V 6tt není vidět srdíčko. Nevím, na čem jsem

lennyve
30. čer 2013

Ahoj holky, podle MS jsem měla být v pátek kdy jsem byla na KO v 8tt, podle doktorky je miminko o 2 týdny menší a odpovídá 6tt...(když jsem byla před 2 týdnama tak řekla, že jsem tak ve 4tt takže asi roste po dvou týdnech jak má, když dopovidá 6tt)
Ale ještě nebylo vidět srdíčko. Je třeba se znepokojovat? Neřekla mi kolik přesně jsem jen že odpovídá 6tt a na kontrolu mám jít 8.7.
Řekla, že je tedy určitě větší od poslední kontroly ale bez srdíčka, tak já vůbec nevím na čem jsem... ☹

zuza01
30. čer 2013

Tam záleží i na tom, jaký přístroj používá. Těžko říct, ale klidně tam za týden může být. Já jsem takhle srdíčko neměla, ale miminko vůbec nerostlo, tak to je dobře, že je zase větší. Držím palce, určitě to bude dobré 🙂

megy
30. čer 2013

tak přesně jak píše zuza - záleží hodně na přístroji, já byla u dr, který má ultrazvuk vážně předpotopní 😀 byla jsem podle ms 6+3 a podle uz 6+0 - hledali jsme hledali, našli žloutkový váček a dr. říkal, že srdíčko nevidí, ale já ho viděla, a taky mu to ukázala na uz, když jsem řekla, že tam vidím něco blikat 🙂 taky mě chtěl až za tři týdny, takže bych byla v klidu 🙂 jinak pokud roste gestační váček jak má, tak bych se zatím nestrachovala. podle slov jedné dr., příroda ví, co dělá, takže stejně pokud by se nedej bože něco stalo, tak to má důvod :-/ ale v tvém případě v 6tt srdíčko ještě neuvidí, pokud nemá zrovna superkvalitní ultrazvuk 🙂

lennyve
autor
30. čer 2013

@megy no docela mě to dostalo. Nejdříve mi řekne ,že jsem asi ve 4 tt a pak v 6tt a ještě se tváří, že jsme za ty dva týdny měli narůst snad ještě o další dva týdny. To snad ani nejde ne?

megy
30. čer 2013

@lennyve víš, ono ve 4tt nejde vidět na ultrazvuku vůbec nic, spíš jestli to nemyslela, že jsi cca v 6tt celkově, když mluvila o tom, že jsi ve 4tt , ale to fakt nevím. pak bych chápala, že jste třeba o 2 týdny menší 🙂 a že si tě pozvala až 8.7 bych chápala docela dobře, protože ví, že rostete a to se rozhodne 🙂 hlavičku vzhůru. já třeba teď při druhém - jsem nyní konec 9 tt jsem byla na kontrole cca v 7 týdnu a jak jsem psala, ultrazvuk hrůza 😀 a výsledek nic moc. srdíčko by taky přehlídl, takže uvidíš

lennyve
autor
30. čer 2013

@megy No já jsem byla 14.6. a to mi řekla, že jsem asi ve 4tt že jí to ještě UTZ nechce ani vypočítat TP a teď 28.6. mi řekla, že odpovídá 6tt a že je teda rozhodně větší jak posledně. Ale už i posledně tam šlo cosi vidět. ( velká bublina a v ní malá bublina 😀 )
Takže za dva týdny je logické, že jsme porostli o dva týdny, ne?

zuza01
30. čer 2013

@lennyve Přesně tak, oni mají snad v osnovách nás na začátku vyděsit 🙂 Já jsem zas podle dr. měla mimoděložní, za 10 dní už to bylo dobrý, jsem tak v 8tt, podle dr. odhadu v 6 tt... Má příšerný utz, ale jsem ráda, že má aspoň ten 🙂 Bude to dobrý 😉

megy
30. čer 2013

@lennyve to je logické 😀 ale jak říkám, na srdíčko je to na ultrazvuk moc brzo 🙂 mě u prvního viděl srdíčko někdy v 7tt a teď v 6+3 🙂

lennyve
autor
30. čer 2013

@zuza01 no a už i toho 14.6. mi řekla, že je vidět velký skok od té návštěcy před tím, kdy byla jen malinko zvětšená sliznice. Tak já fakt nevím 😨 Zase jsem si říkala, že kdybych šla třeba do nemocnice, že tam by mohli mít lepší UTZ

lennyve
autor
30. čer 2013

@megy Ale rozumíš ona se tvrářila jako že je to málo ty dva týdny za dva týdny! 😖 Tak já nevím co čekala.

zuza01
30. čer 2013

@lennyve Takže to roste, to je dobře. Já vím, že je to stres navíc, já si to taky užila. Pokud chcete jistotu a vezmou vás v nemocnici, tak proč ne, ale třeba tady u nás by mě vyhodili, pokud nemám problém. Ale jak je to popsané to vypadá na normální prosperující těhotenství 😉
Nejde to brát jinak, já vím. U dcery mi na utz řekli, že má jen jednu ledvinu a málo plodové vody, že bude deformovaná. Za týden mi jiná dr. řekla, že ledviny má obě a plodovky je dost... Takže taky jak to kdo umí 🙂

lennyve
autor
30. čer 2013

@megy
@zuza01 A teď jsem se znovu dívala na kalendář a ona mi říkala, že jsem otěhotněla nějak těsně před MS a možná by to odpovídalo, že se mohlo vajíčko uhnízdit tak 2 -3 dny před MS....🙂 Mám krátké cykly totiž....a když jsem to tak nějak spočítala tak to asi i tak nějak odpovídá.

elastiq
1. črc 2013

důležité je že roste a srdíčko se může objevit ze dne na den..hlavně se nestresuj..to bude dobré..to se lehce řekne, že jen to vydržet ještě ten týden,..držím pěsti..

lennyve
autor
1. črc 2013

@elastiq Moc děkuji. Snažím se z toho nezbláznit ale jsem taková bez nálady 😒

zuzamik
1. črc 2013

@lennyve Ahojky, já byla poprvé u doktorky v 6tt, na ultrazvuku byla vidět jen malinká fazolka- na další návštěvu mě objednala až za 3 týdny (tzn. 9tt) a to už tam byl vidět malý človíček s tlukoucím srdíčkem ;) A teprve tehdy určila, jak jsme opravdu staří.
Takže být tebou bych neplašila- jen tím sobě a malému škodíš. A pokud rostete, tak bych se toho nebála 😉

vladla
1. črc 2013

Nechvatej. V 6 tt videt jeste neni.

lennyve
autor
1. črc 2013

@zuzamik Takže nejsem divná, když v 6 tt ještě nemáme srdíčko? všechny tady píší jak už ho měly v 6 tt a já jsem z toho na mrtvicu, že jsem špatná, že ho ještě nemáme

lennyve
autor
1. črc 2013

@vladla to mi spadnul kámen ze srdce.Uff. děkuji 🙂

zuzamik
1. črc 2013

@lennyve Nejsi, neboj 😉 Jak říkám, u mě taky vidět nebylo 🙂 Podívej- co má dopadnout, to dopadne! A pokud se cítíš dobře a mimi roste, tak nevidím důvod, proč by to nemělo být ok 🙂 A každá jsme jiná, tabulky nejdou aplikovat na všechny 😉

vladla
1. črc 2013

@lennyve ja byla na prvnim ULZ v 7 tt a jeste nic videt nebylo.Jen zluty vacek.

Delal mi vnitrni pro kontrolu jestli je vse na spravnem miste.
Nestrachuj se a kdyztak dej vedet po dalsim ultrazvuku.

lennyve
autor
1. črc 2013

@zuzamik Tak třeba v pondělí už tam bude 🙂 Kéž by bylo. 🙂 Moc děkuji za uklidnění.

marcinovamata
1. črc 2013

ja byla 5+ neco a rikala doktorka at pridu na 7+ ze az vtedy uvidi srdicko

lennyve
autor
1. črc 2013

@vladla V pondělí jdu na další, hned ráno, tak pak dám vědět. Moc děkuji! 🙂

marcinovamata
1. črc 2013

@lennyve neboj fakt jen se nestresuj hodne to vplyva prave ....určite bude srdicko uvidis 🙂

lennyve
autor
1. črc 2013

@marcinovamata v tom případě nechápu proč se ta moje tvářila jako že je všechno špatně 😒 když rosteme a ne u všech musí být srdíčko v 6 tt

vladla
1. črc 2013

@lennyve Jo jo drzim palce!!;o)
A zadny stres.Uzivej si krasnych dni!! ;o)

martina26
1. črc 2013

Ahoj já měla u třetího dítka srdíčka až v 8tt, držím palce

zuzamik
1. črc 2013

@lennyve Neděkuj, není za co! Hlavně se nijak neplaš 😉 Mimi má svoje tempo 🙂

zuzamik
1. črc 2013

@lennyve Ps: někteří doktoři jsou magoři, kteří plaší lidi při každé odchylce od tabulek... Já mám štěstí na pohodovou paní doktorku- rozumný člověk musí chápat, že každý organismus je jiný, stejně tak technika u lékařů není všude na stejné úrovni a co si budeme povídat- odborná způsobilost lékařů je leckdy taky různá 😉

claire90
1. črc 2013

Na prvni kontrole na podzim jsem byla v 6+1,taky cela natesena na srdicko,protoze jsem cetla jak ho vetsina uz mela a ono prd,nicmene miminko odpovidalo oplodneni (vedela jsem celkem presne,kdy k tomu doslo),tedy nejakymu 5tt a dr rekl,ze ma cas,dalsi KO byla v 8+1,vzal to celkem hopem a pak se me pta,jestli jsem videla srdicko - nic jsem nevidela,ale on mi to poradne ukazal,vytiskl fotku a ja sla s tim nasim malym vetrelcem domu 🙂 do 12tt mala dorostla tak,aby presne odpovidala a ted mi tu oddychuje v naruci,takze hlavu vzhuru 🙂

marcinovamata
1. črc 2013

@lennyve ja by se neznepokojovala fakt srdicko nekdy ukaze az v 7 tydnu ja byla fakt v 5+ neco akurat irkala ze to vypada ze se akurat ten vacek otvira tak pry je to na dobrej ceste ale kamarqadka ted taky byla v 5+ a rovnou ji do telefonu rekla at pride az 7+ neco at je jasne videt srdicko ...pri prvni dcerke sem volala po vynechani menstruacii a mi rekla sestricka ze ak nechci jit na potrat z ceho sem zustala vykulena prvni co bylo ci chci jit na potrat a ja ze ne samozrejme tak pry mam dorazit az za mesic aby bylo videt vse jak ma a to sem byla 8+ neco po tom mesici takze zadne obavy a dkyz se takhle tvaril tak ho radsi vymente 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru