2. screening ve fakultce v Ostravě. Kolik stojí?

mychaela005
29. pro 2019

Ahojky,
je tady někdo, kdo byl v nedávné době v Ostravě na druhotrimestralnim screeningu? Sestřička pri objednání mi rekla, ze budu platit 1200,-.Sestřička u meho gynekologa mi rekla,ze nemam platit. Tak ja nevím😮

no1
29. pro 2019

@mychaela005 byla jsem v Porubě v Silesii a taky jsem platila 1200,-
Můj dr mi říkal, že pojišťovny už to neproplácí

jjasmina
29. pro 2019

Pokud máte žádanku od svého gynekologa, tak neplatíte

mychaela005
autor
29. pro 2019

@jjasmina žádanku mám a i přesto po me chtějí zaplatit.

mychaela005
autor
29. pro 2019

@no1 ja mam vzp a tam maji psano,ze ty tri screeningy by mely byt hrazeny.....proto v tom mam takovy hokej

jjasmina
29. pro 2019

aha, já na prvnim byla tam a pojistovna proplacela a na 2. a 3. jsem byla v Brně se žádankou a nic jsem neplatila

no1
29. pro 2019

@mychaela005 no sama si zkusím v lednu zajít na pojišťovnu, jestli mi to ještě proplatí, ale zaplatit jsem to musela tak jak tak
A to jsem v Silesii registrovaná, tohle mi dělal akorát Pomahač místo Kurase, ke kterému chodím
Myslím, že se to teď nějak láme, někdo to dělá ještě na pojišťovnu, někdo už si to nechá zaplatit
Ale shánět toho, kdo to dělá zadarmo se mi nechtělo 😄

mychaela005
autor
29. pro 2019

@no1 ano,to chápu.Což o to,ja si to zaplatim, jen je v tom teda slušný binec.Jdu na silvestra a tak patram,jestli budu mit další vánoční darecek😄

no1
29. pro 2019

@mychaela005 lépe počítej, že zaplatíš, pak budeš případně příjemně překvapená 😄

mychaela005
autor
29. pro 2019

@no1 zrovna mi přišla odpověď z vzp😀 Prý pokud mam žádanku, neměla bych platit.Ovšem, vypadalo to,ze ten člověk na druhé straně si tím taky neni moc jistý.....napsal....neměla by jste😊😁

no1
29. pro 2019

@mychaela005 to je děs, fakt! 😂

krupka3
30. pro 2019

Ja mam zkusenost odjinud, taky po mne chteji platbu, a na pojistovne mi pritom rekli, ze to hradi. Tak pozor, tahaji z lidi penize.

janule1940
30. pro 2019

Na zadance musí být napsáno,ze lékař zadá o konsiliarni nebo superkonsiliarni utz.pak neplatite nic,byla jsem v Porubě s takovou zadankou před půl rokem a nic jsem neplatila.

krupka3
30. pro 2019

@janule1940 To neni pravda u kazde pojistovny. Navic na co by mel byt predepsany superkonsiliarni utz zene, ktera nema zadny problem? Ma byt provedeny klasicky utz, a sup.kon. az pokud se pri nem prijde na problem. Na pojistovne mi jasne rekli, ze hradi vsechny 3 typy techto utz (a ze konkretni zarizeni je jejich smluvni), zadna podminka niceho na zadance nebyla.

nazka
30. pro 2019

@mychaela005 já byla na 2.screeningu teda v nemocnici v Kladně, ale neměla jsem ani zadanku od doktora a neplatila jsem nic. Co zkusit jiné pracoviště?
Jinak mám pojišťovnu 211,ale tam to nechtějí po nikom 🤔

mychaela005
autor
30. pro 2019

@janule1940 taky mam na žádance napsáno konsiliární vyšetření, tak jsem zvědavá....jdu zítra.

aneta15
30. pro 2019

@mychaela005 mě doktor zrovna dnes říkal že od 1.1. 2020 zrušili všechny pojišťovny proplacení screeningu ve 12 a 20. Týdnu. Já byla v Podolí a platila jsem 1500

aneta15
30. pro 2019

@mychaela005 a ještě dodám, že jsem měla zadanku a je mi 36 let. Když jsem se objednávala tak první bylo jestli souhlasím s poplatkem 1500. 1000;- pojišťovna zpětné proplácí

jjasmina
31. pro 2019

Já platila pouze první screening, ale na pojistovne proplatily, 2. a 3. jsem se žádankou neplatila nic a jsem u VZP

janule1940
31. pro 2019

@krupka3 ja jen pisu zkušenost,jakmile jsem to měla ný zadance,nebyl problém.

mychaela005
autor
1. led 2020

@janule1940 tak jsem byla vcera a nakonec jsem neplatila,ale musela jsem.si to dost obhajit.Musi byt v zadance konsiliarni vyšetření,jinak se opravdu platí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru