Cítím pohyby dítěte nízko, dole v podbřišku

knobloska
3. pro 2007

Ahoj všichni,obracím se na vás s prosbou o radu: Jsem ve 24.tt, děloha mi minulý týden dosahovala 1 cm nad pupík, takže její velikost je v pohodě. Jediný, co mě trápí, je, že cítím pohyby strašně nízko-dole v podbříšku, v tříslech. K pupíku se mimi ještě "nedohrabalo". Máte s tím někdo zkušenost? Délka hrdla je podle lékaře také OK.
Děkuju

knobloska
autor
16. pro 2007

A ležela jsi na zádech nebo na boku? Taky by mě zajímalo, o kolik musí být ten zadek vejš.
Díky

andilek
16. pro 2007

knobloska, kdyby to bylo tak vážné, už by jsi byla v nemocnici, čípek máš taky dost dlouhej, jak jsem četla, prostě odpočívej, neběhěj do schodů, nešúruj byt, šetři se a bude to OK, pod zadek stačí hodit si polštář 😉
mě pouštěli ve 36 tt domů z nemocnice, byla jsem otevřená na jeden prst a po týdnu doma, kdy jsem fakt postivě ležela, jen jsem dojela autem k dr. na kontrolu, jsem byla otevřená na 3 cm, rodila jsem ve 37+2 tt a byla jsem při příjmu do nemocnice otevřená na 6 cm bez kontrakcí 😉

na to trvdnutí břicha je dobré magnézko 3x denně 2 tablety, to ti neublíží 😉

knobloska
autor
16. pro 2007

Kachnicka.....CS1 není tak hrozný, ne? Mně to takhle dr neměří, tak nevim, kolik mám já. Jinak mimi se mi pořád točí, jsou ještě dost malinký a mají pořád dost místa na převalování. Tak se drž.
Andilek...díky za radu, vážně moc hysterčim, ale doma jsem už od srpna, tak mi z toho hrabe ☹

Koukala jsem na Tvojí galerii, máš moc hezký miminko 🙂 .

kladenacka
19. pro 2007

Ahoj, tak já mám zhruba od 23. týdne podobné pocity. Jakoby takové žblunknutí dole jen nalevo v tříslech. Doktorka říkala, že to nic není, že to má plno žen. To dělá prý mrňous v bříšku. Ale je to někdy docela nepříjemné.

kalo
19. pro 2007

já měla "kopání" jenom dole, protože malá byla koncem pánevním...rány do močáku a podobně 🙂 Do těch třísel jsem to mívala taky...to jsem se občas div neskácela...hlavně na ulici 😀

anka.
19. pro 2007

Holky, necítíte někdy v podbřišku takový jakoby "namožení" nebo jak to popsat? Mě se to stává, když dlouho sedím a pak se zvednu nebo i když se převracím v posteli...

knobloska
autor
19. pro 2007

Anka, já mám takový píchání v břiše a pak ho mám na dotyk citlivý.

knobloska
autor
24. pro 2007

Tak po kontrole ve 27.tt mám čípek dlouhý 31mm, tuhý, uzavřený. Akorát poznámka "velká část plodu naléhá" mě znepokojuje. Co má co naléhat tak brzy? Nějaké změny u vás?

adriana1
25. pro 2007

Ahoj anka to mám taky

anka.
27. pro 2007

adriana_ahoj! A radilas ses s dr nebo tak? Já navíc sedím v práci a pak se zvedám jako důchodce 😒 ... (mě dr. řekla, že to může být tím jak jsem přibrala a konec! (není moc sdílná 😠 )

adriana1
28. pro 2007

ta moje řekla že jsme v pořádku. Taky nevím proč to je. Co jsem četla že malej může kopnout až to zabolí při změne polohy. Všude toho nakecají. Mě se tam nevešel příspěvek snad dneska vejde na www.porodnice.cz se na to můžeš zeptat gynekologa.

anka.
28. pro 2007

A chodíš do práce? Zkoušela jsi třeba nějaké cvičení? Já jsem se celkem našla i na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

anakonyes
2. led 2008

Ahojda,a já myslela že se moc pozoruju když mám pocit, že mi rajtuje jen od pupíku dolu a hlavně po močáku a do třisel. Když jdu do kopce nebo schodů rychle tak se taky jakoby vzepře a tvrdne mi břicho. Snažím se zatím nabrat hořčík v jídle, ale asi to teda v poradně doktorce řeknu. Do teď jsem to považovala jen za moji vystrašenost 😕

knobloska
autor
2. led 2008

No já už jsem se smířila s tím, že to jiný nebude. je pravda, že je to někdy dost bolestivý, ale to by mi nevadilo.Spíš se bojím, aby mimi bylo OK a nechtělo na svět moc brzy. Já jsem to říkala 3 doktorům, že je dost nízko a jejich odpovědi: " A kde byste ho chtěla mít?", " No to někdy bejvá, že se tlačí dolů", " Ale není nízko". Prostě na to kašlu, nemá asi cenu to řešit. Jak jim vysvětlit, že se kolikrát nemůžu ani narovnat a chodím skoro v předklonu, protože to prostě je nepříjemný? Jinak břicho mi tvrdne taky, prej je to normální tak do 10 až 15-ti denně. To magnézko moc nezabírá, ale zase ničemu neuškodí. Doktor Koucký na " porodnice.cz" mi napsal toto:http://www.porodnice.cz/poradny/22?page=4.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru