7,5kg přibrat během 4 týdnů?

deniiska1
13. čer 2014

Dnes jsem byla na kontrole u sve dr. a měla jsem o 7,5kg víc než před 4 týdny.
Myslím si, že nejím tolik abych mohla přibrat 7,5kg za mesíc 🙂, ale moje dr me upozornila, že se mám hlídat na váze.Když přiberu víc než kilo za týden tak mám přijít. Může to být prý asi plodovou vodou..... Neměl jste tohle nekdo náhodou? Je to dcl divné 🙂

spagatice
13. čer 2014

@deniiska1 Je to dost. Nemůže to být otokama?

terezapetrova
13. čer 2014

Otazka je, co znamena hlidat na vaze, ja tuhle radu taky dostala, hlidala se a pak nam pekne zacly zdrav poblemy s malym. Samo nevim s urcitosti jestli to souviselo ale vycitat si to uz asi nikdy neprestanu 😒

deniiska1
autor
13. čer 2014

@spagatice no tak jako oteklá jsem dost . Nevím čím to fakt může být
@terezapetrova no ona doktorka myslela hlídat si to, jestli přiberu víc než kilo za týden. Ale jíst mám pořád stejne neomezovat se abych poznala jak pribirám

terezapetrova
13. čer 2014

@deniiska1 preju aby vse bylo ok 🙂

deniiska1
autor
13. čer 2014

Díky moc

lamarika
13. čer 2014

@deniiska1 měla jsem to a u mě to byl jeden z prvních příznaků preeklampsie ☹ přeju ti aby to u tebe nebylo to stejné

deniiska1
autor
13. čer 2014

@lamarika ježíš ... a jak ti toprobíhalo co se jako stalo? Narodilo se ti normálně? nebo komplikace?

spagatice
13. čer 2014

@deniiska1 No tak to si myslím, že bude opravdu ta zadržovaná voda, když máš otoky. To doktorku nenapadlo? 😅 😕

deniiska1
autor
13. čer 2014

@spagatice no řekla mi že to je z toho horka :/

spagatice
13. čer 2014

Tak jako z horka to být může. Myslím, že je nás teď většina, co otýkáme. Ale mohlo by jí napadnout, že to souvisí i s tou váhou 😅 . A hlavně by tě měla asi i víc hlídat 🤐 .

deniiska1
autor
13. čer 2014

@spagatice .. myslíš že to nemuze být nic vážnýho nebo muze? Já mám takovej strach :/

spagatice
13. čer 2014

@deniiska1 Tlak máš v pořádku?

deniiska1
autor
13. čer 2014

@spagatice No mám 131/78 to je asi dobrý .. na tlak nic nerikala no

fretecka
13. čer 2014

hele já začínala těhu na 96kg,zvracela do 20.tý,skoro nejedla a rodila jsem se 134kg,nějaký prý hormonální rozvrat,nikdo mi nebyl schopen říct,proč jsem tak nabrala.Cukrovka žádná spíš hypoglykémie,vše v pořádku, Po porodu jsem tam nechala 12kg.Ne vždy to znamená,že se něco děje

spagatice
13. čer 2014

@deniiska1 Tlak bych řekla jde. Ono to podle mě nemusí vůbec nic znamenat. Jen je to jeden z několika příznaků preeklampsie a ta už je potom nebezpečná.

lamarika
13. čer 2014

@deniiska1 malej se narodil na termín 😉 Další příznaky máš zvýšený tlak, dítě je větší než by mělo být a později bílkovina v moči. Doktorka by tě asi víc kontrolovala a dala ti nějaké léky. Neboj, proto máš nejspíš kontrolovat tu váhu aby preeklampsii vyloučila 😉 Máš pečlivou doktorku, tak se nemáš čeho bát

deniiska1
autor
13. čer 2014

@fretecka Já cukrovku taky nemám. Prostě nic :/ Snad to bude dobrý. Já jsem skoro 25tt a pribrala jsem kolem 16-17 kg ... Ted ale pribirám vic pokazdy jsem pribirala za ty 4 týdny 1,5-2kg a ted 7,5 .. je to divné

deniiska1
autor
13. čer 2014

@lamarika Tak tlak mam v poradku .. mám problém jen s tou váhou.. No snad všechno bude v pořádku.

vanule
13. čer 2014

@deniiska1 já jsem za tři týdny přibrala 7kg,bohužel mi zjistili preeklampsii (přidal se vysoký tlak, bílkovina v moči a otoky)
Každopádně přeju aby bylo vše OK

deniiska1
autor
13. čer 2014

@vanule kdyby mi tohle zjistili taky mohlo by se neco stát s malým? Nebo semnou? Nebo jak .. byla si na pozorovani aspon?

vanule
13. čer 2014

@deniiska1 šla jsem na normální kontrolu a tam mi zjistili toto, dr. mě hned poslal do nemocnice a na druhý den byla malá na světě (akutní císař ve 34tt). Bohužel já měla fakt hodně vysoký tlak (230/120) a oteklá jsem byla všude, když se dívám zpětně na fotky byla jsem úplně někdo jiný... dnes jako jedinou výhodu beru to, že jsem o preeklampsii něměla nic načteno - nebo by mě to ani ve snu nenapadlo, že něco takového mě potká...ale dle toho jak kolem mě lítali, tak to bylo hodně nebezpečné.
Já myslím, že tvůj tlak je v pohodě, a doktorka ví co dělá.. držím moc palce

lamarika
13. čer 2014

@deniiska1 může se stát lecos, ale taky nemusí 😉 když u mě propukla preeklampsie v plné míře, tak mě poslali do nemocnice aby si mě ohlídali. To už jsem byla ale naštěstí na konci těhu. Začaly mi selhávat ledviny a játra, takže syn musel okamžitě ven. Měla jsem 2 dny do termínu, tak se šlo na sekci

deniiska1
autor
13. čer 2014

@vanule já teda taky doufám, že bude vsechno v poradku a ze vi co dela...

hollybelly
13. čer 2014

já se cpala jak to hovádko a přibrala jsem do porodu 28 kilo.. pořád to ale bylo kolem toho kila týdně od určité doby... zvýšený tlak (140/220) jsem měla až tak týden před porodem a to už si mě nechali rovnou v porodnici.... dcerka měla 3,6kg a otoky začaly až tak od 8.měsíce.... uvidíš jak to bude ten další měsíc, ale myslím si, že to byla jen nějaká ta momentální hříčka tvého těla a zase se to ustálí trošku 🙂

deniiska1
autor
13. čer 2014

@hollybelly me prave otejkaj nohy a jsem v 6. Mesici nevim prave jestli to neni z toho tepla . Snad to bude dobry

pisisvori
14. čer 2014

@deniiska1 já jsem přibírala v minulém těhu v 8 a 9 měsíci 4-4,5kgza měsíc a rozhodně to nebylo jídlem☹. Ale 4,5 a 7,5kg je docela rozdíl....Chce to hlídat tu preeklampsii...jestli není bílkovina v moči vysoký tlak...tak s tím asi bohužel nic udělat nepůjde...jen doufat, že teď už to tolik nevyleze.

blahova_andrea
14. čer 2014

tak ono dost to asi je, ale zase někomu to třeba skáče. já to třeba měla...dva měsíce jsem přibrala jen po kile a pak najednou šup, +4kg a už na mě dr. divně koukal 😅 a ty otoky to je fakt hrůza, teď v těch vedrech...to udělá fakt hodně.

blahova_andrea
14. čer 2014

@deniiska1 ty otoky fakt mohou být jen z tepla, neboj. já když čekala prvního, tak jsem měla nohy jak sloupy už ve 4. měsíci a o preeklampsii nešlo 😉 prostě to máme i v rodině, to zadržování vody, mě teda ani nechutná bez soli, která vodu taky v těle zadržuje. holt někdo oteče týden před porodem a někdo je oteklý skoro od začátku. teď s druhým je to taky lepší. otekla jsem až v 7.měsíci, jak začaly horka, ale taky mi skočila ta váha, no. ale tlak ok, tak to neřeším, spoléhám na lékaře, že kdyby se jim něco nezdálo, tak to budou řešit.

miranda77
14. čer 2014

také jsem během měsíce v létě přibrala 7kg - bylo to zavodnění organismu, chodila jsem tenkrát na píchaný penicilín kvůli borelioze - v porodnici pak zůstalo 12kg 😲

gwennie
14. čer 2014

@deniiska1 Reálně je možné za měsíc přibrat cca 3kg čistého tuku, víc ne. Cos přibrala navíc, je zadržená voda - ať už z jakéhokoliv důvodu v mezibuněčných prostorech příp.ve svalech

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru