Utrogestan - jak ho vysadit?

horvathova3
5. pro 2018

Ahoj, beru preventivně do konce 1. Trimestru utrogestan 1/1/2. Gynekolog mi ho nasadil raději kvůli SP v červnu.
A teď můj dotaz mám ho tedy brát do soboty. Nemám si zajít někam na krev? Jestli tělo produkuje samo dostatek progesteronu? Nebo mám spolihat na to, že funkci převezme placenta? Doktor má dneska dovolenou..
Děkuji

anina32
5. pro 2018

Brala jsem také do konce prvního trimestru po ivf, nikam na krev mě neposílali, ale bylo mi řečeno nevysazovat naráz. Tak začni jeden den třeba 1-1-1, pak 1-0-1, 0-0-1 a pak teprve konec.

horvathova3
autor
5. pro 2018

@anina32 to jsem si právě říkala, že by bylo asi nejrozumnější. Mohl by stačit týden na postupne vysazování?

barmo
5. pro 2018

Já ho brala taky v prvním trimestru a pak jsem ho měla rovnou vysadit a nebyl žádný problém 🙂

preiba
5. pro 2018

Já ho brala první trimestr a měla jsem ho vysadit naráz a nebyl žádný problém..

xxx3d
5. pro 2018

Ahoj, já ho měla vysadit postupně, takže tak, jak psala @anina32, postupně vynechávat až na konec.

anina32
5. pro 2018

@horvathova3 Já myslím že týden stačit bude, já brala 3x denně 2 bobulky a vysazovala jsem taky týden. Jenom doplním, že synovi je už šest let, tak za tu dobu mohlo dojít třeba ke změnám v používání léků, tak bych možná radši zkusila aspoň zavolat, třeba k jinému gynekologovi, nebo do CARu a zeptat se, jestli to tak je v pořádku.

mona91
5. pro 2018

@horvathova3 já ho brala rok a půl před otehotnenim na srovnání cyklu a pak preventivně do konce I. Trimestru a já i holky okolo jsme ho týden vysazovaly postupně na doporučení lékaře.

horvathova3
autor
6. pro 2018

@mona91
@anina32
@xxx3d Děkuji, koukala jsem doma, že mám ještě jednu celou krabičku. Takže to nevysadim v sobotu naraz ale raději do příští soboty postupně ať to pro tělo není takový šok. Jestli mi to zabíralo nebo ne netuším. Ale bylo to pro mě skvělá psychická berlicka. 🙂

merope
6. pro 2018

Mě v CAR řekli jen že do 12tt a není podstatné, jak přesně vysazovat, že si tělo poradí. Gynekoložka doporučila nevysazovat naráz, ať to není pro tělo takový šok. Já snižovala postupně teda asi od 10tt, kdy jsem měla nejdřív 2-2-2, pak tuším 1-1-1 a v posledním týdnu jsem postupně vysazovala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru