 dny. Utrogestan beru jiz tri tydny a nic.
Dneska mi dokonce splaskly prsa, jen bradavky zustaly citlivé. Tak ja už nevím.
Doufam, ze to neznaci noc špatného.

kikika87
9. led 2022

Tak to je prostě tehotenska nevolnost. S tím jídlem jsem to měla taky, furt blbě, ale jak sem se nenajedla, bylo to ještě horší. A přichází to z ničeho nic okolo toho 6tt a stejně tak odejde, ale těžko říct kdy 😂💪

autor
9. led 2022

@kikika87 kuju za příspěvek. Radeji at mi je zle ale at prtě je zdravé. 🙏🍀

evculinda
9. led 2022

Utrogestan raději zavádět, po ústním podání jsem do hodiny byla ko, motanice, únava, zralá do postele

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru