22. týden těhotenství - kope celý den - je to normální?

alyssa.anna
17. únor 2013

Ahoj mamčo. Dnes jsem přesně 22+0tt a od rána holčička vytrvale kope s malými přestávkami, ale tak dlouho ještě asi nikdy nekopala. Je to mnohem četnější když ležím. Je pravda že mi škrindá v břiše a asi jsem i trochu nafouklá...je možné že jí to nějak vadí? A je to normální? Díky moc za zkušenosti.

leni78
17. únor 2013

Ahoj, pokud dítě kope málo, nebo naopak nezvykle hodně, doktoři doporučují zajít na kontrolu.

petrusew
17. únor 2013

souhlasím s @leni78 pokud je něco nezvyklé - kope moc málo, nebo zase hodně na rozdíl od jiných dní, doporučuje se zajít na kontrolu do porodnice (nemocnice) Já tak jednou jela taky. Raději xkrát zbytečně, než jednou něco zanedbat.

alyssa.anna
autor
17. únor 2013

@leni78
@petrusew

Tak to jste mě moc neuklidnily, myslela jsem jen, že jí třeba vadí, že celé odpolko polehávám protože když sedím, je to OK.

petrusew
17. únor 2013

@alyssa.anna no ono v leže kope miminko vždycky víc, ale pokud je to fakt víc než normálně, jeď se raději nechat okouknout...

romantika
17. únor 2013

@alyssa.anna
zrovna jsem to resila v jine diskuzi, take jsem mela takovou malou torpedoborku, vydrzelo ji to az do ted do tri let 🙂))))) a vesele pokracuje v aktivite dal. na zaznamech kolikrat nebylo mozne ani tu rychlost zapsat. v leze se take vzdy vztekala vice. dela to i druhe co mam ted v pupku, v leze s natazenymi nohama jim to asi sedi nejmin. mne tak prokopala cele tehotenstvi vcetne noci a obvyle pohov dala tak na 2-3 hodinky po vstavani. Mne tedy kopala i v sede, jen pri velice rychle chuzi dala obvykle chvili pokoj a pak to tak bylo i po narozeni ☹ s kocarem vecne v poklusu.
Kdyztak bacha na sladke, cokolady a tak, muze ji to dodavat aktivitu, ted v tehu i pri kojeni. Takze radeji zdrave a vydatne. Ja na cokolade ujizdela a kdybych to tusila, tak ji nedam do pusy.
Pokud by ses ovsem necitila, muzes k dr. udela kontrolni utz.

zamilovanadonej
17. únor 2013

@alyssa.anna Mně na tom nepřijde nic nenormálního a nafouknutí by mimču vadit nemělo, ve 22.týdnu tam má místa dost.

mijave
18. únor 2013

Se mimča asi nějak domluvila - to moje taky teď vyvádí jak blázen. Od včerejšího večera kope a kope. Asi nějak tušilo, že končí víkend a musíme zase do práce. 😀

alyssa.anna
autor
18. únor 2013

@zamilovanadonej Děkuju za uklidnění, dnes je to už fajn. Asi se bála těch zvukovejch efektů co mi v břiše gradovaly 😀

@mijave Hele ale ve své vyděšenosti jsem psala včera kamarádce která je v 38tt a říkala že ten její drobek taky včera šíleně blbnul, asi nějaké korupce na slunci

jandulinkaa
18. únor 2013

Ahoj, když jsem čekala první holčičku, tak mě břicho lítalo z jedné strany na druhou každý den snad od rána do večera. Teď u druhého jsem cítila pohyby tak jednou denně, jen spíš jeden malý kop a nic. Na UZ ve 20. tt mi dr. řekl, že to úplně stačí, že to je jen lenoch. Mimčo to asi slyšelo a od dalšího dne mám v břiše fotbalistu 😀 ... Pokud se cítíš dobře, tak bych se tím nestresovala a byla ráda, že o mimču vím 😉 .

leni78
18. únor 2013

Holky hlavně neležte na zádech. Je to nějaký blbý, kvůli žíle. Raději na boku.

speedygon
18. únor 2013

@leni78 ležení na zádech není dobré, je-li placenta uložena vzadu...jinak to nevadí 😉

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 22.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 22.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/22-tyden-tehotenstvi/ a nebo shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

venetka
28. srp 2013

Ahoj lezeni na zadech opravdu neni nic moc hlavne zacne vic kopat takze se nevyspite ani neodpocinete jsem ve 21 tydnu a malymu se nelibi na zadech obcas ani na boku moc ne ale porad lepsi na boku nez ty zada 🙂

alyssa.anna
autor
27. únor 2016

Tak po letech s odstupem přispívám. Vše bylo v naprostém pořádku, někdy si holt ty mini mimi v břiše hoooodně "zablbnou" zvlášť když jsou čilejší. Mé holčičce je nyní přes 2,5 roku a je to teda pěkné šídlo, takže dnes se už vůůůůbec nedivím tomu, co prováděla v břiše. Ona byla takový draveček, že se prostě rozhodla narodit se o měsíc dřív 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru