Pulzování v podbřišku. Pohyby miminka, nebo něco jiného?

nika110818
11. únor 2021

Ahoj, možná vám bude připadat můj dotaz úsměvný, ale jsem těhotná prvně a na kontrolu jdu až příští týden, tak by mě zajímalo, jestli se to dělo i některé z vás. 🙂 Jsem v 23. tt a poslední asi dva týdny občas cítím takové jako pulzování v podbříšku. Nevím, jestli to může nějak souviset s pohyby miminka, když to cítím tak nízko nebo to může být něco jiné? Předem moc děkuji. 🙂

luhana
11. únor 2021

@nika110818 Ja jsem 35tt a to pulsovani v podbrisku zretelne citim nekolikrat denne uz asi od 20tt. Mnohokrat i v noci. Vzdy se na to zapomenu zeptat dr., tak nevim...pocitove je to takove az neprijemne, ale jinak me to nejak neznepokojuje. Takze take uvitam zkusenosti jinych maminek..

amazonkajanik
11. únor 2021

@nika110818 mě napadají pohyby. Ty první bylo,jako by mi malý lehce stepoval v břichu 😊

klokanka31
11. únor 2021

@nika110818 Taky jsem to měla 🙂 bylo to miminko.

leniczka23
11. únor 2021

Budou to pohyby 😉

ema90
11. únor 2021

@nika110818 To budou pohyby 🙂
Jsem skoro 24tt s dvojcaty a citim pohyby asi pet tydnu.
Na zacatku to taky bylo takove pulzovani... Uvidite jak se to bude stupnovat 😊

maki90
11. únor 2021

@nika110818 já měla takový rytmický ťukance, když měly holky škytavku 🙂

klokanka31
11. únor 2021

@maki90 Já taky 😊 ze začátku jsem si říkala co to je, jestli srdíčko, ale to mi nedávalo smysl, že bych ho nemohla cítit, a navíc byly mezi ťukanci pauzy. No byla to škytavka, ve stejném rytmu malá škytá dodnes ☺

mamikry
15. únor 2021

@nika110818 Taky bych rekla, ze to bude skytavka. 🙂

nika110818
autor
18. únor 2021

@luhana ahoj, tak jen pro info. Vcera jsem byla u sve lekarky a zeptala semna to pulzovani a rekla, ze to muze byt zpusobeno cevnimi pletenci, ktere se tam mohou nachazet. Tak snad tato info pomohla. 😊

luhana
18. únor 2021

@nika110818 Dekuji za info. No melo bylo jasne, ze to skytavka ani pohyby ditete nejsou. Protoze to se ruzne toci a ja to pulsovani mam vzdy na stejnem miste v leve casti podbrisku. Tusila jsem, ze to bude nejaka tepna. Dekuji 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru