Ve 4tt výsledek hCG testu 4000, mám být ve vyšším týdnu?

petulka157
20. bře 2014

Doktorka mi včera řekla že na ultrazvuku nic není vidět, i když mi těhotenský testy řekli že jsem těhotná. Odebrala mi krev s tím, že budou dneska výsledky. Dnes jsem u ní byla znova, udělala mi ultrazvuk a už tam byla vidět fazolka. Hodnoty hcg byly 4 000 a fazolka okolo 5 mm. A řekla mi, že jsem tak ve 4 týdnu. Na internetu, ale píšou něco jiného. Neměla bych být už ve vyšším týdnu těhotenství? Prosím o rady. Tohle je můj první ultrazvuk ohledně miminka 🙂 Děkuji

fykyska
20. bře 2014

😉 😉 Každé miminko a maminka je jiné 🙂 Chce to klid duležité je že HCG roste hodnoty které zde uvadíš jsou opravdu v rozmezí 4-5tt spíš 5 těhotenského týdne 🙂 A každé ženě rostou jinak - tabulky jsou tabulky jsou dobré pro orientaci, ale určitě ne vždy podle nich dělat výsledný závěr obzvlášť internet je velký strašák protože se na něm může a udavá v podstatě cokoliv - kolem 5tt byvají hodnoty od 18mlU - 7,340mlU , ale vše záleží na různých zdrojích ( knihy, internet odborná literatura, každ zdroj může udavat k určitému týdnu různé hodnoty) což vidíš že je opravdu široký rozestup 🙂 Miminko v prvních dnech/ týdnech opravdu hodně rychle roste a vyvíjí se a i v celém průběhu těhotenství může být jednou starší/ jednou mladší od termínu poslední udavané MS 🙂 Důležité je, že miminko je vidět tam kde má být a nehrozí tak gravidita mimo dělohu, teď už záleží jen na miminku jakou cestu si vybere 😝 DRŽÍM PALCE

fykyska
20. bře 2014
merope
29. srp 2018

Když jsem u doktorky pronesla něco jako že příští týden budu 7+, tak že by mohlo být vidět i srdíčko, tak se podívala a pronesla cosi jako že opravdu nemám koukat na tabulky, že to má každý úplně jinak. To by mohlo být asi i u tebe - jinak já měla HCG 4+2tt těsně přes 2000. A v této době snad skáče na dvojnásobek každý den.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru