Nevolnost v 19tt, je to normální?

zuz86
27. dub 2016

Zdravím holky, chci se prosím zeptat, zda máte někdo podobnou zkušenost. V druhém měsíci jsem měla těhotenské nevolnosti, nejen návaly, ale i občasné zvracení. Po tom měsíci se to spravilo a nebylo mi vůbec z ničeho špatně. Nicméně teď od 18tt na mě opět jdou nějaké nevolnosti, pocity na zvracení, hlavně kolem poledne, někdy i večer a nad ránem. Netuším, jestli je to normální?! Když už mi bylo dobře, aby se to najednou zas objevilo?! Máte někdo prosím podobnou zkušenost? Díky

zuzanamolo
27. dub 2016

Kazdy to ma indivindi. Ja pocitovala nevolnosti hlavne kolem 3 mesice a pak nejak v sestem jeden vikend - to si pamatuju proto, ze se to nadalo skoro vydrzet. Doslova jsem citila jak se mi roztahuje panev, takze ani sedet, ani lezet, ani nic. Jedine co mi zabiralo byly kysele potraviny a predevsim sport - hned zrana vyjit na kolo - chodila jsem tak do prace kazde rano/vecer.

veruska007
27. dub 2016

@zuz86 Mně bylo u nejmladší špatně do 30.tt, a pak mi rupla voda ☹. Nejhorší byly večery. Jediné, co mi pomohlo, bylo chodit olizovat citron do ledničky 😀

slecnajohanna
27. dub 2016

jsem teď v 29tt a je mi špatně kontinuálně od 7mého týdne. zvracím víceméně každý den, někdy mám celodenní nevolnosti, někdy se jen vybleju dvakrát ráno a pak už je mi dobře... už ani nepočítám, že se to do konce těhotenství zlepší. je to peklo. jsem absolutně bez energie, je pro mě těžký někam chodit, i jen na procházky. nemůžu ani nic plánovat dopředu, protože nevím, jestli celý den neproležím. jediný pozitivní na tom je, že mám momentálně o devět kilo míň než před otěhotněním.
podle mý doktorky je to bohužel normální, každý to má jinak a já to mám bohužel takhle blbý. nic se s tím dělat nedá.

zuz86
autor
27. dub 2016

Jaj, tak koukám, že některé jste na tom mnohem hůř ☹ Je mi jasný, že nevolnost je normální, jen mě právě zarazilo, že už mi bylo dobře a pak zas pic a znova. Ale naštěstí nezvracím.

lenjii
27. dub 2016

Ano, je to normální, ja trpím a je mi zle už druhé těhotenství. Problila jsem se u prvního až k porodu a ted to nevidím jinak ☹ Nehledě na tu těhotenskou rýmu a totální zahlenění. Snad se ti to spraví a bude zase brzy lépe 😉

luckamb
27. dub 2016

Tak já to měla do puntiku stejně jak píše @lenjii

slecnajohanna
27. dub 2016

@lenjii a jak to zvládáte v kombinaci s péči o starší dítě? upřímně přesně z tohohle mám noční můru, až budu podruhé těhotná. teď si říkám, že to prostě nějak překlepu a zatnu zuby. hlavně jsem na neschopence a můžu prostě ležet a spát, když je to potřeba - hlavně dopoledne, kdy je mi nejhůř. ale starat se při tom ještě o dítě??? to si nedokážu vůbec představit :/

lenjii
27. dub 2016

@slecnajohanna No já mám na ramenou horší mrchu než je nevolnost, unava atd. Jsem i nemocná (roztroušená skleroza) a jako někdy je to mazec, ale vím, že jsou zlobivější děti než ta moje žabička. Jde to,... dopoledne jsme když je hezky na hřišti, unaví se, odpoledne jde spát a pak spíš jen lenošíme doma při pohádkách,... protože to už jsem mrtvá 😀 Ale na to zahlenění mi pomáhá čerstvá štáva z ovoce 🙂 ( pomeranč, kiwi, citron a jablko) Mám na třeba dopoledne nebo odpoledne průchodnej nos 😀 Jako nic není tak hrozný jak se zdá 🙂 Jsou horší věci 🙂

oplatecka
27. dub 2016

Já jsem zvracela od 7tt až do porodu každý den, do konce 6. měsíce i něķolikrát denně. Prostě jsem celé těhotenství "protrpěla", bylo mi opravdu strašně. Pořád jsem doufala, že nevilnosti

oplatecka
27. dub 2016

Pořád jsem doufala, že nevolnosti přejdou, ale bohužel... Držím palce, ať se to zlepší 🙂

tulikiss
27. dub 2016

ja jsem od zacatku az do konce 6 mesice "blila prvni ligu", kdyz to bylo jen 4x za den tak to byl uspesny den 😀 pak to preslo ale do mesice mi zacalo byt spatne navecer a v noci ale nastesti uz bez zvraceni i kdyz sem se musela hodne snazit no a rano v den porodu jsem hned po prichodu nazvracela do pripravene misy na placentu 🙂

zuz86
autor
27. dub 2016

@tulikiss Tak konečně někdo komu bylo špatně, pak dobře a zase špatně 🙂 Asi je to normální. Díky moc za odpovědi 😉

zandi
27. dub 2016

@zuz86 Ja jsem 25 tt a nevolnosti u me zcela pretrvavaji. Zhruba v breznu jsem mela v 17-19 tt klid, ale ted to mam znovu. Je to normalni, kazda zena a kazde telo snasi těhotenství jinak. Ale pokud mas strach, zeptej se lekare.

mikilenka
27. dub 2016

Ahoj, taky jsem to tak měla, střídavě dobře a špatně. Někdy stačilo jen kýchnout a už jsem běžela do koupelny🙂 Každá to má jinak. Měla jsem ale vyzkoušené, že po určitém jídle je mi líp. Pomohl mi nanuk. Zchladil mi trošku ty podrážděné cesty a udržela jsem v sobě předešlé jídlo. Poslední trimestr jsem měla bez nevolností, ze dne na den přestaly. Možná to bude tím, že jsem denně spořádala několik nanuků 🙂 Držím palce.

slecnajohanna
27. dub 2016

@lenjii uf, ste hrdinka. držím moc palce 🙂

lenjii
27. dub 2016

@slecnajohanna děkuji 🙂

zuz86
autor
27. dub 2016

@mikilenka Tak to já jsem po mražené jahodové dřeni do hodiny objímala mísu.

kikitt
18. čer 2016

Ahojky, jsem ve 20. Týdnu a také stále zvracim. Nepribiram, stále mám nechute k jídlu, ležím, prezivam, pachy apod. Ani nemluvím.. Nemůžu plánovat, ležím třeba týden vkuse, tak jedině udržím jídlo v žaludku. Poté jeden den lépe a opět na novo.tez se smiruji, že už to neprejde. Trvá to od 6.tydne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru