Utrogestan - udržel vám těhotenství?

veronika8808
25. bře 2019

Ahoj holky.
Pokaždé, když jsem otěhotněla, tak nám to vždy odešlo. Momentálně jsem opravdu v zacatku - 4+1 a gyndarka mi dnes napsala Utrogestan 1-0-1, prý ho mám brát ústně. Tedy moje otázka zní, pomohl vam utros udržet tehu?

kkacca
25. bře 2019

Ahoj, Nechapu, proč ho mas polykat, bude ti akorát zle, vždy je lepší zavádět...mam momentálně 2-0-2..

mona91
25. bře 2019

Ahoj. Já Utrogestan brala cely první trimestr ústně, predtim rok a půl na srovnání cyklu taky ústně ( ne každému co čím vyhovuje tobolky polykat proto je zavádí, já zase nesnesla zavádění na to jsem měla kožní reakci). Pomohl mi jak ve střílnami cyklu, tím i otěhotnět a nevím zda mi udržel těhotenství ale teď jsem úspěšně ve 40tt a čekám každým dnem 😉 takže držím palce ať tito vyjde 🙂

kacomora
25. bře 2019

@veronika8808 Brala jsem ho taky od zacatku, akorat vaginalne a v pomeru 2-2-2. Ted jsem ve 29 tt. 😉

veronika8808
autor
25. bře 2019

No hodně jsem četla že je lepší zavádět než polykat

veronika8808
autor
25. bře 2019

Takže myslíte ze můžu zavádět ikdyz mi Mudr řekla polykat?

kkacca
25. bře 2019

@veronika8808 urcite muzes ;)

petulejan
25. bře 2019

@veronika8808 Je to na tobě. Mě dal doktor normálně na výběr,polykala jsem a bez reakce. Takže skus a uvidíš sama.

sister05
25. bře 2019

Ahoj, já vždy polykala a nic mi nebylo. Ano, udrželo mi to tehu. Bra!a jsem 0-0-2, pak 2-0-2 a ve finále 2-2-2. A cajk. Stejně jako jsem ho za šla brát, tak jsem náhle přestala a dobrý. Jen nezapomeň na kyselinu listovou.

cinam
25. bře 2019

První těhotenství jsem měla zamlklé, při druhém mi doktor napsal utrogestan 1-1-1 a vše v pořádku. Ale je otázka jestli to bylo tím. Jinak já jsem ráno a večer zavadela, ale v poledne v práci jsem ho polkla a vždy v pohodě. Ale někomu nesedne no

oveckaluky
25. bře 2019

Když jsem ho polykala, tak ne, potratila jsem, i když se až do toho osudného dne zdálo vše v pořádku. Rok na to těhotenství s dvojčaty, opět Utrouš. Tentokrát jsem zaváděla, 2-0-2, protože když jsem ho polykala, měla jsem po něm strašně závratě. No a vše v pořádku, prckům bude 7 měsíců. Těžko říct, zda to bylo Utroušem nebo způsobem užívání.

handulkak
25. bře 2019

@veronika8808 Ja ho brala od začátku. Ve 24 tt nikdo neveril, ze donosim. Vysazovala jsem ho po 36tt. Za mě tedy pomohl. 🙂

makronka222
25. bře 2019

Ja ho brala sporadicky. Mela jsem 3denne po tablete zavadet. Jestli pomohl, tezko rict, nechala jsem tomu volny prubeh. Mela jsem se setrit, ale s triletou za zadkem to taky uplne nejde...

veronika8808
autor
25. bře 2019

Holky moc děkuji za reakce 🙂 asi budu tedy zavádět. Hrozně se mi točí hlava :

kkacca
25. bře 2019

@veronika8808 jj, to je z toho 🙂 držím palce at vše dobře dopadne

kaja2016
26. bře 2019

@veronika8808 jo me jo. Dali me ho po prvnim potratu 7tt. Pak dcerka na utrosi. Dalsi tehu me ho nedali a zamlkle v 9tt. Ja tomu verim. Ale gynekologe rikaji, ze je to spis placebo. Ale ma se to zavadet, pokud nemas castk gyn zanety ci mocove.

veronika8808
autor
26. bře 2019

Holky dekuju za vaše reakce. Ještě jedna taková pitomá otázka, kyselinu listovou k tomu utrosi můžu normálně brát? 😁

kaja2016
26. bře 2019
kkacca
26. bře 2019

Ja teda s utrogestanem zamkle tehotenstvi, ale to na to nemá vliv..teď ho beru opět.:

ocetnicek
26. bře 2019

Dvakrát ano, jednou ne. Ale můj doktor tvrdí, že správné těhotenství se udrží i samo.

veronika8808
autor
27. bře 2019

Děvčata moc vám děkuji za info. Je to fakt začátek 4+3 takže opravdu buď a nebo. Zatím se nám statečně drží

uzivatelkapetra
27. bře 2019

Mě se z toho chtělo spát, ale vždy jen po první dávce, všechny následující už jako bych nebrala nic a to jsem brala tuším 3-3-3 anebo 2-2-2, už si to nepamatuju přesně 🙂
Představa zavádění mi byla tak nějak fuj nepříjemná.
Brala jsem cca do 8tt.

oveckaluky
27. bře 2019

@veronika8808 listovku určitě ano, ta je hodně důležitá 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru