První pohyby u prvorodičky. Kdy jste cítily?

veronikauu
27. lis 2020

Ahoj holky, kdy jste prosím citily prvni pohyby miminka? Dnes jsem 17+3tt a stale zatim nic necitim + nemam zadne brisko.. v noci me obcas pichne v podbrisku a mam vytok nezapachajici.. snad je to takhle v poradku 🙏 diky za sve zkusenosti

martinazidkova
27. lis 2020

Já začala cítit ve 22 týdnu
V podbřišku mě taky občas píchlo a výtok je úplně normální 🙂

fouskovi
27. lis 2020

U prvního těhotenství tak někdy v cca 21 tt a u druhého už někdy v 18 tt ono je to u každé jinak, pichani je normální jak se děloha roztahuje a výtok jsem měla celá těhotenství

goovana
27. lis 2020

@veronikauu já v 19 týdnu 🙂

nikolite
27. lis 2020

Já až 23. Týden.

lenkajan
27. lis 2020

Já u prvního mimča cítila v 21tt a u druhého 17tt. Do 5. měsíce na mně těhotenství nikdo nepoznal😄

tynulaa
27. lis 2020

V 19+2 tt😁 a teď jsem 24 tt a aby to bylo fakt intenzivní tak musím ležet na zádech většinou

leniczka23
27. lis 2020

22 TT záleží i kde máš placentu. To že nemáš bříško je normální dítě má asi 13cm. A u prvorodiček to vůbec trvá.

mamikry
27. lis 2020

@veronikauu U prvorodicek jsou pohyby vetsinou znat az pozdeji, taky zalezi na ulozeni placenty a na tom, jak je male akcni. Ja prvniho prcka citila kolem 19. - 20. tydne. Nevim uz presne. Bricho jsem mela poradne az v osmem mesici, do te doby to na mne skoro nikdo nepoznal. 🙂

honeya
27. lis 2020

Já cítila myslím tak 17,18 týden. Ale je to individuální

mrstte
27. lis 2020

Nějak po 20 týdnu jen takové vlnění v břiše, ale kopance jako takové od 27 týdne. Ale jsem silnější proto to trvalo tak dlouho.

adelafri
27. lis 2020

Uplne první pocity, že tam "něco" je, jsem měla už v 15. Tydnu. Jinak pohyby jako takové jsem měla přesně ve 20.tydnu. Poprvé jsem se toho hrozně lekla 😅

tynka9
27. lis 2020

Kolem 16. týdnu jsem vleže na zádech při pohmatu cítila dělohu, občas se nějak převalila - nepočítám to jako skutečné pohyby, to přišlo tak o 2-3 týdny později. Ale jsem hodně štíhlá a placentu jsem měla u obou těhotenství vzadu. Jinak u prvního těhotenství jsem jako těhotná začala vypadat tak na přelomu 6.-7. měsíce, kolem 5. měsíce poznalo jen hodně zkušené oko. Pupík nerostl skoro vůbec, ale prsa jsem měla asi o 3 čísla větší 😀 Neboj, dočkáš se 🙂

lachtanice86
27. lis 2020

Někdy kolem 24tt, placenta vpředu

jandy83
27. lis 2020

@veronikauu ja dnes taky 17+3 🙂 🙂 🙂 a zatim taky nic ;)

cinam
27. lis 2020

S prvním synem 17+5, teď podruhé už v 15+2. Ale jen lehce a občas

urtica
27. lis 2020

V 17 tt, ale jsem hodně drobná a placentu jsem měla vzadu. Pokud je vepředu, může to být klidně po 20 tt.

e7
27. lis 2020

Cítila jsem pohyby jako prvorodička v 17tt, doktor mi nevěřil ale den před tím, než jsem šla na kontrolu se mi i boulilo břicho na pravé straně 😁 od té doby pohyby sílily. Taky je malej pěknej divoch takže se nedivím, že byl cítit tak brzo

michaelka91
27. lis 2020

Začala jsem vnímat pohyby kolem 17tt, ale bylo to ve chvíli, kdy jsem se utišila, lehla na záda a odpočívala. V podstatě od 14tt jsem vnímala nějaké škruňkání ,ale říkala jsem si, že to může být cokoliv, ale sílilo to, takže jsem si už v 17tt byla jistá, že to bude ono. Jsem teď 27tt a je to stejné jen to sílí a kopance už cítím normálně během dne za chodu.

malinkaelinka
28. lis 2020

Cca 24 tt.

pommpomm1
28. lis 2020

Až kolem 22tt. Už jsem měla strach že se nic dít nebude a najednou dostala pořádný kopanec 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru