V pátém týdnu těhotenství doktor zatím neviděl plod

djohana
22. pro 2016

Ahoj holky, chci poprosit o radu, ted jsem se vratila od doktora. Mela jsem asi 8pozitivnich testu a doktor me ted desne rozhodil. Rekl mi,ze vidi probihajici biochemicky proces vznikani zarodku,ale zatim tam neni plod...pak mi rekl,ze jsem v patem tydnu ( vim,ze je to moc brzo,ale pres svatky maji zavreno a potrebovala jsem vedet,zda testy lzou nebo ne) nevim co si ted myslet...objednal me za 3tydny,ze bude videt vic...jsem teda tehotna nebo mi jen probiha v tele nejaky proces?? Vzal mi krev,tak doudam,ze mi zitra sestricky reknou co a jak...ale ted jsem z toho dost rozhozena :( jak byste to chapaly vy?

kamculkap
22. pro 2016

tak pokud ti řekl toto, tak těhotná jsi - v této době max může vidět počátek dutinky ve sliznici, ale plod samotný až později. je správné, že tě objednal za takovou dobu, protože do té doby prostě řádně nic neuvidí. pokud se cítíš v pohodě a menstruace nepřišla, tak se hoď do klidu 🙂

kvakuska
22. pro 2016

@djohana vznik těhotenství je biochemický proces a přesně ten ti v těle probíhá ... zítra ti sestřičky řeknou jakou máš v krvi hodnotu HCG a to ti prozatím musí stačit ... za tři týdny už bys měla vidět srdíčko, tak to bude veselejší 😉

pet359
22. pro 2016

@djohana buď úplně v klidu 🙂 byla jsem taky poprvé v 5tt a řekl mi to samé co tobě a znovu jsem šla taky až za tři týdny a už jsem slyšela srdíčko a viděla, jak se tam hýbe 😉

j.a.n.i
22. pro 2016

@djohana Poučení pro příště - těhotenské testy jen velmi vyjímečně lžou a takhle brzo ti stejně doktor nic víc, než ten test neřekne, takže nemá smysl tam tak brzo chodit, akorát tě rozhodí.

linee
22. pro 2016

@djohana chapala bych to tak, ze nezustava nic jineho, nez opravdu vyckat, minimalne do vysledku HCG, ale zacatky jsou hodne tezke, opravdu se takto brzy neda nic urcit a pockala bych, co z toho vznikne. Bohuzel ti opravdu nikdo vice momentalne nemuze rict.
Podle HCG se uvidi, zda jsi tehotna, je to zarucenejsi, nez tehu testy a za 3 tydny uvidis vice. Vim, ze bys ted chtela slyset a cist neco jineho, ale ver, ze je to hodne tezke a vidis sama, ze i lekar je opatrny. Dej se do klidu a do pohody, uzij si svatky, ver, ze pro tuto chvili nemuzes proto udelat nic vic. At vse dopadne, jak si prejes!

yerry
22. pro 2016

V 5. tydnu ani vic vidět není. Jsi těhotná a tak by ses podle toho mela chovat a byt hlavně v klídku. Za 3 týdny už vide vidět více a to o dost 🙂

hejtereza
22. pro 2016

Zdravim, ja byla na potvrzeni tehu v 7tt. mela jsem prazdny vacek. Nyni jsem 26tt a vse v poradku. Jak rikaji holky, chce to vyckat. Pozitivni test jsem mela cca tyden po ocekavane MS.❤

djohana
autor
22. pro 2016

Dekuju moc vsem.holky...me to rozhodilo...zitra mi snad sestricka rekne vic...asi me dostalo i to,ze budou vanoce a ja nevim zda to nasim rici nebo ne...tesi se na prvni vnoucatko a asi je to dost predcasne....dekuju holky 🙂 budu v klidu a budu se vyhybat vajecnemu konaku 😀

alcar
22. pro 2016

@djohana chovej se tak, jako bys byla tehotna. Tedy ne "jako", tehotna proste jsi. Jsi ve fazi, ve ktere byly vsechny z nas. V 8.tt uz by melo jit videt srdicko. Verim, ze to cekani je hrozne, ale o tom je tehotenstvi. V jeho prubehu budes cekat jeste na spoustu jinych veci. Raduj se, uzivej si, gratuluji. 😉

A kdy to reknes rodicum je na tobe. Ja jim to taky rekla hned. 😀

hejtereza
22. pro 2016

Nejlepsi je to rikat po 1 screeningu 🙂 ale je to kazdeho vec, moje mamka to vedela taky hned. Ale ostatni az po tom 13tt.

j.a.n.i
22. pro 2016

@hejtereza Já bych řekla, že nejlepší je to říkat, jak to každému vyhovuje... třeba pro mě hned, protože kdyby se něco nepovedlo, tak nestojím o to, se před blízkým okolím tvářit jako že se nic nestalo.

hejtereza
22. pro 2016

@j.a.n.i jojo vsak kazdeho vec, kazdy to ma jinak 🙂 u me to vedel pritel a moje mamka. 🙂 ted to vi vsichni..:D 26tt.

puutalo
22. pro 2016

@djohana Poprvé jsem to našim řekla brzo, asi v 7tt, ale bylo to zamlklé. Teď podruhé jsem mlčela a oznámili jsme to až ve 13tt, protože jsem byla hospitalizovaná kvůli krvácení a přiznali jsme tedy pravý důvod. Jinak jsme chtěli počkat až po screeningu.

pet359
23. pro 2016

my to dáme našim právě pod stromeček ...ale už jsem 15tt a už se nemůžu dočkat, až jim to řeknu, ubíjí mě už to dlouhé "lhaní" 😀 ale u nás to vyšlo prostě parádně na ty vánoce no....i kdyby to tak nevyšlo, tak bych to stejně řekla až po tom screeningu (sice po něm už mám-už je to přes dva týdny, ale doktor mi do dneška nezavolal výsledky.... :-/ ) jinak to ví pár lidí z práce, to jsem musela....

soleilll
23. pro 2016

@djohana 5. týden je tak strašně brzo, že to může dopadnout jakkoli. Testy jsou většinou spolehlivé, zvlášť po použití takovýho množství. Dnes se dovíš množství hCG v krvi, ale i to je jen jeden kousek ze skládačky - hCG totiž musí stoupat. Na tvém místě bych nikomu nic neříkala - v 5. týdnu to opravdu ještě není žádné vnouče, ale max. jen shluk buněk. A vaječňáku se rozhodně vyhýbat nemusíš a klidně se přes svátky střískej do němoty, jestli budeš mít chuť, protože ten plod si z tvého krevního oběhu ještě nebere vůbec nic. 😀 Přeju ti, aby se to v lednu všechno potvrdilo... Teď si z toho ale ještě nedělej hlavu. 😉

djohana
autor
23. pro 2016

@soleilll dekuju 🙂 vysledky jsou pry dost vysoke mi rekla sestricka a ze mam jit pristi tyden na dalsi ultrazvuk,tak uvidime

hejtereza
23. pro 2016

@djohana to dopadne dobre 🙂 gratulujuu

djohana
autor
23. pro 2016

Dekuju vsem holky 🙂 uvidim,zda jim to reknu...ale mam s nasima hodne blizky vztah a jestli to nevyjde,budu smutna a pozbaji to na me...

puutalo
23. pro 2016

@djohana Na mě to taky poznali, naštěstí jsme pak jeli na dovolenou a tam jsem se odreagovala. Pak to sice chvíli trvalo, ale zadařilo se. Hlavně buď v klidu a bez stresu. Jestli to řekneš je na tobě, sama víš, jak to vůči rodině máš.

luj89
23. pro 2016

@djohana Trošku se divím, že tě na gyndu objednali už takhle brzy - týden po oplodnění, kdy je jasné, že ještě není nic vidět. Většinou objednávají až tak třeba na 7. týden, kdy už bývá vidět srdíčko. Každopádně kdy to řekneš rodičům je na tobě 🙂.

bbubble
23. pro 2016

ahoj, ja som bola prvy krat na gynde 6+0 a tiez este nebol vidiet plod. Pak som bola nejak okolo 8tt a uz bolo vsetko jak ma byt, dokonca uz v 12tt bol o tyzden vacsi 🙂 ted sme oficialne v 18tt, je uz vacsi o 9 dni a vsetko je v pohode. v 5tt este vacsinou neni nic vidno, podla mna to bude ok. Inak ja som to nasim tiez vravela hned v 5tt - podla niekoho blbost, ale mne to tiez prislo normalne ze aj keby to nevyslo tak by to vedeli..

kamculkap
23. pro 2016

@djohana moc gratuluji, lepší dárek pro všechny nemůže být. zda to říct je fakt na tobě, ale myslím si, že takovou radostnou událost bys měla sdílet s těmi, co máš ráda🙂 já to řela v podstatě hned rodině a tomu pocitu štěstí se nic nevyrovná - když jsou všichni kolem s tebou rádi 🙂

chajdaloupka
23. pro 2016

@djohana Ahoj, mam taky pozitivni test a podle ms jsem v 5 tt 🙂 k doktorce se chystam tak v puli ledna 🙂 takze tfuj tfuj tfuj

djohana
autor
23. pro 2016

@bbubble gratuluju vam 🙂 a asi jim to rekneme...budou tu na vanoce a nebudu radsi pit alkohol atd,takze to stejne poznaji 🙂

djohana
autor
23. pro 2016

@kamculkap 🙂 asi to nasim dame pod stronecek 🙂 nejak to v sobe citim,zw to maji vedet 🙂 navic se ke mne manzel chova desne obezretne 😀 normalne se zlobime a provokujeme 🙂 z legrace a najednou se boji me i stipnout 😀 takze to stejne poznaji 🙂

djohana
autor
23. pro 2016

@chajdaloupka gratuluji 🙂 a budete to rikat rodine? 🙂me objednali jeste na kontrolni pristi tyden ..nevim proc tk brzo teda..ale kdyz to doktor chce...

chajdaloupka
23. pro 2016

@djohana Jeste nebudeme 🙂 zjistila jsem to vcera, pritel dostane darecek az pod stromecek. Doma mame 11 mesicni dcerku, takze clovek nema ani cas nad tim premyslet 🙂 prvni tehu jsem nevydrzela a rekla rodicum snad po tydnu 😀 prvni miminko nak trvalo 9 mesicu, ted na poprve, nejak jsem myslela, ze to tak rychle nebude 😀

mialagia
23. pro 2016

@djohana já jsem taky zjistila těhu v 5.týdnu a na normálním utz neviděl, ale na vnitřním utz viděl tu fazolku, jen ještě ne srdíčko.. to bylo až za 14 dní😉tak asi jde taky o to čím se dívá..

djohana
autor
24. pro 2016

@chajdaloupka ta je krasna 🙂 tak moc gratuluji k sourozenci 🙂

djohana
autor
24. pro 2016

@mialagia u nas taky zatim srdicko nebylo....mam jit pristi tyden na potvrzeni 🙂 tak uvidime 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru