20tt, šimrání, škubnutí nad pupíkem - jsou to pohyby?

welunka
28. čer 2015

Ahojky holky, jsem v patem mesici - presneji 19+2. Uz jsem minuly tyden citila zvladtni simrani (jakoby bublinky) ze vnitr. Tento tyden mi uvnitr bricha lehce skublo nad pupikem. Je uz to ono? Je to zatim dost nepravidelne a nekdy mi brisko jakoby vrni (zvuk a pocit jako pri kruceni zaludku ci traveni - ale je to trochu jine) Uz se tesim az opravdu kopne abych vedela, ze je vazne v poradku. Diky za jakekoliv zkusenosti.

tristizia
28. čer 2015

Ahoj, myslím, že miminko nemůže vydávat přes bříško žádné zvuky, jako vrnění atd., jak popisuješ. Taky mi přijde, že na tukání nad pupíkem je ještě brzy a prcek malý.
Ale jak píšeš, nejdříve takové bublinky, škubnutí (ze začátku jsem si nebyla jistá, zda to jsou střeva nebo malý). První ťukaneček, kdy jsem věděla, že je to ON přišel asi v 19tt, ale každý to má jinak 🙂

lucinka58
28. čer 2015

Ahojky, určitě nebuď nervozní. Já třeba cítila bublinky cca od 21 tt a nebyla jsem si jistá jestli to jsou střeva nebo miminko. Absolutně jsem rozpoznala pohyby až cca v 27 tt 🙂 Jsem prvorodička a ještě k tomu mám placentu na přední stěně, takže jsem si fakt musela počkat až miminko hodně poporoste a bude mít dostatek sil na to pořádný kopnutí abych ho cítila. Teď je to zase naopak takový, že když se protáhne, tak mi je schopný vyboulit břicho tak, že manžel se mě zeptal jestli je tam fakt miminko nebo vetřelec 😀

zo_ja
28. čer 2015

Jo, to bude ono. Zvuky budou spíš od toho, že Ti brnkne směrem k žaludku a střevům - jeho pohybem se tam něco uvolní, tak jsem to s jedním měla já, že jsem měla pocit, že se hýbe (nebylo první, ale cítila jsem ho až mnohem později než ty dřívější) a pak se mi uvolnil vzduch ze střev nebo žaludku - jsem si myslela, že jsem cvok a nepoznám už ani pohyb mimina od vlastního prdu, ale to bylo tím pohybem, že šťouchlo nějakým směrem.
Jina dost záleží i na uložení placenty, ale ne vždycky. Obv. placena na PS znamená, že cítíš mimčo až později, ale s jedním jsem i s takto uloženou placentou cítila v 16. tt a s jiným a placentou stejně asi tak v 27.tt.
U prvního se udává ten ca 20. tt jako že se obv. cítí pohyby +-, u dalších o něco dřív. Takže to máš tak nějak akorát. 😉

kaccistar
29. čer 2015

ahoj, ja som do 22.tt necitila nic, a teraz nase mimi trenuje nozicky na maraton, stale ho citim, pretoze sa furt mrvi a bucha mi zvnutra do brucha 😉

petapetruska
29. čer 2015

@welunka v 19tt jsou ty pohyby citit hodne nizko...u pupiku jeste ne...to mi rikala i dr🙂 ja citila pohyby az kolem 22tt...tak neboj🙂

sabine_
29. čer 2015

Já jsem v 18tt a pohyby cítím, když si večer lehnu na záda a natáhnu nohy. Jsou cítít hodně nízko v podbřišku. Cítí je už i manžel. Jsem hodně hubená a bříško ještě nemám. Cítíme, jak si tam prcek plave 🙂

veronikapigi
29. čer 2015

Jsem v patem mesici 20tyden a cekame dvojcatka. Pohyby citim uz od 15cteho jemne kopani, vrteni a od minulého tydne obcas koupnou tak, ze se mi zvedne i brisko. Je to krasne uzivejte si to! 🙂

saruska89
29. čer 2015

Podle me ty bublinky jsou urcite ono... A to skubnuti taky... Pak se to zmeni v dloubani a pak v kopani... Ja zacinam 7 mes a malej uz me kope hoodne...

welunka
autor
30. čer 2015

Tak moc dekuji vsem za ohlasy! Jsem tehotna poprve a tak jsem si nebyla jista, jsem rada, ze uz se hlasi - nebylo mi zle a krome rostouciho bricha ani jine potize tak jsem stale premyslela, jestli je mimi v poradku.... Pristi patek jdu na velky utz. Tesim se!

dubnacek
1. črc 2015

Ahoj holky,ja u prvniho tehu cigila pohyby v 15tt.Jeste bych tu nemela byt,ale mam dotaz prave k pohybum.Koncim 12tt a kdyz si vecer lehnu nebo i pres den a zacnu vnimat tehu jako by me zacal lechtat podbrisek.Vubec si nevybabuji a prvniho ze bych to takto mela.Myslite,ze je mozny neco citit jiz takhle brzy??Vim ze se rika,ze u toho druhyho je to driv.Je to opravdu zvlastni pocit a pritom tak krasny,ale nechci si nic vsugerovavat.Diky za odpoved,vsem 🙂🙂🙂.

desencanto
2. črc 2015

první v 18tt,ted druhé od 14tt slabounce

karlajasmine
2. črc 2015

@dubnacek je možné cítit pohyby od 13tt 🙂 je to méně časté ale možné to je. Já cítila pohyby už tak ve 14/15tt, a od 16tt už hodně. Záleží na tělesné stavbě maminky a i na tom, kde máš dělohu,kde je miminko, placenta atd.

martpro
2. črc 2015

Já myslim , že to rozeznáš až opravdu kopne já to teda rozeznala.Já zas nevim jaký to je cítit ty bublinky já měla rovnou tukance od 19tt.

welunka
autor
24. črc 2015

Znovu ahojky, tak ted to jiz citim opravdu jasne - hidne vecer a nekdy uz i ores den - takove tukance (jakoby skubanicko) v podbrisku, jednou uz jsem to dokonce i jasne pocitila rukou pres brisko. To je bozi 😊

markyska88
29. zář 2015

Ahoj holky, nechtěla se mi zakládat nová diskuze, tak jsem se rozhodla, že to připíšu sem... Prosím vás, zda s tím máte zkušenost. Už asi třetí den cítím občas během dne jemné škubání v podbřišku. Nejsem si jistá, zda jsou to pohyby, mate mě totiž, že to není u pupíku, ale opravdu spíš dole u podbřišku. Zdá se mi divné, že by to bylo tak nízko.... Bojím se, aby to nebyly nějaké kontrakce ? Nebo to je spíš mimino? Minulý čtvrtek u doktorky na utz bylo vše ok, tak nevím ... 😒

cattus
29. zář 2015

@markyska88 mam to podobne.. i kdyz jsem citila pohyby cca od 17tt zpocatku to bylo podobne jako kdyz mas prdiky.. takove jemne bublani. Posledni tyden uz si pripadam jak boxovaci pytel. V pondeli v praci jsem dostala takovou serii kopancu a zduchancu trvajici asi tri hodiny ze jsem si musela jit sednout. V utery jsem byla na utz na vv a mimco je koncem panevnim navic ve chvili kontroly otocene nozickama i rucickama smerem ven jakoby z briska. Mrskalo s sebou ze mel doktor problem ho zmerit.
Jedine co me zamrzelo bylo kdyz jsem se zeptala na pohlavi bylo mi receno ze to nespada do genetickeho vysetreni a ze si musime priplatit 300. Po kratke chvili rozhodovani jsme kyvli ze ano a uz vime ze budeme mit malyho nezbedu. Tak jen doufam ze bude klidas po tatinkovi a vybouri se uz vbrisku.

maikkynna
30. zář 2015

@cattus to slysim prvne, ze se musi za informaci o pohlavi platit 😲

smallinka
30. zář 2015

Je to určitě miminko a jeho pohyby 😉 V tvém tt už je to běžné.... No jinak já teda musím říct, že jsem tyto "pohyby" cítila i po porodu....jakoby tam mimi ještě bylo! zvláštní.... 🙂

cattus
30. zář 2015

@maikkynna nas to taky zarazilo ze pry to neni soucasti gen vysetreni

karlajasmine
30. zář 2015

@cattus tak my jsme teda za zjištění pohlaví nic neplatili..

cattus
30. zář 2015

@karlajasmine vetsina znamych co uz prcka maji se taky divi ze jsme museli neco platit.. no neda se nic delat. Chteli jsme to vedet tak to vime. Aspon snad mame jistotu .. babicky i dedecci se strasne tesi. Za 3/4 roku se nam v rodine postupne narodi 5 miminek. Takova mala exploze. U nekterych druhe u me a u sestry teprve prvni dite. Takze nasi jsou z toho uplne paf.

maikkynna
30. zář 2015

@cattus co kdyby se spletl? Vratili by penize? Ja se tomu hrozne divim, ale taky bych to zaplatila 😊. Co vam napsali na uctenku?

cattus
1. říj 2015

Ani nevim vyrizoval to partner. Necham to plavat. Jen me mrzi ze si z toho pan doktor dela dost dobre vydelecnej podnik. Protoze vysetreni dostane zaplaceny od pojistovny a myslim ze ten malickej pohyb stranou aby koukl mezi nozky nebyl tak namahavy.
Horsi je ze uz druhej den jsem boxovaci pytel. Dneska od noci s kratkou prestavkou v radech minut prcek radi jak pominutej. Uz me zacina brisko pekne bolet. Az prijde pritel z prace poprosim ho o obklad rukama. Minule se po tom prcek na par hodin ukludnil a ja se aspon vyspala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru