Zamlklé těhotenství?

ivulem18
4. říj 2021

Ahojky, mám takový dotaz. Byla jsem dnes na kontrole u gynekologa, a na utz neviděl akci srdíčka a plod odpovídal velikosti 7+1, podle poslední menstruace (22.7.) jsem měla být 10+4, podle něčeho mi tam napsal 10+0 (asi z první kontroly, která proběhla u jiného gynekologa a téměř mi nic neřekl, jen že tehu tam je a srdce taky a basta). Jenže já vím, že ovulace mi proběhla až 13.8 , takže mé těhotenství odpovídá 7+3, ale už by asi mělo jít vidět i srdíčko, že? Na kyretáž se mám objednat tento týden, šance tu asi není. 😥

mimi1004
4. říj 2021

@ivulem18 Těhotenství se počítá od prvního dne poslední ms, takže ano, začínáš 11. týden a bohužel to bude asi i poslední.

dendy1007
4. říj 2021

@ivulem18 ještě bych počkala, hlavně se nechala prohlédnout klidně i od někoho dalšího, víc lidí víc očí...měla jsem bohužel stejný problém, u mne ale neviděl žádný doktor srdíčko, takže jsem nepochybovala, ale doktor sám mi řekl, že je lepší když se podívá více lidí

dendy1007
4. říj 2021

@ivulem18 a ještě co se týče počítání těhotenství podle poslední MS, na genetice mi řekl doktor, že je to nesmysl, že se doktoři od něčeho musí odrazit ale je to velmi nepřesné...ja osobně bych byla o 2 týdny více podle MS ,co jsem mela u prvního dítěte, řídila bych se ultrazvukem

klokanka31
4. říj 2021

@ivulem18 Já být tebou tak počkám, a třeba ještě zajít k jinému doktorovi aby tě okouknul.

nagojka
4. říj 2021

Jestli vis kdy byla ovolace a vychazi ti to naladsi tehu tak jeste pockej..moji kamardce vypocital doktor tehu dle posledni MS,rekl ze je nevidi srdicko,ze je naky spatny zloutkovy vacek,ze to vypada na neprosperujoci tehotenstvi a napsal ji zadanku na kyretaz.udajne mela byt v 7tt podle te MS...jenze ona vedela ze ovulku mela dyl protoze ma dlouhe cykly..rekla ze chce jeste pockat...sla na dalsi kontrolu za tyden a ejhle...uz bylo i srdciko..takze kdyby ho poslechla sla by na cisteni se zdravim tehotenstvim..jeste pockej,nech se zkontrolovat od nekoho jineho a pak se uvidi

ivulem18
autor
4. říj 2021

Děkuju moc za reakce a nevíte kam bych jinam mohla jít na kontrolu? On dělá právě v nemocnici, tak tam na ambulanci jít je blbé, kdyby tam byl zrovna on. 🙄 Ale on to bral úplně prostě definitivně a hned na kyretáž, že není na co čekat, ani žádná empatie, jsem z toho dobře v haji. 😥 Jako počítám s tím, že to asi nebude dobre, ale co kdyby náhodou. ❣️

dendy1007
4. říj 2021

@ivulem18 určitě bych si do toho nenechala mluvit...ja osobně, bych vygooglila gynekology, které máte ve svém městě, nebo se zeptala kamarádek ke komu chodí ony, a zavolala tam, že máte tento a tento problém, a že byste ráda znala názor někoho jiného, jestli by se na vás mohli podívat...můj gynekolog mě například sám poslal za jiným, aby se podíval i on, ale každý je holt jiný, a v tomto směru by tu empatii měli mít minimálně dvakrát takovou

dendy1007
4. říj 2021

@ivulem18 ještě dodám že znám ve svém okolí 3 ženy, které takhle málem přišly o miminko, gynekolog jednoznačně že zamlklé těhotenství,ale taky se nechaly prohlédnout od nikoho jiného a ti tam naopak srdeční reakci viděli...nic není zbytečné, a radši si to nechám vícekrát potvrdit a být možná pro některé gynekology za blázna, než takto přijít o miminko

ivulem18
autor
4. říj 2021

@dendy1007 Tak to určitě, jen se hrozně stydím, do té nemocnice se chci objednat kdyžtak až na pátek nebo příští týden, tam by také ale měli udělat ještě kontrolní utz, ne? Zítra se poohlednu ještě jinde, samozřejmě že by si to přál každý, aby vše bylo v pořádku. 🙄

dendy1007
4. říj 2021

@ivulem18 těžko říct, mně před zakrokem už žádný utz nedelali

arevb
4. říj 2021

@ivulem18 měla jsem něco podobného.. první kontrola u gynekologa v 9 TT, naprostý pro mě šok, že není srdíčko a vývoj neodpovídá. Lékař mi hned navrhl kyretáž, chtěla jsem počkat, hned v noci jsem začala krvácet a proběhl spontánní potrat. Obrečela jsem to, ale říkala si, že asi tělo a příroda ví co dělá. Než řešit nějaký problém později. Za měsíc po potratu jsem otěhotněla znovu, ikdyz byly nějaké problémy a přetrvávající strach, že se něco stane. Teď bude mít syn 3 roky

vendelinka08
4. říj 2021

@ivulem18 určitě se ještě nech zkontrolovat, pro jistotu. Revizi uspěchat nemusíš. Me tedy doktor poslal na kontrolní utz před nástupem. Kdyby náhodou. Empatii nečekej od lékařů. Oni to berou jako rutinu, maji to tam dnes a denně, děje se to pořád. Ke mě byly moc milé a empatické sestry na sále. Tam to na mě dolehlo. No, je to vždy těžké... drž se a držím palce.

janina228
4. říj 2021

@ivulem18 je mi líto co prožíváš.. chápu a opravdu bych ti moc přála,aby tomu bylo jinak, ale pokud tam srdíčko už bylo vidět a nyní vidět nebylo😔.. nicméně před samotným zákrokem by měl proběhnout ještě kontrolní utz v dané nemocnici..

sirinfirst
5. říj 2021

Něco jiného by bylo, pokud srdeční akce ještě nebyla, pak by to mohlo být tou pozdější ovulací. Ale pokud byla a už není, pak je bohužel skutečně konec. Leda bys teda měla pocit, že mohl akci přehlédnout, ale to mi připadá dost nepravděpodobné.
A pokud ovulace proběhla 13.8., dnes už bys byla v 10. týdnu (týdny se nepočítají od ovulace, ale od MS, kterou ty tabulky berou dva týdny před ovulací) a v 10. týdnu už prostě srdce bije jako zvon, to už by nikdo nepřehlédl.
Opravdu je mi to líto, na kyretáž jít ještě nemusíš, můžeš počkat, až se o to postará příroda, ale prosperující těhotenství to není.

ivulem18
autor
5. říj 2021

@sirinfirst No bohužel to tak bude, tak snad se z toho brzo vzpamatuju, držím palce všem, kteří si tím projdou. 🌹

kokoska29
5. říj 2021

@ivulem18 byla jsem na tom stejně, a doktor mi sám řekl ať přijdu znovu za 3 týdny že tam bude jeho kolegyně ať mám další názor. Bohužel se opravdu jednalo o ZT, objednala jsem se do nemocnice,kde mi před zákrokem udělali další kontrolní utz, aby byla jistota.... Jestli se na to ještě necítíš,klidně vyčkej... Ona to příroda zařídí i sama.... Moc mě to mrzí, posílám hodně síly ♥️

ivulem18
autor
5. říj 2021

@kokoska29 Děkuju moc, už jsem objednaná na pátek, udělají prý utz přímo i tam při vstupu... Takže není řešit, ale naději nemám, ale hrozně se bojím anestezie, nikdy jsem nebyla uspána, takže momentálně řeším i to 🙁

dendy1007
5. říj 2021

@ivulem18 za 5 minut je po zákroku, třikrát se nadechnete a spite, probudíte se na pokoji fakt doslova do 10 minut...taky jsem mela strach

teress1215
5. říj 2021

@ivulem18 prodělala sem zamlkle letos v březnu 😊 nosila sem v sobě také miminko mrtvé, a týden po zjištění také.. zemřelo na konci 9tt 😞 moc bych vám prala, aby se doktor spletl, aby miminko žilo.. tohle si přeje totiž každá po potratu .. každopádně když půjdete na zákrok, tak musíte dodržet sestinedeli a revize dělohy opravdu nic není, také sem mela strach ale je to strašně rychlý. Nebolí to fyzicky ale psychicky .. držte se, ste silná jako mi všichni ostatní co o miminko přišli a nevzadvejte se ♥️ Miminko odešlo z nějakého důvodu, vědělo ze ste silná a ze to zvládnete 😊♥️

ivulem18
autor
5. říj 2021

@dendy1007 Děkuji za uklidnění 🙏🙄

ivulem18
autor
5. říj 2021

@teress1215 Ano, tak to beru, už se s tím pomalu smiruji, jsem ráda, že jsem se mohla tento týden ještě postupně rozloučit. ❣️ Teď jen zmaknout ten zákrok a ten nepříjemný pocit... Ještě kojím prvního prcka, na další pokus už ho chci mít raději odstaveného, snad to nebylo tím. 😥

teress1215
5. říj 2021

@ivulem18 nemůžete za to, proste se to stává bohužel .. také sem si to dávala za vinu ale není to nici vina 😊

janina228
5. říj 2021

@ivulem18 neboj, kojením to určitě nebylo, nedávej si to za vinu. Taky jsem si tím prošla, dvakrát.. a i když to je smutný,tak se to stává.. bohužel 😔

lucahv
6. říj 2021

@ivulem18 předně mě to moc mrzí. Vím čím prochazis. Pokud mas rozházené cykly je možné ze ovulaci budeš mít později. Řekla si to doktorovi? Základ je komunikace. Ale obavám se ze 7+ už srdíčko musí být. Zamlkle tehu je nejčastěji 7,8,9 tt. Bohužel to potkalo i tebe. Zase lepší teď než v 15tt zjistit ze je miminko nemocne. Jinak pokud mas pochybnosti, vyzadej si ultrazvuk v nemocnici kde ti budou dělat revizi. Mají tam mnohem větší ultrazvuk než u klasického lékaře. Mě ho dělali automaticky před revizí. Ale můj doktor mi 2x připomínal ze pokud doktor v nemocnici mě nepozve sám na ultrazvuk tak si mu mám připomenout.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru